Olivers Solbergs Alūksnes rallija ceļos.

Slavenā norvēģu rallista Solberga 17 gadus vecais dēls Olivers uzvar Alūksnes rallijā 0

Slavenā norvēģu autosportista Petera Solberga dēls Olivers, kuram ir vien 17 gadi, sestdien triumfēja Alūksnes rallijā, kas bija Latvijas čempionāta pirmais posms.

Notriektā tautumeita 6

Solbergs juniors, startējot ar “Volkswagen Polo GTI R5” markas mašīnu, desmit ātrumposmus veica 48 minūtēs un 57 sekundēs. Ar Latvijas licenci startējošais Solbergs pārstāv “Sports Racing Technologies” komandu, Alūksnē pirmo reizi rallijā startējot ar R5 klases spēkratu.

Olivera tēvs Peters 2003.gadā kļuva par pasaules čempionu rallijā, bet 2014. un 2015.gadā izcīnīja planētas meistara titulu rallijkrosā.

Otrais Alūksnē palika ukrainis Valērijs Gorbans ar “BMW-Mini John Cooper Works WRC” braucamo, no norvēģa atpaliekot par 16 sekundēm, bet trešais bija polis Lukašs Habajs ar “Škoda Fabia R5” mašīnu. Gorbans Alūksnes rallijā uzvarēja pērn, bet šoreiz bija spiests samierināties ar otro vietu.

No mājiniekiem absolūtajā vērtējumā labākie bija sesto vietu ieņēmušie Emīls Blūms un Didzis Eglītis, kuri brauca ar “Mitsubishi Lancer Evo IX” mašīnu.

Blūms uzvarēja “LRC2” klasē, kamēr “LRC1” klasē ātrākie bija Edijs Bergmanis/Edijs Grīns ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”, bet “LRC3” klasē panākumu guva Mārtiņš Sesks/Krišjānis Caune ar “Ford Fiesta”, kuri gatavojas pasaules čempionāta posmam Zviedrijā. Absolūtajā vērtējumā Eiropas čempions junioriem Sesks bija 11.vietā.

Alūksnes rallijs sākās piektdien ar diviem nakts ātrumposmiem, bet vēl astoņi “dopi” tika aizvadīti sestdien. Šis rallijs reizē bija arī Igaunijas čempionāta pirmais posms.