Mobilā versija
+12.2°C
Jānis
Sestdiena, 24. jūnijs, 2017
12. februāris, 2014
Drukāt

Skūpsts palīdz atrast “īsto”


Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Oksfordas universitātes zinātnieki izpētījuši, ka skūpstīšanās ir ne tikai patīkama nodarbe, bet arī teicams veids, kā cilvēkam izvērtēt potenciālo dzīvesbiedru vai dzīvesbiedri.

“Teju visās sabiedrībās un kultūrās skūpsts ir ļoti izplatīta cilvēku seksuālo attiecību forma. Tiesa, skūpstīšanos piekopj ne tikai cilvēki, bet arī daži primāti, piemēram, šimpanzes, kuru skūpsti gan ir mazāk intensīvi un nav tik izplatīti,” teic Oksfordas universitātes eksperimentālās psiholoģijas departamenta pētnieks Rafaels Vlodarskis. Viņš kopā ar profesoru Robinu Dunbaru veica pētījumu, kurā piedalījās vairāk nekā deviņi simti cilvēku no Ziemeļamerikas un Eiropas.

Pastāv trīs teorijas par skūpsta lomu cilvēku seksuālajās attiecībās. Pirmkārt, uzskata, ka skūpsts palīdz cilvēkam novērtēt iespējamā partnetra ģenētisko kvalitāti. Otrkārt, tas esot viens no attiecību stiprināšanas instrumentiem, un, treškārt, skūpsts veicina cilvēka seksualitāti. “Gribējām noskaidrot, kura no šīm teorijām ir visnoturīgākā,” žurnālam “Human Nature” pastāstīja Vlodarskis. Pētījumā noskaidrojās, ka sievietes skūpstīšanos uzskata par svarīgāku nekā vīrieši. Tāpat skūpstu kā ļoti būtisku attiecību sastāvdaļu nodēvēja vīrieši un sievietes, kuri sevi uzskata par pievilcīgiem un kuriem biežāk ir īstermiņa attiecības. Vienlaikus pētnieki noskaidroja, ka cilvēki, kuri sevi uzskata par pievilcīgiem, parasti arī rūpīgāk izvēlas partneri, ar ko skūpstīties, un skūpsts viņiem kļūst par mērauklu partnera vērtības noteikšanai. “Skūpsta laikā apmainoties ar dažādām garšām, kā arī siekalām un hormoniem, mēs spējam noteikt, vai kāda ģenētiskais kods atbilst mūsējam un vai mēs kopīgi spēsim radīt veselīgu atvasi,” teic Dunbars. Pētnieki arī apgalvo: kaut gan skūpsts rada pietiekamu uzbudinājumu, romantiskās attiecībās tas vairs nav galvenais uzbudinājuma dzinulis.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+