×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. jūnijs, 2013
Drukāt

Slaukšanas aparāti

Foto - LETAFoto - LETA

Mums laukos ir maza naturālā saimniecība. Lai gotiņas nebūtu jāslauc ar rokām, gribētu iegādāties slaukšanas aparātu, kas darbojas ar 220 V strāvu. Ir dzirdēts, ka tagad esot arī tādi… Agrāk bija nopērkami tikai trīs fāzu elektrībai paredzētie, bet ierīkot tagad trīs fāzes – tas maksātu pasakainu summu!

Vai ir slaukšanas aparāti, ko var darbināt ar divu fāzu elektrību? Kur Latvijā tos ražo un kur iegādāties tuvāk dzīves vietai – Balvu pusē? Cik apmēram tāds aparāts maksā? 
Dārta Balvu novadā

Kur Latgalē var nopirkt slaukšanas aparātus? Par kādu cenu? Vai tos būtu iespējams iegādāties kāda projekta ietvaros? 
Juris

 

 

Individuālos slaukšanas agregātus – gan vienas fāzes (220 V), gan trīs fāzu (380 V) var iegādāties pie ražotājiem SIA “Larta 1” (bijusī Rēzeknes slaukšanas iekārtu rūpnīca). Ir agregāti ar sinhrono vai pāru darbības pulsatoru un ar alumīnija vai nerūsējošā tērauda slaukšanas kannu. Vakuuma sūknis – sausais (bez eļļošanas).

Darbības princips: elektromotors caur siksnas pārvadu griež ekscentriski novietoto vakuumsūkņa rotoru attiecībā pret vakuumsūkņa korpusu, rezultātā rodas vakuummetriskais spiediens, kas arī nodrošina govs slaukšanu. Slaukšanas agregātu patērētā jauda ir 0,75 kW.

SIA “Larta 1” veikalā (Rēzeknē, Strādnieku šķērsielā 5a/1) nopērkami šādi slaukšanas agregāti: ar sinhrono pulsatoru un alumīnija kannu – ODS-1 (220 V, cena Ls 378) un ODS-1 (380 V, cena Ls 373); ar pāru darbības pulsatoru un alumīnija kannu – ODS-1P (220 V, cena Ls 478) un ODS-1P (380 V, cena Ls 473); ar pāru darbības pulsatoru un nerūsējošā tērauda kannu – ODS-1PN (220 V, Ls 557) un ODS-1PN (380 V, cena 552 lati).

SIA “Armikss” (Jēkabpilī, Kazarmu ielā 3) piedāvā firmas “GEA Farm Technologies” ražoto pārvietojamo slaukšanas iekārtu MobiMelk. Strādājot ar to, slaukšanas kanna (tās tilpums – 40 l) nav jānes pašam, to novieto uz stumjamiem ratiņiem. Vakuumsūkni darbina ar elektromotoru, ražība – 200 vai 400 litru minūtē. Slaukšanas aparātam ir nerūsējoša tērauda aizsargs, augstas kvalitātes pupu gumijas divos dažādos izmēros. Slaukšanas kanna izgatavota no alumīnija vai nerūsējošā tērauda.

Latvijas lauku attīstības programmas 2007. – 2013. gadam pasākumā “Lauku saimniecību modernizācija” un “Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturēšanai” pieejamais finansējums jau ir pilnībā izmantots, tāpēc pieteikšanās uz atbalstu lauksaimniecības tehnikas iegādei un lauksaimniecības produktu ražošanas būvju būvniecībai šajā programmēšanas periodā vairs nav plānota.

Jaunus pieteikumus atbalstam šajos pasākumos pretendenti varēs iesniegt tikai 2014. – 2020. gada programmēšanas periodā, sākot ar 2014. gadu. Arī nākamajā periodā ir plānots atbalstīt tehnikas (tostarp piena slaukšanas un dzesēšanas tehnikas), iekārtu, aprīkojuma iegādi un būvniecību. Informāciju par publiskā finansējuma saņemšanas iespējām var iegūt Zemkopības ministrijas mājas lapā (www.zm.gov.lv) un Lauku atbalsta dienesta mājas lapā (www.lad.gov.lv), kā arī pie lauku attīstības konsultantiem jebkurā no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vai Valsts lauku tīkla filiālēm visā Latvijā. LLKC Balvu konsultāciju birojs atrodas Balvos, Brīvības ielā 46a.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+