Pasaulē
Eiropa

Slaktiņš Berlīnē: Noskaidrots, kad nogalināts šoferis no Polijas 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Berlīnes slaktiņā izmantotās kravas automašīnas šoferis tika sašauts vairākas stundas pirms uzbrukuma, pirmdien vēstīja vācu laikraksts “Bild”.

37 gadus vecais poļu šoferis Lukašs Urbans tika atrasts sadurts un sašauts savas kravas automašīnas kabīnē, kas raisīja pieņēmumus, ka viņš no uzbrukumā vainotā Anisa Amri rokām centies izraut automašīnas stūri un novērsis vēl lielāku asinsizliešanu.

Autopsijā noskaidrots, ka Urbans galvā tika sašauts starp 16.30 un 17.30, norāda “Bild”. Uzbrukums tika sarīkots ap 20.00. Laikraksts gan pieļauj, ka uzbrukuma laikā poļu šoferis vēl varēja būt dzīvs.

Tīmekļa vietnē “Change.org” vairāk nekā 36 000 cilvēku parakstījuši petīciju, aicinot Urbanam piešķirt Vācijas augstāko apbalvojumu – Federālo nopelnu ordeni.

Kā ziņots, 24 gadus vecais Amri 19.decembrī ar nolaupītu kravas automašīnu ietriecās pūlī vienā no Berlīnes Ziemassvētku tirdziņiem, noslepkavojot 12 cilvēkus un 56 citus ievainojot.

Piektdien Milānas pievārtē Itālijas policija nošāva Amri nošāva.

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” uzņēmās atbildību par Berlīnes teroraktu, un apliecināja, ka Milānas apkaimē nošautais cilvēks Berlīnē veica uzbrukumu Ziemassvētku tirdziņam.

Piektdien “Islāma valsts” publicēja video, kurā Amri ir redzams solot padevību grupējuma līderim Abubakram al Bagdadi.

LA.lv