×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. marts, 2017
Drukāt

Slavenais Viļņas tirgus šobrīd turas uz latviešiem un igauņiem (3)

Foto vilnius-tourism.lt/Foto vilnius-tourism.lt/

Krītoties lietuviešu pirktspējai, turpinoties emigrācijai un daudziem Lietuvas iedzīvotājiem labprāt dodoties iepirkšanās tūrēs uz Poliju, pazīstamais Viļņas Garjūnu tirgus lielā mērā turas, pateicoties latviešu un igauņu sīktirgotājiem, raksta avīze “Verslo žinios”.

Kā liecina Lietuvas Statistikas departamenta dati, pērn šā Lietuvas lielākā tirgus apgrozījums krities par 1,1%, bet gada pēdējā ceturksnī vien fiksēts 4,4% kritums.

Garjūnus pārvalda un tirdzniecības platības tur izīrē trīs savā starpā saistītas kompānijas – “Jurgena”, “Posūkis” un “Geruda”.

To galvenais akcionārs un valdes priekšsēdētājs Ramūns Šeduiķis atzīst, ka pagājušajā gadā Garjūnu biznesa parka pārvaldītāji pirmo reizi kopš 2010.gada pieredzējuši apgrozījuma kritumu. Proti, 2016.gadā ieņēmumi bijuši par miljonu eiro mazāki nekā gadu pirms tam.

Pēc viņa teiktā, šobrīd Garjūnus uztur galvenokārt sīktirgotāji no kaimiņvalstīm – aptuveni 60% preču aizceļo uz Latviju un Igauniju, nedaudz mazāk uz Baltkrieviju. Ja nebūtu šīs tirgus daļas, biznesa parkam pienāktu grūti laiki.

Vienlaikus viņš atzinis, ka agrāk igauņi un latvieši izpirkuši pat 80% preču, bet nu visjūtamāk kritusies tieši latviešu daļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. neesmu tur bijusi jau gadus 10,ja ne vairāk!!

  2. Tās ir tās preces, kas, zināmu apstākļu dēļ, nenonāk līdz Latvijai bet silda leišu budžetu. Poļu starpnieki Āzijas preces neatved līdz Rīgai, bet nomet Viļņā…
    Mūsu danusēviči pieslānījuši bodes ar aziātu budžeta klases precēm par cenām, 2 un vairāk reizes pārsniedzošām Eiropas luksus klases cenas. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+