×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

“Slade” trokšņos Kuldīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

17. augustā Latvijā atgriežas glemroka huligāni, leģendārā angļu grupa “Slade”, kas sniegs koncertu Kuldīgas estrādē festivāla “Live fest” ietvaros.


 

“Slade” slavas saulītē nonāca pagājušā gadsimta 70. gados, kad britu Top 20 iekļuva 17 grupas dziesmas, sešas no tām – 1. vietā, turklāt albumu tabulas virsotni sasniedza arī trīs “Slade” albumi. Vēl joprojām daudzās pasaules malās skan dziesmas, kuru tituli rakstīti ar kaitinošu pareizrakstību – “Coz I Luv You”, “Mama Weer All Crazee Now” un “Cum On Feel the Noize”.

Ziedu laikos “Slade” četrinieku raksturoja enerģisks skanējums, ārišķīgas, spīguļiem klātas drēbes un pamatīgas platformas apavi, kā arī iespaidīgas frizūras un grimētas seja – kopējais iespaids bija spilgts, taču nereti tika dēvēts par smieklīgu. “Slade” bija vieni no pamanāmākajiem glemroka pārstāvjiem tolaik. Kā viņu melodiskā mūzika, tā kliedzošā āriene ietekmēja daudzas populārās mūzika zvaigznes, tostarp gan “Nirvanu”, gan “Oasis”, gan “Kiss”, “Def Leppard”, “Queen” un daudzus citus. Eliss Kūpers reiz atzinies mīlestībā “Slade”, reizē atzīstot, ka viņi tomēr esot viena no visu laiku dīvainākā izskata grupām.

Par spīti panākumiem, 80. gadu sākumā grupa atrodas uz izjukšanas robežas, līdz to glābj uzstāšanās Rīdingas festivālā, kur apvienība no jauna piedzīvo negaidītu triumfu. Sākas “Slade” atdzimšana, kuras kulminācija pienāk 1983. gada Ziemassvētkos – balāde “My Oh My” sasniedz 2. vietu britu topā.

Tomēr 90. gados pēc 25 gadu kopā būšanas ar grupu no tās aiziet grupas seja un balss – līderis Nodijs Holders, kura balsi veterāns Ozijs Osborns pamatoti nodēvējis par vienu no lieliskākajām rokmūzikas vēsturē. Grupa, nu jau kā “Slade II”, ko vēlāk tāpat ērtības labad noīsināja uz agrāko “Slade”, turpina uzstāties regulārās koncertturnejās, nereti kopā ar citām tā laika glemroka ikonām – “Sweet” un “TRex”, pārsvarā koncertējot Eiropā.

Latvijā rokenrola veterāni viesojušies vairākkārt, taču kopš viņu iepriekšējās uzstāšanās reizes pagājuši gandrīz desmit gadi. Pašlaik no sākotnējā sastāva grupā muzicē ģitārists Deivs Hils un bundzinieks Dons Pauels, kurš, starp citu, pēc autoavārijas amnēzijas dēļ mācījies no jauna visas “Slade” dziesmas. Viņiem pēdējos gados piebiedrojies ģitārists un dziedātājs Mels Maknatijs un basists, vijolnieks un vokālists Džons Berijs. Šādā sastāvā “Slade” šovasar uzstāsies arī Kuldīgā. Tiesa, kā kādā intervijā atzinis grupas ģitārists Pauels, “Slade” jau sen neuzstājas platformas kurpēs un spīguļos, tomēr atzīst, ka grupa joprojām nevairās no košām krāsām – nedz mūzikā, nedz vizuālajā tēlā.

 

VARBŪT NODER

Biļetes – “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv.

Cena – no Ls 8.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+