×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

Šlāgeraptaujas smaidīgais duets – Kristīne un Alvis

ReklāmfotoReklāmfoto

Latvijas Šlāgeraptaujā duets Kristīne un Alvis klausītāju un skatītāju vērtējumam nodevis dziesmu “Iesim margrietiņu pļavā”, kas šajā vasarā bija arī viena no visvairāk spēlētajām dziesmām Latvijas Radio 2. Šovasar duetam bija daudz koncertu, un Kristīne atklāj: “Visur mūs pieteica šādi: gaišie, pozitīvie un vienmēr smaidošie!”


 

13. septembrī duetam apaļa jubileja – desmit gadi. Mūziķi atpazīstamību ieguvuši tieši šlāgermūzikā, īpaši jāatzīmē viņu piedalīšanās Latvijas Šlāgeraptaujā. “To tad varbūt arī var nosaukt par mūsu izaugsmes rādītāju. Sākumā tā bija iespējama, pateicoties dziedātājai un komponistei Gitai Muižniecei, kura mums piedāvāja izpildīt savas dziesmas. Vēlāk Šlāgeraptaujā piedalījāmies jau ar savām dziesmām,” atzīst Kristīne.

Duets jaunākās dziesmas ieraksta Ginta Stankeviča studijā pie aranžētāja Andra Šīranta. Lai gan šajā vasarā klausītājiem ir piedāvāta tikai viena jauna dziesma “Iesim margrietiņu pļavā”, Kristīne atklāj, ka dziesmu teksti ir sasūtīti, tagad tikai pašiem jāizvēlas un jātiek skaidrībā, kuru dziesmu ierakstīt. Arī par Šlāgeraptaujas rudens aptauju Kristīne noslēpumaini nosaka: “Ja paspēsim, tad piedalīsimies.”

Šajos desmit gados jau ierakstītas vairākas gan Kristīnes pašas dziesmas, gan Gitas Muižnieces dziesmas. Tagad ir iecere izdot dueta albumu, bet tas vēl ir radošajā procesā. Ir dziesmas, ko Kristīne izlolo gluži kā bērnus – no frāzes, meldiņa, līdz pat dvēseli uzrunājošai dziesmai. Dziesmu radīšanas process tā pa īstam nekad nav izskaidrojams, tas ir maģisks brīdis.

Alvis tam visam pieiet daudz pragmatiskāk. Dziesmas viņš pats vēl nesacer, bet tieši viņš ir tas, kurš, no malas klausoties, vislabāk spēj noteikt, kas tajā būtu jāpieslīpē. Galvenā dziesmu tēma ir un paliek mīlestība. “Man liekas, ka šlāgermūzika ir vienkārša, līdz ar to cilvēkiem tuvāka, viegli uztverama,” atklāj Kristīne un piebilst, ka tieši ar to šlāgeris viņu ir apbūris.

Kristīne mūzikā ir jau 22 gadus. Kā viņa pati saka: “Principā visu laiku ar šlāgeri.” Pirmsākumi bija grupā “Šoks”, kur viņa savos 16 gados spēlēja sintezatoru. Pēc tam bija radošais posms duetā ar Ēriku Gruzniņu. “Vecākiem jāsaka vislielākais paldies par to, ka tagad varu sevi izpaust mūzikā. Bērnībā skatījos televīziju, un man ļoti patika Raimonda Paula dziesmas un tā laika dziedātājas Laima Vaikule, Aija Kukule. Tas arī bija laiks, kad radās vēlēšanās pašai kļūt par dziedātāju. Lai gan sākumā bija tikai mūzikas instrumenta spēle, bet pienāca laiks arī dziedāšanai,” teic Kristīne. Viņa apprecējās ar Alvi, piedzima divi dēli, un muzicēšana kopā ar Ēriku pārtrūka. “Tas bija laiks, kad dzīvojos pa mājām, bet, tuvojoties nedēļas nogalei, jutu, ka sirds sāk sisties straujāk, asinis riņķo, un viss ķermenis sacīja, ka jābūt uz skatuves.

Gluži kā gaisa, tā man trūka skatuves, publikas un to piektdienu, sestdienu,” atceras Kristīne. Tā Alvis, sievas mudināts, piekrita dziedāt un radās duets “Kristīne un Alvis”. “Tāds ģimenes radošais duets. Jāteic, ka muzicēt ar ģimeni ir vieglāk,” smaidot nosaka Kristīne. Viņa arī atklāj, ka ir dueta radošais dzinulis, bet vīrs ir tas, kas visu palīdz realizēt.

Arī ikdiena Kristīnei ir saistīta ar mūziku. Viņa strādā Jēkabpils pamatskolā par mūzikas skolotāju. Runājot par mūziku, Kristīne ir atklāta un saka: “Dziesma man iet līdzi katru dienu. Mudinu gan savus, gan skolas bērnus izvēlēties mūziku, dziedāt latviešu tautas dziesmas un populāru latviešu komponistu dziesmas, spēlēt kādu mūzikas instrumentu. Stāstu bērniem par savu pieredzi un rādu sevi kā piemēru, kādas iespējas ir mūzikas jomā.” Bez mūzikas Kristīnei patīk lasīt žurnālus, minēt krustvārdu mīklas, strādāt dārzā un atpūsties pie jūras, kas bieži vien ir iedvesmas avots jaunu dziesmu tapšanai. Savukārt Alvim interesē kalnu divriteņu braucieni, motosports.

Kristīne par saviem klausītājiem sirsnīgi saka: “Mēs esam priecīgi par katru klausītāju, kuri apmeklē mūsu pasākumus – balles, koncertus, jubilejas, kāzas. Ir tik patīkami dzirdēt labus, jaukus vārdus!” Savukārt Alvis piebilst: “Dziesma sasaista, jo dziedāt var daudzi. Turklāt dziesmās ir daudz pozitīvā. To ietekmē cilvēki atraisās, kļūst smaidīgi un priecīgi.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+