×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. jūlijs, 2012
Drukāt

Šlāgeraptaujā triumfē grupa «Galaktika»

Foto - Oskars JūraFoto - Oskars Jūra

Ar grupas “Galaktika” uzvaru sestdien Ventspils Reņķa dārzā beidzās Latvijas šlāgeraptaujas gada fināla balsojums un par pagājušās sezonas Sirdsdziesmu klausītāji un balsotāji atzina dziesmu “Mans dzimtais novads”. 


Šogad par labākās gada dziesmas titulu sacentās 12 dziesmas un savu Sirdsdziesmu skatītāju vērtēšanai nodeva Igauņu ģimene no Gaigalavas, Harijs Ozols un Santa Zapacka, Viktors Zemgals, kā arī grupas “Baltie lāči”, “Dobeles zemessargi”, “Galaktika”, Ginc un es”, “Emburgas zēni”, “Klaidonis” un kapela “Jūlijs”.

Uzvarētājdziesmas izpildītāji, grupa “Galaktika”, ir puiši no Rēzeknes – Normunds Zušs un Vitolds Gorņevs, kuri aptaujā piedalās tikai otro gadu, pērn paliekot godalgotajā trešajā vietā, bet šogad kļūstot par absolūtiem uzvarētājiem, saņemot 2735 telefonbalsotāju balsis. Tātad jau kuro reizi Latvijas šlāgeraptaujas gada finālā uzvarētājgodā tiek celti Latgales muzikanti un ne viens vien mūziķis jokojot teica, ka, lai uzvarētu aptaujā, jākļūst par latgalieti. Paši “Galaktikas” puiši gan šādam formulējumam nepiekrīt, jo dziesma “Mans dzimtais novads” ir sarakstīta latviešu valodā. Dziesmas teksta un mūzikas autors un vienlaikus arī izpildītājs ir trīsdesmitgadīgais mūzikas skolotājs Normunds Zušs: “Pēc profesijas esmu mūzikas skolotājs ar maģistra grādu, esmu strādājis mūzikas skolās, vadījis korus un daudz strādājis ar bērniem. Šobrīd gan vairāk nodarbojos ar darbu skaņu ierakstu studijā. Spēlēšana un dziedāšana mani aizrauj jau kopš bērnības, jo pirmo balli ar akordeonu nospēlēju deviņu gadu vecumā. Liels muzikants bija mans vectētiņš Jānis, ar kura dāvāto akordeonu arī šodien kāpu uz skatuves.” Pēc uzvaras Latvijas šlāgeraptaujas finālā mūziķi ir apņēmības pilni beidzot laist tautās grupas pirmo albumu, kurā būs 13 dziesmas, tik vien kā vēl jāsameklē izdevējs un sponsors. Bet rudenī puiši atkal dosies koncertbraucienā pie latviešiem Anglijā.

Par noslēguma koncerta goda viesiem bija uzaicināta Kanādas latviete Sandra Maija Ķuze un Liepājas teātra aktieri. Sandra Maija Ķuze ir džeza dziedātāja Kanādā, kas ar pazīstamām latviešu dziesmām regulāri uzstājas arī Kanādas latviešiem. Šogad piedalījusies Līgo svētku koncertā Bauskā, kur iepazinusies ar grupas “Baltie lāči” solistu Andri Baltaci un jau pēc divām nedēļām abi kopā iedziedājuši kopīgu dziesmu. “Mums ir arī kopīgi nākotnes plāni, un jau nākamvasar mēs varētu doties kopīgā koncertturnejā pa Latviju,” saka Maija.

 

09072012_GS_8

 

Laikraksts “Latvijas Avīze” savu tradicionālo simpātiju balvu – Gata Šļūkas karikatūru – šogad pasniedza grupai “Emburgas zēni”, bet pārsteiguma balvu – mūziķim Harijam Ozolam, kurš nākamgad, kad “Latvijas Avīze” svinēs savu 25 gadu jubileju, svinēs pusgadsimta šūpuļsvētkus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+