×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
4. augusts, 2016
Drukāt

Šlāgermūzikas parāde Latgales sirdī – Preiļos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Juris Ostrovskis

Preiļu parka estrāde 6. augustā aicina uz sesto festivālu “Latgales šlāgermūzikas parāde”, kur apmeklētājus priecēs pazīstamas un iecienītas Latgales grupas – “Ginc un es”, “Dvinskas muzikanti”, Andris Eriņš un “Dricānu dominante”, Igauņu ģimene un “Brāļi Puncuļi”.

Jau piecus gadus festivāls notiek Preiļos, kas kļuvis par šlāgermūzikas svētkiem ģeogrāfiskajā Latgales sirdī. “Te ir iespēja atbraukt mūzikas cienītājiem no visas Latgales – Višķiem, Daugavpils, Rēzeknes novada, Varakļāniem, Viļakas – un klātienē klausīties savus iemīļotos mūziķus. Tā bija mana ideja. Tas bija laiks, kad tikko sāku ielauzties šlāgermūzikas lauciņā, tāpēc nolēmu sarīkot festivālu, kurā gan pats uzstātos, gan dotu iespēju citiem jaunajiem mūziķiem kopā ar populārajiem spēlēt uz vienas skatuves, un klausītājiem būtu iespēja klātienē salīdzināt un novērtēt,” tā festivāla pirmsākumu atceras Juris Ostrovskis.

Katru gadu tiek domāts par īpašo festivāla viesi. Šogad tas ir Atis Auzāns. “Katru gadu cenšos aicināt tādu mākslinieku, kas Latgales puses klausītājiem ir tuvs, bet pēdējos gados klātienē tik bieži nav redzēts. Atis ir no Līvāniem, bet nu jau kādu laiku dzīvo Rīgā. Viņam kopā ar grupu ir jauna programma, ko varēs noklausīties Ata mūzikas cienītāji,” teic Juris.

Latgalē ir daudz populāru un tautā iemīļotu mākslinieku, bet Jurim ir pašam savs īpašais veids, kā izvēlēties, kas uzstāsies festivālā. Esot šajā vidē, viņš mēģina uz to visu paskatīties no publikas puses. “Klausos Latvijas radio apsveikuma koncertus. Tur var labi redzēt, ko publika vēlas dzirdēt. Tad arī uzrunāju māksliniekus. Mūziķiem tā ir vēl viena patīkama kopā būšana ar kolēģiem, bet klausītājiem klātienē viņus visus redzēt,” skaidro Juris. Šī gada mākslinieki papildus komentārus neprasa. “Grupa “Ginc un es” jau vairākus gadus ir šlāgeraptaujas finālistu vidū. Pēc gada pārtraukuma uzstāsies Igauņu ģimene, arī viņi šogad bija fināla koncertā Ventspilī. “Dricānu dominante” – šogad Andra Eriņa jubilejas koncerti bija izpārdoti, savukārt “Brāļi Puncuļi” vairāk patīk jaunajiem,” nosaka Juris.

Juris ir šī festivāla idejiskais tēvs, kas audzis kopā ar festivālu un piedzīvojis gan priecīgus, gan ne tik priecīgus atgadījumus. “Tā nu bija sanācis, ka neplānoti, nejauši divus gadus biju arī šī festivāla vadītājs. Man ir ļoti svarīgi, lai publika koncerta laikā justos labi, lai skatītājiem koncertā nekļūtu garlaicīgi, tāpēc šogad būs jauns festivāla vadītājs. Šajā gadā pasākumu vadīs Daugavpils teātra aktieris Ritvars Gailums, kas iejutīsies kolhoza “Nākotne” priekšsēdētāja Kazimira Adamoviča tēlā. Ritvars bija lielisks šajā lomā Līgo vakara pasākumā. Publikai patika. Kad domāju par festivāla vadītāju, sazvanījos ar Ritvaru. Tā visas zvaigznes bija salikušās, ka Ritvars ir brīvs un varēs šajā vakarā iekustināt arī Preiļu publiku,” atklāj Juris.

“Liels nopelns tam, ka tāds festivāls notiek, ir Preiļu domei un Kultūras centram, īpaši Guntim Skrimblim. Viņi izdara milzīgu darbu, un es jūtu, ka šai pilsētai un tās cilvēkiem vajag šo skaisto vasaras festivālu,” teic Juris.

Šogad “Latgales šlāgermūzikas parādes” apmeklētājus sagaida īpašie pārsteigumi un balvas no pasākuma atbalstītājiem. “Viens no pārsteigumiem, kas veidos šo festivālu vēl krāšņāku, ir Pilskalnes vidējās paaudzes deju kolektīvs. Viņi ar “Dvinskas muzikantiem” bija arī Ventspilī fināla koncertā. Kolektīvs nopietni gatavojas šim koncertam. Kopā izdziedāsim un izdejosim “Hei, bruoļ latgalīt”,” atklāj Juris.

Pasākuma noslēgumā lustīga nakts balle ar “Brāļi Puncuļiem” un “Dvinskas muzikantiem”, bet pauzēs un noslēgumā – diskotēka ar DJ Normundu.

 

Varbūt noder!!

6.VIII. 20.00 Preiļu parka estrādē

Biļetes jau ir pieejamas Preiļu KC kasē. Biļetes cena iepriekšpārdošanā tikai 3 eiro. Pasākuma dienā dārgāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+