×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Slavenā lācene Ilzīte novērtē dzimšanas dienas torti ar zivīm un riekstiem (3)

Foto - Velga VītolaFoto - Velga Vītola

“Daudz baltu dieniņu, Laimiņa, dodi, diženi, raženi dzīvojoti!” šo cilvēkiem ierasto dziesmiņu draugi un ģimenes locekļi svētdien, 11. janvārī, skandināja lācenītei Ilzītei viņas 14. dzimšanas dienā, informē Dabas aizsardzības pārvaldē.
 
Pat vētra “Fēlikss” pa ceļam līdz Līgatnes mežiem bija stipri mazinājusi savu neganto pūtienu un ļāva gan tuviem un tāliem, gan jauniem un gadu gaitā tikpat kā par savējiem kļuvušiem, lieliem un maziem mīļi gaidītiem sveicējiem ierasties uz svinībām. Pirms došanās pie jubilāres, ciemiņi pulcējās “Pauguru” mājā uz tasi liepziedu tējas vai kafijas.

Tepat varēja arī novērtēt Ilzītes audžumammas Velgas Vītolas pagatavoto brīnumskaisto torti. Svecītes izpalika, toties bija gana daudz visādu gardumu lāča vēderpriekam – laša un skumbrijas gabaliņi – lielākie Ilzītes našķi, rieksti, dažādas ogas, saldie “Kāruma” biezpiena sieriņi, kartupeļu biezputra, no gurķa meistarīgi izveidota lentīte un īsts, oranži sārts rozes zieds un vēl citi tikai Velgai vien zināmi slepenie knifiņi.
 
Saņemot svētku torti, Ilzīte demonstrēja teicamas manieres un galda kultūru. Cienasts tika ēsts ļoti uzmanīgi, stipri neizjaucot kompozīciju. Kā pirmie no kūkas pazuda visi zivju gabaliņi, tad sekoja kartupeļu biezenis un rieksti. Šis tas no svētku našķa tika arī spārnotajiem ciemiņiem – zīlītēm, sīļiem, kraukļiem un citiem lidoņiem. Savukārt cilvēku kārtas sveicēji varēja nobaudīt Ilzītes svētku kliņģeri un vienu no lācenītes un viņas četrkājaino draugu lielākajiem atbalstītājiem, saldumu fabrika “Laima” sarūpēto īpašo cienastu – konfektes “Lācītis Ķepainītis”.
 
Ilzītei torte nebija vienīgā dāvana. SIA “Baltijas jūras produkti” dāvināja saldētas zivis, citi ciemiņi bija sarūpējuši ābolus, burkānus, krabju nūjiņas un medu.
 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. velgin, tevi mil zverini un cilveki. sirsnigs sveiciens tev un tavai audzu meitai ilzitei.

  2. Kaut pasaule būtu vairāk tādu labu cilvēku kā Jūs,Velga. Liels paldies Jums ka Jūs tāda esat, lai Jums laba veselība un izturība.

  3. Paldies Velgai,lai Dieva sveetiita katra diena!Ilziitei laaceniitei ari daudz baltu dieninu!Velriez paldies Velga,ka Juus mums esiet.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.7
Alūksne +16.8
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.1
Jelgava +18
Ventspils +17.7
Limbaži +16
Madona +18
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+