Mobilā versija
+3.9°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
19. decembris, 2012
Drukāt

Skumjas izmaksā dārgi


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

 

Dzīves brīžos, kad cilvēks ieslīgst drūmā noskaņojumā, lēmumus, kas saistīti ar naudas lietām, labāk nepieņemt, brīdina Hārvarda universitātes psihologi.

 

 

Skumju iespaidā parādās psiholoģisks fenomens, kas dēvējams par “tagadnes noliegšanu”. Cilvēks pieņem lēmumus, kas izdevīgi īstermiņā, bet nākotnē var nest vēl lielākas skumjas, teikts žurnālā “Psychological Science”. Turklāt šādos brīžos cilvēks neapzināti ignorē iespējas, kas var sniegt patiesu laimi. Tāpēc zinātnieki aicina būtu īpaši uzmanīgiem, risinot ar finansēm saistītus jautājumus laikā, kad iestājas depresīvāks noskaņojums.

Pētījuma gaitā grupai brīvprātīgo tika demonstrēti drūmi videoklipi, pēc tam šiem cilvēkiem bija jāpiedalās testos, kuros analizēta viņu spēja pieņemt ar naudu saistītus jautājumus. Noskaidrojās, ka tie, kuri skatījās filmu, pieņēma lēmumus, kas nesa šķietamu labumu īstermiņā, bet mazāku ieguvumu ilgākā laika posmā. “”Skumjie” pētījuma dalībnieki nopelnītu krietni mazāk nekā citi tajā iesaistītie,” laikrakstam “The Daily Telegraph” skaidroja zinātnieku grupas vadītāja Dženifera Lernere. “Šajos eksperimentos tika apvienotas ekonomikas un psiholoģijas metodes, kas pierādīja, ka skumjš cilvēks ne vienmēr būs gudrākais, kad jāpieņem ar finansēm saistīti lēmumi. Skumjas atšķirībā no citām negatīvām emocijām rada tuvredzību un tādējādi vēlmi atteikties no ieguvumiem nākotnē, dodot priekšroku tūlītējam apmierinājumam.” Tikmēr pozitīvs noskaņojums cilvēkos vairo pacietību. Tāpēc britu zinātnieki arī mudina nepieņemt lēmumus jūtu uzplūdā. “Visbiežāk lēmumi, kas atstāj visnopietnāko iespaidu uz mūsu dzīvi, tiek pieņemti, kad cilvēka emocijas gūst virsroku pār prātu,” norāda zinātnieki.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+