×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

Skumju filozofa recepte dzīvei. Rīgā viesosies mūziķis Toms Krells


ReklāmfotoReklāmfoto

8. maijā pirmoreiz Rīgā viesosies Bruklinas izsmalcinātās popmūzikas, ritma un blūza žanra virtuozs Toms Krells, kura projekts starptautiski pazīstams ar nosaukumu “How To Dress Well”. Šis būs mūziķa vienīgais koncerts Baltijas valstīs.


 

Tieši tā, patiesībā grupa ar pagaro nosaukumu “How To Dress Well” (“Kā ģērbties labi”), kas līdzinās kārtējam veiksmīgas dzīves recepšu grāmatas nosaukumam, ir viena cilvēka projekts. Bruklinā dzimušais, bet pašlaik Vācijā, Ķelnē dzīvojošais producents un komponists Toms Krells, reizē būdams arī Čikāgas Depola universitātes filozofijas doktors, projektu izveidoja 2010. gadā. Starp citu, arī grupas nosaukumu Krells noskatījis, kārtējo reizi apgrozīdamies starp grāmatām, šoreiz – kādā grāmatnīcā Mineapolisā. Tiesa, daudzi klausītāji Krella dziesmās, kas gan nereti ir skumju piesātinātas, dīvainā kārta atrod intuitīvu recepti optimismam.

Līdz šim mākslinieks izdevis divus albumus. Pirmo no tiem – “Love Remains” (2010) atzina par spožu debiju – izdevums “Stereogum” atzīmēja Krellu starp 40 labākajiem 2010. gada māksliniekiem. Otrais albums “Total Loss” klajā nāca pērn. Ietekmīgais mūzikas medijs “Pitchfork” to iekļāva izdevuma labākās jaunās mūzikas kategorijā, ierindojot Krellu starp pasaules izcilākajiem jaunajiem izpildītājiem. Abi mākslinieka albumi guvuši ievērojamu pasaules mūzikas kritiķu atzinību.

Jau minētais “Spin Magazine” projektu “How To Dress Well” mūziku nodēvējis par “meditatīvu un reizē sajūsminošu” skaņdarbu apkopojumu.

Paša Krella lielisko falsetu salīdzina gan ar Bona Aivera balsi, gan popmūzikas gigantu Džastinu Timberleiku vai pat veterānu Prinsu. Savukārt Krella mūzikā saklausām zināmu devu melanholijas, kas labi ieģērbta gaisīgā elektronikā.

Projekts šobrīd tiek uzskatīts par vienu no eksperimentālā popa un izjustā r&b žanru savienojuma pamatlicējiem, bet zobgaļi to jau paguvuši nodēvēt par “hipsteru r&b”, jo tas sastopams daudzu subkultūras blogu un topu virsotnēs.

Neraugoties uz to, mūziķis klausītājus saviļņo, gan virtuozi balansējot starp saviem stiliem, gan reizē nezaudējot emocionālu piesātinājumu. “Patiesi un dvēseliski” ir epiteti, ko nereti veltī viņa mūzikai. Uzskata, ka koncertos jaunais mākslinieks ir kā atvērta grāmata, katru reizi kopā ar publiku no jauna pārdzīvojot ierakstos atspoguļotās emocijas.

Šogad “How To Dress Well” devies albuma “Total Loss” Ziemeļamerikas koncerttūrē, kur uzstājas kopā ar ASV sintpopa mākslinieci Skaju Fereru, gan Eiropas koncerttūrē, kuras ietvaros Krells uzstāsies Spānijas “Primavera”, Braitonas “Great Escape”, kā arī citos nozīmīgos festivālos un arī – Rīgā.

Pats mākslinieks atzinis, ka jauno albumu rakstījis, būdams šoka, dusmu, skumju un sāpju pārņemts laikā, kad zaudējis savu tuvāko draugu, tēvoci un palicis bez iemīļotās. Tas ir ārkārtīgi intīms, taču vienlaikus viņa vēlme ir uzrunāt pēc iespējas vairāk cilvēku.

 

VARBŪT NODER

Vieta – “Palladium”

Laiks – 8. V 20.00

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.palladium.lv

Cena – Ls 12

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+