×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

Slavenākā šalle Latvijā apvieno seno un moderno, atklāj tās radītāja Ilze Edžiņa (6)

1. Lelles un banka

1no4
Foto - no privātā arhīvaFoto - no privātā arhīva

“Mana mamma modelēja un šuva kleitas. Es zīmēju princeses, kleitas un mājas sadzīves ainiņas. Adīšana man no mazām dienām bija sirdslieta. Piecu gadu vecumā mamma ierādīja, kā jā­ada zeķe, nācās krietni noņemties, līdz izdevās papēdis. Tad tapa pirmās leļļu sērijas – kleitas, segas un spilveni,” atceras Mg.fin. Ilze Edžiņa, adītāja, uzņēmēja un dizaina zīmola “ADI-HAI” radītāja.

Latvijas Universitātē Ilze ieguva maģistra grādu finansēs, bet jau studiju laikā viņā sāka piestrādāt vīra mammas dziju veikalā, kur rokas tā vien niezēja kaut ko noadīt. Apadīti tika visi radu radi. Pirmie viņas klienti bija draugi, kas, ieraudzījuši skaistos adījumus, lūdza, lai noada kaut ko arī viņiem. Ar laiku gribētāju saradās aizvien vairāk. Ilze nopirka adāmmašīnu un “Burdas” mašīnadītāju kursos ieguva profesionāla adītāja diplomu. Toreiz, strādājot “Parex bankā” pie lieliem investīciju projektiem, viņai pat prātā neienāca, ka adīšana kļūs par pamatnodarbi.

 1. Lelles un banka
 2. Šalles gadatirgos
 3. Adīšana un atpūta
 4. Meistarstiķis un ozoliņi

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Pirms pāris gadiem Latvijas avīze un arī Dienas Bizness, rakstīja par citu personu kas radīja šīs šallītes. Jums gan patīk plaģiātus popularizēt 😀 Kā vienmēr raksturīgi Latviešiem, neko neizpēta un tik drukā 😀

 2. Tie, kas seko līdzi Latvijas oriģināldarbiem zinās, ka Ilze Edžiņa nav Lielvārdes jostas raksta šalles autore. Ļoti žēl, ka raksta autors to nav pārbaudījis. Viņa ir adītāja, kura taisa pakaļdarinājumus, nekas oriģināls un patriotisks viņai nav. Un tā saucamais “viņas” ozoliņa šalles raksts ir atrodams vecajos adīšanas žurnālos, tāpat kā mohēras apaļjakas. Tas, kas viņai izskatās ir pārpārēm ir nekaunība, nevis oriģinalitāte :).

 3. Vai tā krieviskā cepurīte ir pret odiem?

 4. Ļoti skaistas šalles! Pēc šīs šalles var pateikt,kurš ir Latvijas patriots visā pasaulē!

 5. adītājas draudzene Atbildēt

  Būtu labi, ja būtu nerēķinājusies ar cilvēkiem, kas ada. Tāpat slēgusi līgumus ar adītājām….

 6. neko slavenu neredzu, atkal korespodentu kārtējā pļeperēšana

Draugiem Facebook Twitter Google+