Sports
Citi sporta veidi

Slavas faktors nostrādā – sportistiem labi panākumi pašvaldību vēlēšanās 16

Miķelis Rēdlihs, foto: LETA

Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem ar labiem panākumiem pašvaldību vēlēšanās startējuši Latvijā populāri sportisti – hokeja kluba Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, kādreizējais futbolists Māris Verpakovskis un basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota.

Ozolnieku novadā par Latvijas Reģionu Apvienību nobalsojuši 17,15 procenti vēlētāju, tādējādi tā ieguvusi trīs no 15 deputātu vietām domē. Miķelis Rēdlihs sarakstā bija trešais, bet pacēlies uz otro vietu ar 733 balsīm. Hokejistam ir 193 plusi un 47 svītrojumi. Tikmēr zināmais basketbola treneris Varis Krūmiņš nav ieguvis iedzīvotāju uzticību – sarakstā no otrās vietas viņš atkritis uz 11.

Liepājā uzvarējusi pašreizējā mēra Ulda Seska vadītā “Liepājas partija” (31,26 %), kurā ar devīto numuru startēja Latvijas izlases visu laiku labākais vārtu guvējs Māris Verpakovskis (29 precīzi sitieni), kurš šobrīd ir futbola kluba “Liepāja/Mogo” prezidents un Latvijas Futbola federācijas valdes loceklis. Partija ieguvusi sešas deputātu vietas un Verpakovskis iekļuvis kā pēdējais – viņam 7761 balss (1255 plusi un 773 svītrojumi).

Saistītie raksti

Latvijas Reģionu Apvienības, “Latvijas Attīstībai” kopīgais saraksts Rīgā ieguvis 13,71 procentus balsu, kas pēc provizoriskajiem aprēķiniem dos deviņas deputātu vietas no 60. Ilggadējā Latvijas basketbola izlases līdere  Anete Jēkabsone-Žogota no trešās vietas pacēlusies uz otro ar 37445 balsīm (6146 plusi, 1940 svītrojumi). Jāpiezīmē, ka saraksta lokomotīve Mārtiņš Bondars arī agrāk bija augsta līmeņa basketbolists un spēlējis arī Latvijas izlasē.

Ņemot vērā, ka minētie sportisti savos sarakstos pacēlušies uz augšu, var droši teikt, ka sporta laukumā iekarotā popularitāte palīdzējusi viņiem nokļūt deputātu rindās. Apsteidzot pat pieredzējušus politiskos bukus. Jācer, ka jaunajā amatā nebūs tikai paklausīga balsošana saskaņā ar partijas norādēm, bet produktīvs un aktīvs darbs, kura pamatā – godīgums un caurspīdīgums.

Zaļo un Zemnieku savienība, kuras sarakstā Rīgā 12. numurs bija pludmales volejbolistam Mārtiņam Pļaviņam, ieguvusi tikai 3,3 procentus vēlētāju atbalstu un domē nav iekļuvusi.

 

LA.lv