×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Slavenības aicina balsot pret Skotijas neatkarību

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Aptuveni 200 slavenības parakstījušas atklātu vēstuli, kurā aicina skotus referendumā balsot pret Skotijas neatkarību.

Vēstuli sagatavojusi organizācija “Let’s Stay Together” (“Paliekam kopā!”). Šī grupa pārstāv Lielbritānijas iedzīvotājus, kuriem referendumā nav balsstiesību. Viņa aicina arī pārējos Apvienotās Karalistes pilsoņus parakstīt šo vēstuli.

Vēstulē teikts, ka pārējā valsts augstu vērtē pilsoniskās saites, kas viņus vieno ar skotiem.

“Palikt vai atdalīties no mūsu valsts, protams, ir jūsu pašu lēmums,” raksta vēstules autori. “Tomēr saprotiet, ka šis lēmums ļoti ietekmēs arī visu pārējo Lielbritāniju. Mēs vēlamies, lai jūs saprastu, cik ļoti augstu mēs vērtējam mūsu kopību kā pilsoņiem un ceram, ka jūs balsosiet par tās atjaunošanu. Tas, kas mūs vieno, ir stiprāks par to, kas mūs šķir.”

Vēstuli kampaņai veltītā pasākumā ceturtdien nolasīja vēsturnieks Dens Snovs.

To slavenību skaitā, kas aicina balsot pret Skotijas neatkarību, ir mūziķis Miks Džegers, aktrises Džūdija Denča un Helēna Bonema Kārtere, dziedātājs Stings, kā arī populārais fizikas profesors Stīvens Hokings.

Tajā pašā laikā pazīstamie aktieri sers Šons Konerijs un Braiens Kokss, kā arī rakstnieks Īrvins Velšs iestājas par Skotijas neatkarību.

“Let’s Stay Together” jūlijā publicēja Lielbritānijas vienotības saglabāšanas kampaņai veltītu video, kurā piedalījās tādas nozīmīgas sabiedriskas darbinieces kā politiķe un cilvēktiesību aktīviste Dorīna Lorensa un politiķe un daudzkārtēja Paralimpisko spēļu čempione Tanija Greja-Tompsone.

Tikmēr Skotijas neatkarības atbalstītāju kampaņas “Yes Scotland” (“Jā, Skotija”) pārstāvis izteicis savu prieku par to, ka Skotijai ir tik daudz draugu un atbalstītāju, kas to turpinās atbalstīt arī pēc tam, kad skoti 18.septembra referendumā būs nobalsojuši par atdalīšanos.

“Mēs esam pārliecināti, ka visi, kas domā par Skotijas interesēm, priecāsies nākotnē pieredzēt plaukstošāku un bagātāku Skotiju, jo mēs izmantosim neatkarības dotās iespējas, lai attīstītu Skotijas ekonomiku un vairāk sniegtu visai pārējai pasaulei,” norādīja “Yes Scotland” pārstāvis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+