Pasaulē
Eiropa

Sky News tiešraide: Londonas augstceltnes ugunsgrēkā vismaz 12 bojāgājušie 16

Foto AP/Scanpix/LETA

Ugunsgrēkā, kas naktī uz trešdienu izcēlies vienā no Lielbritānijas galvaspilsētas augstceltnēm, gājuši bojā vismaz 12 cilvēki, paziņojusi policija.

Londonas metropoles policijas priekšnieks Stjuarts Kandijs pavēstīja, ka bojā gājuši 12 cilvēki, un šis skaits, domājams, pieaugs.

Avārijas dienesti ēkā turpina “ilgu un sarežģītu operāciju” un “ārkārtīgi sarežģīto” uzdevumu apstiprināt pazudušo cilvēku skaitu, viņš piebilda.

Iepriekš tika ziņots par sešiem bojāgājušajiem. Vēl 68 cilvēki nogādāti slimnīcās.

Ugunsgrēka cēlonis vēl nav noskaidrots.

Londonas mērs Sadiks Hans iepriekš paziņoja, ka pēc ugunsgrēka nav zināma daudzu cilvēku atrašanās vieta.

Kā ziņots, īsi pēc pusnakts (ap plkst.2 pēc Latvijas laika) 24 stāvu augstajā “Grenfell Tower” Londonas ziemeļrietumos izcēlās ugunsgrēks, kura dzēšanā iesaistītas 45 ugunsdzēsēju automašīnas un 200 ugunsdzēsēju.

“Grenfell Tower” atrodas aptuveni 120 dzīvokļi, un aculiecinieki ziņo, ka pie degošās ēkas augšējo stāvu logiem redzējuši cilvēkus un dzirdējuši saucienus pēc palīdzības.

Londonas ugunsdzēsības dienesta priekšniece Denija Kotone norādīja, ka savas 29 gadus ilgās ugunsdzēsējas karjeras laikā nekad nav redzējusi tik plašu ugunsgrēku.

Kāda pretējās mājas iedzīvotāja stāstīja, ka pamodusies no sirēnu kaukšanas un viņas dzīvokli piepildījuši biezi dūmi. Viņa dzirdējusi cilvēkus kliedzam, bet ugunsdzēsēji spējuši palīdzēt tikai zemāko stāvu iedzīvotājiem. Sieviete stāstīja, ka degošajā mājā dzīvo viņas drauga brālis ar ģimeni un pagaidām vel nav zināms, kas ar viņiem noticis.

Londonas mērs oficiāli izsludinājis ugunsgrēku “Grenfell Tower” par “nopietnu incidentu”.

Kotone norādīja, ka ugunsdzēsēji cieši sadarbojas ar policiju un atrās palīdzības dienestu, lai pakļautu situāciju kontrolei.

Saistītie raksti

Mediji vēsta, ka pagājušajā gadā pabeigta “Grenfell Tower” renovācija. Tomēr 1974.gadā celtā ēkas iedzīvotāji vairākkārt sūdzējušies par slikto ugunsdrošību šajā un citās ēkās, kas pieder vietējām varasiestādēm.

SKY NEWS TIEŠRAIDE

“Visi mūsu brīdinājumi palika nesadzirdēti, un mēs paredzējām, ka šāda katastrofa ir neizbēgama un tikai laika jautājums,” pēc ēkas aizdegšanās paziņoja iedzīvotāju izveidotā grupa “Grenfell Action Group”.

LA.lv