×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. augusts, 2017
Drukāt

Skumjš stāsts: iepriekš neko tādu “Ulubele” nebija piedzīvojusi (13)

Foto no Ulubele FacebookFoto no Ulubele Facebook

Dzīvnieku draugi soctīklos dalījušies ar kādu notikumu, kādu iepriekš viņi nebija piedzīvojuši. Ģeniāla “atbildības” paraugstunda, ironiski vērtē dzīvnieku patversmes “Ulubele” kolektīvs.

“Iebraukt patversmes teritorijā, izmest kaķi – pat izlaižot, lai patversmes darbinieki ķer, no būrīša, kuru pats paņem sev līdzi. Acīmredzot, tas vairāk pašam nepieciešams, salīdzinot ar kaķi…,” viņi atstāsta notikušo.

Dzīvnieku aizstāvji atzīst, ka dzīvē ir dažādas situācijas, kad ir jāatsakās no mājdzīvnieka, tomēr tas nedrīkst notikt šādā veidā. Kā iespējamie risinājumi ir pagaidu mājas dzīvniekam, saziņa ar patversmi, jo “šobrīd esam tiešām tik pārpildīti, ka uzņemt uzreiz mums nav iespējams”. “Ulubele” uzsver – ir jānodrošina līdz pēdējam vismaz cienīgu attieksmi pret dzīvnieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Dzīvnieku “glābēji” skraida “glābdami” klaidoņus no atkritumu kastēm, piegrūž pilnus būrus ar nesocializējamiem un slimiem zvēriem, mēģina “ārstēt” savāktajiem dzīvniekiem neārstējamas vainas un raksta žēlabainus ziedojumu lūgumus, bet pamata funkciju – pieņemt dzīvnieku tad, kad tas zaudējis saimnieku – nē nevar, par to meklēs kas maksās un vispār lai pastāv rindā. Dzīvnieks godam savu mūžu saimniekam nokalpojis, un kad saimnieks nomirst – ja palicēji nevar parūpēties (vai negrib – dzīvniekam abējādi normāla dzīve tur nav), ko tad jāmet uz ielas, tad ātrāk savāks?

 2. Stātsti mēdz būt dažādi. Gribēju no patversmes paņemt kaķēnu, vecais runcis pavasarī pārcēlās uz citiem medību laukiem. Zvanīju patversmei “Labās mājas”. Par kaķēnu jāmaksā 20,00 EUR, labi, maksāšu. Bet uz laukiem kaķi nedod – lai arī viņam tur būtu labi apstākļi – privātmāja ar 2,5 ha, kur runcis būtu saimnieks – patversmes darbinieki nevarēs kontrolēt, kā par kaķi rūpējas. Lūk – galvenais viņiem nav atrast dzīvniekam mājas, bet gan – nezinu kas. Atradu ss.lv brīnišķīgu kaķēnu, kura saimnieki priecājās par to, ka viņu lolojumam būs mājas.

 3. Situācija, kad patversme ir pārpildīta, nedrīkst būt. Patversmēm ir līgumi ar pašvaldībām un vienmēr jāspēj uzņemt klaiņojošus dzīvniekus vai, piemēram, dzīvniekus, kuru vienīgais aprūpētājs ir nomiris. Ja ir par daudz, ņemiet un nošpricējiet tos, kas ir slimi vai veci. Nu, nav jāmeklē mājas padsmit gadus veciem suņiem un kaķiem, nav viņi jātur patversmē, ko uztur arī par nodokļu maksātāju (pašvaldību dotāciju veidā) līdzekļiem 2, 3 pat 5 gadus patversmē. Ja gada laikā neviens nepaņem, jāakceptē rūgtā patiesība, ka dzīvnieks nav vajadzīgs.

 4. godīgie atbildiet, Ulubele Atbildēt

  izstāstiet godīgi visu situāciju no sākuma līdz beigām, Ulubele!
  Nekaunīgs žurku kantoris ar briesmīgām moralizējošām bābām. Tikai naudu diedelē un skaita, bet dzīvniekus, ja aizbved godīgi, nepieņem. Cits jau nekas neatliek kā palaist turpat.

 5. Nekā personīga, tikai bizness!!! Patversmju darbinieki sen jau sajutuši varu un šī jau arī nav pirmā reize kad cilvēks saņem atteikumu. Nu ja nav kur likt, varbūt jāšāk midzināt vecie un slimie dzīvnieki, nevis jāiežēiina lētticigā un īpaši jūtīgā publika ar šausminošām fočenēm pieprasot mežonīgas summas lai pastarpināti sponsorētu Vetārstu un zāļu biznesu. Tad kad jānogalina tūkstošiem ĀCM burtiski izdedzinot cūku fermas visi sajūsmā plaukšķina, bet slimu kaķi atdod mocībām Vetam pat nezinot vai kādam tas pēc ķepu un acu amputēšanas būs vajadzīgs. Nē Nu šobrīd gan uz kroplībām pavelkas ne tikai dzīvnieku fermas(jo blondīnei kura šādu lopiņu paņem šķiet, ka izpērk kādu no saviem iedomātiem vai pat nē, grēkiem), bet arī modes bizness. Tikmēr vecie un slimie cilvēki eiropā jau ir izcīnījuši tiesības uz savu eitanāziju. Dānijā bērnu acu priekšā saskalda dzīvu žirafi, bet pie mums sabrauktu kaķi, bezcerīgi sadragātu zirga pēdu, vai suni ar vienu kāju moca līdz pēdējam lai tikai izspiestu pēc iespējams vairāk ziedojumu. Jā ir gadījumi kad vajag palīdzēt, bet tad palīdziet cilvēkiem, atstājot zvēru saimniekam, nevis atņemiet viņam mājas mīluli pašu cilvēku kurš nonācis grūtībās pataisot par nez kādu noziedznieku. Sabūvējit kaķu mājas…utt

  • pilnīgi piekrītu. Patversmēm vajag iemidzināt vecos un slimos dzīvniekus, nevis diedelēt naudu to uzturēšanai un tad uzgrūzt kādam lētticīgajam, lai tas tērē nesamērīgus līdzekļus, maksājot vetārstiem, kas prasa vairāk kā dažā labā rietumu valstī.
   Cilvēki arī … cilvēkiem būtu ziedojuši…
   Kāpēc cilvēks kaķi neatdeva civilizēti? Nu, Ulubules moralizējošās tantas lai sev šo jautājumu uzdod un pamēģina godīgi uz to atbildēt. Tur nu nav adekvāta attieksme ne pret dzīvniekiem, kuri tiek celti augstāk par cilvēku, ne pret cilvēkiem, kas grib savus vai atrastus dzīvniekus civilizēti nogādāt patversmēm, pat ne pret tiem, kas vēlētos dzīvnieku ņemt. Uz sevi paskatieties un ar sevi sāciet, Ulubele! T

 6. Ja ne līdzcietība, tad vismaz atbildība, bet tāda nu mēs esam brīvās Latvijas sabiedrība un sirsnīgi brīnāmies, kā nedzīvojam kā ŠVEICĒ.

 7. sekojoša: šodien uzzināju, ka kādai manai bijušai kolēģei vakar nomira mamma, 91 gads.
  Vecā kundze dzīvoja viena īrētā dzīvoklī (saimnieka mājā) un kaķis 91.gadu vecajai sievietei bija vienīgais ikdienas pavadonis ar ko parunāties līdz pēdējam brīdim.
  Vecās kundzes radi neviens nedzīvo Rīgā, bet pietiekami tālu, lai nevarētu katru dienu izbraukāt pie viņas, kad viņa jau bija kopjama.
  Sekojoši, veco kundzi, katru dienu apciemoja sociālais darbinieks, kurš atnesa pārtiku un mazliet apkopa un uz maiņām ik pa brīdim atbrauca arī kāds no radiniekiem.
  Vakar kundze nomira un sekojoši radiem nācās domāt vispirms par bērēm un tad arī, kur likt kaķi. Kāda radiniece palūdza vecās kundzes kaimiņam aizvest kaķi uz patversmi.
  Tā kā neviens no viņiem mājdzīvniekus netur, nevienam pat prātā neienāca, ka patversme tā vienkārši NEPIEŅEMS dzīvnieku.
  Konkrētais cilvēks, kurš aizveda kaķi uz Ulūbeli, nav ne rads ne kaķa saimnieks, vienkārši cilvēks no malas, kurš neatteica izpalīdzēt.
  Un te nu ir gadījums, kad nezināšanas dēļ (kas, ko un kā darbojas patversme) cilvēks nonāca nepatīkamā situācijā.
  Pēc formulas – gribējām kā labāk, sanāca kā vienmēr… :((((
  Protams, viņš nedomāja vest kaķi atpakaļ uz tukšu dzīvokli, jo mirušo kaķa saimnieci transportēja uz morgu. Kur tad dzīvnieks lai paliek?
  Viņš esot vaicājis Ulūbeles darbiniekiem, vai tiešām viņi dzīvnieku nepaņems un saņēmis atteikumu, rīkojās, kā pats saprata šajā situācijā.
  Varbūt vajadzēja izlaist mežā?!
  Vai vienkārši, saņemot atteikumu no patversmes, atstāt dzīvnieku pagalmā liktenim???

  Un vai kāds vispār aizdomājas, kas notiek ar vientuļu vecu cilvēku mājdzīvniekiem, kad viņu saimnieki aiziet aizsaulē ?
  Ja neatbrauktu radi, vai ja kundzei tādu nebūtu, tad vai tam sociālajam darbiniekam, kurš aprūpē vecu pensionāru, pēc tā nāves ir jāmanto mājdzīvnieks?

  Tā kā, pirms mest ar akmeni, PADOMĀJIET!!!

  Izsaku līdzjūtību vecās kundzes radiniekiem.

  • Šāda rīcība tik un tā nav attaisnojama – kaķis ir dzīva būtne, kas turklāt tikko zaudējis savu saimnieci un arī mājas, nevis kaut kāds priekšmets. Normāli būtu iepriekš apzvanīt patversmes, noskaidrot, uz kuru var doties. Nezināšana un bezatbildība – kopš kura laika tas ir attaisnojums? Latvijā jau laikam it visam…
   Atbildība ir arī vecās kundzes radiem – bezsirdīgi un brutāli cilvēki, kuri kaķi palūdz kaimiņam izmest kā tādu miskastes maisu. Reāli uzdzen riebumu cilvēki, kuri savu cietsirdību attaisno ar ‘nezināšanu’ un ‘izpalīdzēšanu’.

   • Pārmetums tantei? Nu, ne vairāk kā Ulubelei, radiem un kaimiņam. Ja viņai bija 91 gads, ir liela varbūtība, ka nevarēja dzīvi un pasauli uztvert 100% pilnvērtīgi un adekvāti.

 8. … nu būrītis noderēs, jo ņems jaunu kaķēnu …

 9. Un ko jus teiktu ? ka vecam tantukam meita atveda lielo suni no patversmes ,un pati aizbrauca . Bet suns okupeja divanu un jauno saimniece nelaiž klat jo suns draudigi rada zobus , ko lai tantuk tagad dzivo koridori ? savas majas .

Draugiem Facebook Twitter Google+