Latvijā
Politika

Slapiņa atvasēm tomēr ļaus saglabāt dubultpilsonību9

Foto LETA

Pirms diviem gadiem, noraidot kinooperatora Andra Slapiņa bērnu lūgumu ļaut viņiem saglabāt dubultpilsonību, valdība esot balstījusies uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) birokrātiska atzinuma. Tādēļ šobrīd koalīcijā pēc Nacionālās apvienības iniciatīvas esot panākta politiskā vienošanās paralēli Krievijas pilsonībai ļaut viņiem saglabāt arī Latvijas pilsonību.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pēc koalīcijas padomes sēdes informēja, ka jautājums par Slapiņa bērnu dubultpilsonību varētu tikt skatīts jau šīs otrdienas valdības sēdē, ja Iekšlietu ministrija pagūs sagatavot visus nepieciešamos dokumentus.

Pilsonības likuma 9. panta pirmās daļas 5. punkts ļauj citas valsts pilsonību ieguvušām personām saglabāt arī Latvijas pilsonību, ja MK ieskatā tas atbilst svarīgām valsts interesēm.

Kā vēstīja laikraksts “Diena”, 2015. gadā toreizējā Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) valdība noraidīja Slapiņa bērnu – 32 gadus vecās Annas un 26 gadus vecā Andra – lūgumu saglabāt dubultpilsonību. Jautājumam esot bijis ierobežotas pieejamības statuss, jo tas skar konkrētas personas, tomēr pēc būtības tas neesot apspriests pat valdības sēdes slēgtajā daļā. Kā lēmumprojekts, pret kuru saskaņošanas procesā neviens nav iebildis, tas automātiski bez debatēm pieņemts kopējā lēmumu paketē. Deviņi no toreizējiem ministriem, strādā arī pašreizējā Kučinska valdībā, tostarp par šo jautāumu atbildīgais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

“Ņemot vērā mūsu tēva nopelnus Latvijas labā, kā arī to, ka Krievijas pilsonības zaudēšanas gadījumā mūsu darba tiesības Krievijā būs būtiski ierobežotas un mums faktiski būs liegta iespēja te strādāt, mēs lūdzam Ministru kabinetu atļaut mums saglabāt Latvijas pilsonību, no kuras mēs negribam atteikties kā sava tēva bērni un kā Latvijas patrioti,” savā lūgumā saglabāt dubultpilsonību skaidroja Slapiņa atvases. Pēc valdības noraidošā lēmuma PMLP pērnā gada 17.janvārī nolēmusi abiem Slapiņa pēctečiem Latvijas pilsonību atņemt. Savukārt viņi lēmumu pārsūdzējuši tiesā.

LA.lv