×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Slavenas dāmas fotosesijā ar cepuri atbalsta migrēnas slimniekus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Septembrī vairākas Latvijā atpazīstamas sievietes apvienojas īpašā foto sesijā “Cita cepure”, lai izteiktu atbalstu tiem cilvēkiem, kuri slimo ar migrēnu. Foto sesijā tapušie attēli tiks izvietoti izstādē, kuras atklāšana notiks oktobra sākumā. Foto sesijā piedalās Džina Briška, Zane Vaļicka, Gundega Skudriņa, Iveta Feldmane, Marika Ģederte, Elīna Doļģe, Marija Bērziņa un Ilze Jurkāne.

Latvijas Galvassāpju biedrības organizētās foto sesijas vienojošais elements ir īpaša latviešu mākslinieces Sandras Ezeriņas izveidota cepure – tā raksturo to, kas notiek cilvēku galvā, un to, ar ko ikvienam migrēnas slimniekam nākas saskarties. It kā skaista, krāsaina, īpaša, bet tomēr cepure, kas jāpieņem un ar kuru ir jāiemācās sadzīvot – līdzīgi kā migrēnu.

“Mēs esam ārkārtīgi pateicīgi visām dāmām, kuras atrada laiku savā aizņemtajā ikdienā, lai piedalītos mūsu foto sesijā, kuras mērķis ir pavisam vienkāršs – parādīt, ka tā ir slimība, kura var skart ikvienu un, neskatoties uz tās izpausmēm, tā var būt tikpat nopietna kā citas slimības, kas prasa līdzcilvēku, arī darba devēju, atbalstu un sapratni. Turklāt – kā liecina mūsu veiktais pētījums – lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (61%) vismaz reizi nedēļā piedzīvo galvassāpes; vairāk nekā 80% aptaujāto nezina, vai migrēna ir nopietna slimība; 81% uzskata, ka to ārstēt var ar parastajiem medikamentiem pret galvassāpēm, kas ir kļūdains pieņēmums; vairāk nekā 60% uzskata, ka tā ir sieviešu slimība,” uzsver Latvijas Galvassāpju biedrības vadītāja Daina Jēgere.

“Šie dati liecina, ka ar sabiedrības izglītošanu vēl ir daudz jāstrādā, tāpēc arī iesaistījām sabiedrībā atpazīstamus cilvēkus, lai tam pievērstu plašāku uzmanību,” stāsta Daina Jēgere. “Un paldies lieliskajiem fotogrāfiem – Didzim Grodzam un Mārim Ločmelim, bez kuriem šie darbi nebūtu tik skaisti un iespaidīgi,” piebilst biedrības vadītāja.

{gallery id=”2110″}

 

Pirmās slavenību fotogrāfijas tiks izvietotas Latvijas Galvassāpju biedrības facebook.com kontā NOST ar galvassāpēm, savukārt oktobrī tās tiks apvienotas ceļojošā izstādē vairākās Latvijas pilsētās: izstādes atklāšana notiks t/c “Spice”, pēc tam izstāde dosies uz Liepāju – t/c “Ostmala”, pēc kuras tā notiks Valmierā – t/c “Valleta”, savukārt pēc Valmieras – Jēkabpilī, t/c “Jēkabpils centrs”.

Lēš, ka galvassāpju sastopamība dzīves laikā sasniedz 71%. 38% gadījumu ir saspringuma galvassāpes, no kurām 3% ir hroniskas, apmēram 27% gadījumu jāsastopas ar migrēnu un apmēram 6% gadījumu ar retākām galvassāpju formām. Eiropas Savienības vajadzībām veiktā pētījumā par migrēnu tiek pieņemts, ka darba produktivitātes kritums, strādājot ar sāpošu galvu, sasniedz 35%. Uz 1000 strādājošiem gadā galvassāpju dēļ tiek zaudētas 1100-1300 darba dienas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+