×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Skutelis vairos “optimistiku”


Foto - LETAFoto - LETA

Karaliskais improvizācijas teātris komiķa Jāņa Skuteļa personā ir radījis jaunu stāvizrādi “Optimistika”. Vīņš arī aicina uz Latvijā līdz šim nebijušu procesu – darba izrādēm, kurās viņa veikums izies ugunskristības publikas priekšā, piedāvājot novērtēt savu darbu vēl pirms pirmizrādēm, kas 15. un 16. novembrī notiks koncertzālē “Palladium”.


 

Pirms gada savulaik populārais kinoteātris “Palladium” pārtapa koncertzālē, bet pazīstamais komiķis Jānis Skutelis to īslaicīgi pārvērtīs teātrī, kurā skatītāji varēs novērtēt jau ceturto komiķa veikumu stāvizrāžu žanrā (līdz šim skatītāju auditoriju sasniegušas izrādes “Mhmm” (2009), “Love” (2010), “Paranoja” (2011)).

“Mistikas minimums, kas nepieciešams, lai optimistiski uztveru situācijas, par kurām pesimists teiktu – es jau teicu, ka tā būs,” jauno jēdzienu, kāda latviešu valodā līdz šim neesot bijis, skaidro Skutelis. “Visapkārt ir tik daudz pierādījumu tam, lai mēs, latvieši, būtu pesimistiski noskaņoti, tomēr mums izdodas saglabāt optimismu.” “Optimistiku” tās autors, režisors un vienīgais aktieris dēvē par līdz šim drosmīgāko, politiski skarbāko un arī smieklīgāko no viņa stāvizrādēm. Autors atklāj, tās laikā tikšot dibināta politiska apvienība “Skaistā partija”.

Izrādes virziens nemainīgi paliekot iepriekšējais – komēdija, saka Skutelis. “Papriecāsimies par mums pašiem, par tām nereti dīvainajām lietām, ko darām,” atklāj izrādes autors. “Tas, ko gaidu no skatītājiem – lai viņi vienā brīdī sāktu smieties. Ceru, viņiem mans plāns patiks un viņi to patiešām darīs,” pasmaida komiķis.

“Esmu ieplānojis to par desmit procentiem patiesāku nekā “Mhmm”, par piecpadsmit procentiem sirsnīgāku nekā “Love” un par divdesmit procentiem smieklīgāku un precīzāku kā “Paranoja”,” tā J. Skutelis. Viņš piebilst – ja kādu uzrunājušas iepriekšējās stāvizrādes, tad, “kā teicis Ainārs – rēķiniet paši!”

Tomēr pirms tam ikviens aicināts piedalīties izrāžu tapšanas un novērtēšanas procesā gandrīz teātrī “Artelis”, kur līdz šim izrādītas Skuteļa izrādes. “Tās ir izrādes, kad pirmo reizi publikas vērtējumam tiek nodots viss jaunās stāvizrādes materiāls testa režīmā,” skaidro idejas autors, piebilstot, ka testa režīms noteikti būs izdevīgāks maciņam, jo biļetes varēs iegūt par puscenu. “Artelī” Skutelim piepalīdzēšot arī atbalsta komanda – mūziķu trio.

“Man ir svarīgi, lai izrāde top sadarbībā ar skatītājiem,” uzsver Skutelis. “Šeit skatītāji būs kā mērījumu skala, kas palīdzēs noteikt, kas no visa dzirdētā un redzētā izdzīvos līdz pirmizrādei.” Komiķis ir pārliecināts, tādējādi tikšot panākts, ka pirmizrādē apmeklētāju vērtējumam tiks nodotas tikai pārbaudītas lietas.

 

VARBŪT NODER

Darba izrādes gandrīz teātrī “Artelis” – 30. X un 8. XI.

Izrādes “Palladium” – 15., 16. XI (biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.)

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+