×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Slavenais Kavendišs apstiprinājis dalību Vienības velobrauciena sporta distancē

LETA/AFPLETA/AFP

Slavenais britu riteņbraucējs Marks Kavendišs apstiprinājis, ka svētdien Siguldā gaidāmajā Vienības velobraucienā piedalīsies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) sporta distancē, informēja Igo Japiņa sporta aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Toms Markss.

 

Līdz ar to šajā distancē viens no pasaules labākajiem sprinteriem sacentīsies ar igauņu kādreizējo zvaigzni Janu Kirsipū un leģendāro dāņu riteņbraucēju Bjarni Rīsu.

Velobrauciena organizatori nedaudz mainījuši sākotnējos starta laikus, lai “Itera” tautas distances dalībnieki varētu redzēt finišā lielās velo zvaigznes.

Starts LOK sporta šosejas braucienam 100 kilometru garajā distancē tiks dots plkst.11, bet finišs gaidāms ap plkst.13.15. Plkst.12.50 48 kilometru garajā SEB distancē dosies MTB braucēji, kuru finišs gaidāms ap plkst.14.20. Savukārt lauvas tiesa no riteņbraucējiem izvēlējušies startēt “Itera” tautas braucienā 36,5 kilometru garajā distancē pa jau ierasto maršrutu – gar Sēnīti, Murjāņiem, Raganu un Turaidu. Lai nodrošinātu iespēju ikvienam tautas distances dalībniekam savām acīm redzēt finišējam Kavendišu, starts tiks dots plkst.14, bet finišs sagaidāms ap plkst.14.55.

Pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti, sākot no 12 gadu vecuma. Dalībnieki tiks vērtēti dažādās vecuma grupās – zēni, meitenes, jaunieši, juniori, sievietes, vīrieši un seniori.

Pieteikšanās nozīmīgajam velobraucienam turpinās arī Igo Japiņa sporta aģentūras mājaslapā “velo.lv”.

Šī gada Vienības velobrauciens tiks veltīts “Tour de France” simtgadei, un tajā piedalīsies arī Latvijas riteņbraucēji, kas startējuši šajās sacensībās – Pjotrs Ugrjumovs, Arvis Piziks, Kaspars Ozers, Raivis Belohvoščiks un Romāns Vainšteins.

Kavendišs karjeras laikā uzvarējis 25 prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” posmos un 15 “Giro d’Italia” velobrauciena posmos.

Karjeru viņš iesāka kā treka riteņbraucējs un ir divkārtējs pasaules čempions Medisona braucienā. Savukārt 2011.gadā brits jau triumfēja šosejas riteņbraukšanas pasaules čempionāta grupas braucienā.

Līdz ar šādu zvaigžņu virteni organizatori cer uz apmeklētības rekorda pārspēšanu. Pērn Vienības velobraucienā piedalījās 5000 dalībnieku.

Sacensību dalībnieki aicināti ģērbties “Tour de France” motīvos. Labākie tiks pie vērtīgām dāvanām ar pasaules zvaigžņu parakstiem.

Tāpat sacensību organizatori sociālajā tīklā “Facebook” sākuši velobraucēju tautas skaitīšanu. Riteņbraukšanas cienītāji ir aicināti dalīties ar savu fotogrāfiju īpaši izveidotā lapā “Cikmesesam”. Visiem lapas lietotājiem ir iespēja piedalīties konkursā, kur, daloties ar savu fotogrāfiju uz velosipēda, ir iespēja laimēt jaunu velosipēdu no “Veloservisa”, kas aprīkots ar visu nepieciešamo, lai startētu Vienības velobraucienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+