×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
5. februāris, 2018
Drukāt

Slapiņa atvasēm tomēr ļaus saglabāt dubultpilsonību (9)

Foto LETAFoto LETA

Pirms diviem gadiem, noraidot kinooperatora Andra Slapiņa bērnu lūgumu ļaut viņiem saglabāt dubultpilsonību, valdība esot balstījusies uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) birokrātiska atzinuma. Tādēļ šobrīd koalīcijā pēc Nacionālās apvienības iniciatīvas esot panākta politiskā vienošanās paralēli Krievijas pilsonībai ļaut viņiem saglabāt arī Latvijas pilsonību.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pēc koalīcijas padomes sēdes informēja, ka jautājums par Slapiņa bērnu dubultpilsonību varētu tikt skatīts jau šīs otrdienas valdības sēdē, ja Iekšlietu ministrija pagūs sagatavot visus nepieciešamos dokumentus.

Pilsonības likuma 9. panta pirmās daļas 5. punkts ļauj citas valsts pilsonību ieguvušām personām saglabāt arī Latvijas pilsonību, ja MK ieskatā tas atbilst svarīgām valsts interesēm.

Kā vēstīja laikraksts “Diena”, 2015. gadā toreizējā Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) valdība noraidīja Slapiņa bērnu – 32 gadus vecās Annas un 26 gadus vecā Andra – lūgumu saglabāt dubultpilsonību. Jautājumam esot bijis ierobežotas pieejamības statuss, jo tas skar konkrētas personas, tomēr pēc būtības tas neesot apspriests pat valdības sēdes slēgtajā daļā. Kā lēmumprojekts, pret kuru saskaņošanas procesā neviens nav iebildis, tas automātiski bez debatēm pieņemts kopējā lēmumu paketē. Deviņi no toreizējiem ministriem, strādā arī pašreizējā Kučinska valdībā, tostarp par šo jautāumu atbildīgais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

“Ņemot vērā mūsu tēva nopelnus Latvijas labā, kā arī to, ka Krievijas pilsonības zaudēšanas gadījumā mūsu darba tiesības Krievijā būs būtiski ierobežotas un mums faktiski būs liegta iespēja te strādāt, mēs lūdzam Ministru kabinetu atļaut mums saglabāt Latvijas pilsonību, no kuras mēs negribam atteikties kā sava tēva bērni un kā Latvijas patrioti,” savā lūgumā saglabāt dubultpilsonību skaidroja Slapiņa atvases. Pēc valdības noraidošā lēmuma PMLP pērnā gada 17.janvārī nolēmusi abiem Slapiņa pēctečiem Latvijas pilsonību atņemt. Savukārt viņi lēmumu pārsūdzējuši tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Bērni – patrioti. Taču nespēj atteikties no Krievijas pilsonības.

    • reducējot – bērni “patrioti” labprāt dzīvo kopā ar sava tēva slepkavām un apelē uz noslepkavotā tēva piemiņas, lai varētu bez problēmām ceļot pa Eiropu. Zemiski.

  2. Faktiski jau zināju,ka velti rakstu,jo DP nebūs pa prātam,tātad arī jums.Tencinu džentelmeņi!

  3. Cien.tautieši vai tu re cik mēs esam milzīgi divkoši!Ja nu tik ļooti cepamies par čekas maisu iemītnieku cilvēktiesībām utt.tad dīvaini,ka nez kapēc Slapiņa bērni atbild par SAC|VA tēva paveikto?Tad jau sanāk,ka arī VDK stučītāju bērniem ir JĀATBILD par savu vecāko pastrādāto,nevis viņus kā tomātus siltumnicā jĀSARGĀ NO ATBILDĪBAS UN PATIESU ZIŅU IEGŪŠANAS PAR SAVIEM SENČIEM.pIEKRĪTU IEPRIEKŠEJIEM KOMENTIEM– DIEZ VAI VIŅI IR lojāli TĒVA lATVIJAI UN TO CIENA / ARĪ TĒVU!!/ UN PROT LATVIEŠU VAL.KAS IR ĻOOTI SVARĪGI.M.Liepas bērni to neprot!Viņi atrada dzīvesvietu valstī ,kura noslepkavoja viņu tēvu.Slapiņš darīja savu darbu,kā Zvaigzne,kā tie divi miliči.Mani kritizēs,gānīs,bet diez vai viņš gāja ielā lai cīnītos par Latvijas neatkarību.Mēs mēdzam pārspīlēt.Apzināti par Latviju cīnījās mežabrāļi,kurus paši latvieši okupācijas laikā sauca par bandītiem.Vai ir kāds piemineklis,pateicība nacionāliem partizāniem, Gulagā nomocītajiem?Ir jābūt godīgiem pret vēsturi,jo melus ražo Krievija.Vai ne L.A.?

  4. Vai tad ministri vispār balso? viņi tik paceļ rokas un dara , ko liek! Kurš no šiem ‘varoņiem’atkāpsies no amata?

  5. Jānokaunas politiķiem,kuri balso neiedziļinoties jautājuma būtībā.Paldies žurnālistiem,kuri valdībai un politiķiem parāda aktuālās problēmas.Bez žurnālistu palīdzības valdība neieraudzītu ne aplokšņu algas,ne kuģus-mājas,arī neuzceltās koģenerācijas stacijas un ko nu vēl tādu sīkumu-Andra Slapiņa bērnu pilsonību.

  6. Ja viņi patiešām būtu patrioti, tad jau sen dzīvotu Latvijā, nevis Putina Krievijā. Nez, vai tie patrioti maz prot latviski runāt?

  7. Ja viņi būtu patrioti, tad jau sen dzīvotu Latvijā nevis Putina Krievijā. Nez, vai tie patrioti maz prot latviski runāt?

Draugiem Facebook Twitter Google+