Mobilā versija
+7.8°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
12. februāris, 2014
Drukāt

Skūpsts palīdz atrast “īsto”


Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Oksfordas universitātes zinātnieki izpētījuši, ka skūpstīšanās ir ne tikai patīkama nodarbe, bet arī teicams veids, kā cilvēkam izvērtēt potenciālo dzīvesbiedru vai dzīvesbiedri.

“Teju visās sabiedrībās un kultūrās skūpsts ir ļoti izplatīta cilvēku seksuālo attiecību forma. Tiesa, skūpstīšanos piekopj ne tikai cilvēki, bet arī daži primāti, piemēram, šimpanzes, kuru skūpsti gan ir mazāk intensīvi un nav tik izplatīti,” teic Oksfordas universitātes eksperimentālās psiholoģijas departamenta pētnieks Rafaels Vlodarskis. Viņš kopā ar profesoru Robinu Dunbaru veica pētījumu, kurā piedalījās vairāk nekā deviņi simti cilvēku no Ziemeļamerikas un Eiropas.

Pastāv trīs teorijas par skūpsta lomu cilvēku seksuālajās attiecībās. Pirmkārt, uzskata, ka skūpsts palīdz cilvēkam novērtēt iespējamā partnetra ģenētisko kvalitāti. Otrkārt, tas esot viens no attiecību stiprināšanas instrumentiem, un, treškārt, skūpsts veicina cilvēka seksualitāti. “Gribējām noskaidrot, kura no šīm teorijām ir visnoturīgākā,” žurnālam “Human Nature” pastāstīja Vlodarskis. Pētījumā noskaidrojās, ka sievietes skūpstīšanos uzskata par svarīgāku nekā vīrieši. Tāpat skūpstu kā ļoti būtisku attiecību sastāvdaļu nodēvēja vīrieši un sievietes, kuri sevi uzskata par pievilcīgiem un kuriem biežāk ir īstermiņa attiecības. Vienlaikus pētnieki noskaidroja, ka cilvēki, kuri sevi uzskata par pievilcīgiem, parasti arī rūpīgāk izvēlas partneri, ar ko skūpstīties, un skūpsts viņiem kļūst par mērauklu partnera vērtības noteikšanai. “Skūpsta laikā apmainoties ar dažādām garšām, kā arī siekalām un hormoniem, mēs spējam noteikt, vai kāda ģenētiskais kods atbilst mūsējam un vai mēs kopīgi spēsim radīt veselīgu atvasi,” teic Dunbars. Pētnieki arī apgalvo: kaut gan skūpsts rada pietiekamu uzbudinājumu, romantiskās attiecībās tas vairs nav galvenais uzbudinājuma dzinulis.

Pievienot komentāru

Jaunās sezonas topā - "oversize" blūzes. Kā tās valkāt, iesaka Indra SalcevičaJauno pavasara sezonu sagaidot, stilisti iesaka garderobē iekļaut apjomīgas blūzes un kreklus.
Rallija atkarīgās ar puķaino mašīnu - Vineta Ervalde un Līga Stirna"Pirksti gaisā un visiem večiem tūlīt parādīsim, kur ir viņu vieta! Ja kāda sieviete ar tādu domu startē rallijā, viņas tiešām žēl," saka autosportiste Līga Stirna.
Draugiem Facebook Twitter Google+