×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Slaktiņš Kalifornijas augstskolā

oklenda2

Kāds korejiešu izcelsmes amerikānis vakar Oklendas pilsētā, Kalifornijas štatā, privātā kristiešu augstskolā nošāvis septiņus cilvēkus un vēl trīs ievainojis.

 

Likumsargi arestējuši 43 gadus veco Vanu Gohu, kurš padevies policijai pie kāda veikala vairākus kilometrus no uzbrukuma vietas privātajā universitātē “Oikos”. Pirms sāka šaut, viņš saviem bijušajiem studiju biedriem teicis: “Stājieties rindā, un es jūs visus nogalināšu.” Uzbrucējs darbojies viens, bet viņa motīvi pagaidām nav zināmi, paziņojis policijas pārstāvis. Pirmo upuri uzbrucējs nošāvis klases telpā tiešā tēmējumā, raidot lodi krūtīs, bet pēc tam šāvis uz visām pusēm, teica kāds notikušā aculiecinieks.

Pēc tam uzbrucējs, kurš atstājis jukuša cilvēka iespaidu, devies pastaigā pa augstskolu, atstājot aiz sevis upurus dažādās vietās. Uzbrukuma brīdī augstskolā un tās apkārtnē atradās aptuveni 35 cilvēki. Atsaucoties uz amatpersonām Dienvidkorejas konsulātā Sanfrancisko, Dienvidkorejas ziņu aģentūra “Yonhap” apstiprināja, ka uzbrucējs ir korejiešu izcelsmes ASV pilsonis.

Ar Amerikas korejiešu kristiešu kopienu saistītajā augstskolā, kur notika traģēdija, tiek mācīta teoloģija, mūzika un Āzijas medicīna.

Apšaude Oklendā bija asiņainākā vardarbība kādā ASV mācību iestādē kopš slaktiņa Virdžīnijas augstskolā 2007. gadā, kad kāds Dienvidkorejā dzimis students nogalināja 32 cilvēkus un izdarīja pašnāvību.

 

Uzziņa

Apšaudes ASV mācību iestādēs

* Šardonas vidusskolā Ohaio štatā 2012. gada 27. februārī kāds skolnieks nošauj trīs skolēnus un ievaino divus, kad tiek aizturēts.

* Hantsvilas universitātē Alabamas štatā 2010. gada 12. februārī kāds profesors fakultātes sēdē sāk apšaudi, nogalinot trīs kolēģus un trīs ievainojot.

* Ohaio universitātē Kolumbusā 2010. gada martā kāds darbinieks nošauj kolēģi un ievaino otru, tad izdara pašnāvību.

* Ziemeļilinoisas universitātē 2008. gada 14. februārī bijušais absolvents nogalina piecus studentus un izdara pašnāvību.

* Virdžīnijas tehniskajā augstskolā 2007. gada 16. aprīlī Dienvidkorejā dzimis students Sen Hičo nošauj 32 studentus un izdara pašnāvību.

* Skolā Nikelmainā Pensilvānijas štatā 2005. gada 2. oktobrī kravas auto šoferis nogalina piecas skolnieces un izdara pašnāvību.

* Skolā Minesotas štatā 2005. gada 21. martā 16 gadus vecs skolēns nošauj septiņus cilvēkus un izdara pašnāvību.

* Arizonas universitātē Taksonā 2002. gada 29. oktobrī caurkritis students nošauj trīs profesorus un izdara pašnāvību.

 

Kā atzīmē analītiķi, šis uzskaitījums ir tikai daļa no apšaudēm, kas pēdējos gados notikušas ASV mācību iestādēs un kurās nogalināti vai ievainoti desmitiem cilvēku.

Ieroču ienešana mācību iestāžu telpās ir aizliegta 38 ASV štatos. 11 štatos skolu vadībai ir ļauts lemt, vai atļaut ieroču ienešanu skolu telpās. Līdz šim tikai Jūtas štatā ir spēkā noteikums, ka skolas telpās var ienest ieročus personas, kam ir attiecīga atļauja.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+