Pasaulē
Citur

Slaktiņš Toronto: Uzbrucējs bijis ļoti noslēgts, atklāj klasesbiedri1

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Jaunais vīrietis, kurš Toronto aizturēts aizdomās par desmit cilvēku nogalināšanu, ar autofurgonu tīšām uzbraucot gājējiem, mācījies vidusskolas programmā jauniešiem ar īpašām vajadzībām un skolā bijis ļoti noslēgts, atklājuši bijušie klasesbiedri.

Policija aizturēja 25 gadus veco Aleku Minasianu nepilnu pusstundu pēc traģiskā incidenta, kurā vēl 15 cilvēki tika ievainoti.

Aizdomās turamā bijusī klasesbiedrene Šerīna Čami sacīja, ka Minasians skolā nav bijis vardarbīgs. Viņa atklāja, ka Minasians mācījies programmā vidusskolēniem ar īpašām vajadzībām, apmeklējot gan kopīgās mācību stundas, gan atsevišķas nodarbības.

Čami atcerējās, ka viņš gaiteņos parasti staigājis ar noliegtu galvu un stingri sakļautām rokām.

“Viņš nebija sabiedrisks cilvēks, bet, cik es atceros, viņš bija pilnīgi nekaitīgs,” sacīja Čami.

Divi citi bijušie klasesbiedri atklāja, ka kopā ar Minasianu apmeklējuši nodarbības skolēniem ar īpašām vajadzībām.

Kanādas izglītības sistēmā “īpašās vajadzības” ir plašs termins, ar ko tiek apzīmētas gan mācīšanās un uzvedības problēmas, gan fiziskā invaliditāte.

Policija paziņojusi, ka Minasians iepriekš nav nonācis varasiestāžu uzmanības lokā, un viņa motīvi joprojām nav zināmi.

Taču Toronto policijas priekšnieks norādījis, ka šofera rīcība “noteikti izskatās tīša”.

Minasiana kontam sociālajā tīklā “Facebook” vairs nav iespējams piekļūt, taču internetā pieejamā informācija liecina, ka 2011.gadā viņš pabeidzis vidusskolu, pēc tam absolvējis koledžu un profesionāli nodarbojies ar datorprogrammu izstrādi.

LA.lv