×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. februāris, 2012
Drukāt

Slampes pagastā svinēs Māras Zālītes 60.dzimšanas dienu

zalite

Svinot dzejnieces un Tukuma Goda pilsones Māras Zālītes 60.dzimšanas dienu, viņas dzimtajā Slampē 25.februārī plkst.18 būs iespēja noklausīties koncertstāstu “Pacel acis!”.

Tukuma novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Šulca informēja, ka koncertstāsta vārdu autore ir Māra Zālīte, mūzikas autors – Jānis Lūsēns, bet koncertā šo stāstu izdziedās Kristīne Zadovska un Zigfrīds Muktupāvels.

Koncerta pavadījumu nodrošinās Jānis Lūsēns pie taustiņinstrumentiem un Jānis Lūsēns juniors ar basģitāru. Koncertā piedalīsies arī Māra Zālīte. Slampes kultūras namā atrodas Māras Zālītes dzimtas mājas.

No Slampes 1941.gada 14.jūnijā uz Sibīriju izsūtīja Zālītes vecvecākus un māti. Uz šo Latvijas pagastu Māra kopā ar vecākiem arī atgriezās no Sibīrijas, četru gadu vecumā ar vilcienu izkāpjot Slampes dzelzceļa stacijā. Tieši Slampē bijuši pirmie bērnības iespaidi, pirmās skolas gaitas.

Māra Zālīte dzimusi 1952.gada 18.februārī Krasnojarskas novadā, izsūtīto ģimenē, taču Tukuma novada Slampes pagastu uzskata par savu dzimto pusi. Slampē dzejniece dzīvoja no 1956.gada līdz 1967.gadam.

Pēc koncertstāsta jubilāri ar muzikāliem priekšnesumiem godinās arī Ilga Reizniece, Tukuma koris “Savējie” ar diriģenti Rasmu Valdmani priekšgalā, Tukuma novada un Slampes pagasta ļaudis.

Pasākuma veidotāji sola vēl arī citus patīkamus muzikālus pārsteigumus jubilārei un klātesošajiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+