×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Šlāgermūzikā jauns duets – Ineta Rudzīte un Ēriks Upenieks

ReklāmfotoReklāmfoto

Pazīstamā šlāgerdziedātāja Ineta Rudzīte un ģitārists Ēriks Upenieks pirmsjāņu laikā duetā iedziedājuši jaunu dziesmu – Ilzes Kalves komponēto “Blakus tev, draugs”.

 

Latvijas šlāgeraptaujas pavasara posmā Ineta Rudzīte ar dziesmu “Ābele un vējš” ierindojās augstajā 4. vietā un jau 7. jūlijā uzstāsies aptaujas noslēguma lielkoncertā Ventspilī, Reņķa dārzā. Bet Ēriks Upenieks līdz šim pazīstams kā ģitārists, kas piedalījies dažādos projektos, iespēlējot ģitāras partijas gan brāļiem Auzāniem, Viktoram Zemgalam, Elizabetei Zagorskai, gan tagad arī Inetai Rudzītei. Kopīgi iedziedātā dziesma, kurā, protams, neiztiek bez lieliskas Ē. Upenieka ģitāras partijas, kā teic paši tās vaininieki, protams, esot par mīlestību. Vārdu autors – daudzu I. Rudzītes dziesmu tekstu autors Normunds Vīksna, bet mūziku sarakstījusi Ilze Kalve, kuru pazīstam arī kā deju mūzikas grupas “Pamatinstinkts” dalībnieci.

“Piedāvājums iedziedāt dziesmu duetā ar Ēriku Upenieku man nāca kā pārsteigums, jo pazinu Ēriku tikai kā lielisku ģitārvirtuozu,” atklāj dziedātāja, atzīstot, ka iepriekš nemaz nenojautusi, ka Ērika balss tembrs ir tik silts un maigs kā vasaras lietus. “Tikko iznācis mans soloalbums “Baltais zieds”, kurā nav iekļauts neviens duets, tāpēc arī biju atvērta šim, varētu teikt, izaicinājumam,” atskatoties pauž I. Rudzīte.

Bet Ē. Upenieks stāsta – sadarbība ar Inetu Rudzīti izveidojusies pilnīgi nejauši. “Ar dziesmas mūzikas autori Ilzi Kalvi strādāju kopā kā viņas ierakstu studijas ģitārists. Vienu dienu Ilze man piedāvāja ierunāt reklāmu. Saklausījusi manā balsī kaut ko interesantu, viņa piedāvāja man eksperimentālā kārtā iedziedāt kādu dziesmu.

Mūziķis atzīst – bijis nedaudz nobijies un ieteicis dziesmu “Blakus tev, draugs” iedziedāt duetā. Ilze piezvanīja uz Latvijas Radio un noskaidroja, kura dziedātāja patlaban ir “topā”, un atbilde bija – Ineta Rudzīte. “Sakomunicējām ar Inetu, pārliecinājām, ka tas nav nekāds joks, un tā nu radās šī dziesma. Man jau šķiet, 
ka izdevās!” stāsta Ē. Upenieks.

Dziesmai tapis arī video, kas filmēts skaistā vietā, tepat Rīgas pievārtē Zēlustes muižā. Ineta un Ēriks no sirds pateicas Zēlustes muižas saimniekiem Kasparam un Jolantai par sirsnīgo viesmīlību.

Šobrīd zināms, ka Ineta un Ēriks kopā uz skatuves būs redzami jau 28. jūlijā Salas novada Daugavas svētkos. Bet rudenī Ineta plāno sniegt vairākus koncertus visā Latvijā, kur iekļaus gan dziesmas no sava soloalbuma, gan tautā jau iemīļotas melodijas, gan, protams, jaunās dueta dziesmas, pieaicinot pašus duetu partnerus.

{source}
<iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/jKMojL72wjw” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+