×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Slavenības veselīgā, sportiskā ritmā


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Veselīgs dzīvesveids – tā ir prasme ”nesadegt” darbā, pareizi ēst, kopt savstarpējās attiecības un, protams, atpūsties, arī fiziski aktīvi. It kā jau zināma patiesība, taču ne visiem tas izdodas. Aptaujāju sešus sabiedrībā cienītus un populārus cilvēkus, lai uzzinātu, kā viņi savu fizisko formu uztur tagad, vasarā.


 

Inga Dauškāne, Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības 3. Reģionāla nodrošinājuma centra drošības nodaļas virsniece.

Viņas darba ikdiena galvenokārt paiet Ādažu militārajā bāzē. Inga sportu iecienījusi jau kopš bērnības, pamatskolā apguvusi distanču slēpošanu. Mācījusies Murjāņu sporta skolā, kur nodarbojās ar vieglatlētiku. Tagad laiku velta distanču slēpošanai un piedzīvojumu sacensībām.

– Tā kā esmu Latvijas izlases sportiste distanču slēpošanā, vasarās kā treniņpamatlīdzekli izmantoju rollerslēpošanu. Ar to uzlaboju fizisko sagatavotību un pilnveidoju slēpošanas tehniku. Rollerslēpošanā tiek nodarbinātas galvenās ķermeņa muskulatūras grupas, tas ir nopietns sporta veids, un tajā tiek organizēti Pasaules čempionāti un Pasaules kausa posmi. Latvijas čempionāts rollerslēpošanā garajā sprintā ir paredzēts šā gada 7. jūlijā Rīgā. Braucot ar rollerslēpēm, ir patīkami atgrūsties ar nūjām un izslīdēt kustībā uz priekšu. Taču jābūt labi sagatavotam, jāprot noturēt līdzsvaru, pareizi pārnest svaru no vienas kājas uz otru… Protams, jāpārvalda arī bremzēšanas tehnika.

 

 

Ermale1-akEsneralda Ermale, Dailes teātra aktrise, iecienījusi jāšanas sportu. Te viņa redzama Kleistos zirga Kardēna mugurā.

– Filmā ”Pūt, vējiņi!” mani uzsēdināja uz zirga un vadāja pa pieneņu pļavu. Tie bija jauki brīži. Zirgi iepazīti jau bērnībā, kad no staļļa vedu zirdziņu uz un no ganībām. Ar jāšanas sportu kādu laiku nodarbojās visa mana ģimene, arī abas meitas. Divas reizes nedēļā braucām uz Kleistiem gūt jāšanas prieku un fizisko sagatavotību.

Nezinātājam var šķist, ka jātnieks neko nedara, bet patiesībā viņš ir nostrādājies tikpat kā zirgs. Vadīšana notiek ar visu ķermeni, tiek nodarbināti daudzi muskuļi… Jāšana ir pāra sporta veids, zirgs tajā nav inventārs, bet gan tavs partneris, ar kuru jāprot pareizi sarunāties, izprast viņa raksturu. Nepareiza darbība var radīt neadekvātu zirga rīcību. Gadās jau arī nokrist, tā nav liela bēda. Man jāšanas sportā vairāk prieku sagādā saprašanās ar zirgu, nevis ātruma vai augstuma rekordi.

 

 

 

 

 

 

Uldis Kokars, Rīgas kamerkora ”AveSol” mākslinieciskais vadītājs: Kokars2-ak

– Dzīvojot Buļļupes krastā, mēs, ģimene, baudām visdažādākos ūdenspriekus. Sportā esmu izmēģinājis vai visu, nepatīk skriet, jo pārāk tāls ir finišs.

Esmu komandas cilvēks, nevis individuālists, tāpēc arī sportā labāk jūtos kopā ar vairākiem dalībniekiem. Lielais puika iecienījis ūdensslēpošanu un kalna slēpošanu, piedalās sacensībās. Vidējais apguvis ūdensmotociklu un snovbordu, jaunākais dēls nodarbojas vai ar visiem sporta veidiem.

Es labi slēpoju ar ūdensslēpēm, taču pēdējā laikā vairāk laižu ar ūdensmotociklu. Braucot ar to, fiziskā slodze ir lielāka – īpaši tad, kad jāizceļas no viļņiem, jāizjūt to pretspēks. Gūstu pamatīgu rūdījumu visam ķermenim.

 

 

 

 

 

 

PeREdmunds Rasmanis (no kreisās) un Ralfs Eilands, bītboksa grupas ”PeR” mūziķi. Abi skrituļo.

Jūlijā grupa svinēs piecu gadu pastāvēšanu, un tā ir kļuvusi iecienīta – nesen radio ”SWH” labāko 20 dziesmu topā ”PeR” puiši ar dziesmu “Soulshaker” izcīnīja trešo vietu. Līgo vakarā Daugavmalā grupa koncertēja kopā ar maestro Raimondu Paulu. Vairākas reizes uzstājušies konkursā ”Jaunais vilnis”, arī šogad piedalīsies tajā – kā viesi.

Edmunds: – Dzīvojam ar dziesmu un uz skritulenēm. Pat labdarības pasākuma “Nike Riga Run” himnai veltītajā videoklipā esam attēloti skrituļojam. Šis sporta veids nostiprina vingrumu visam ķermenim. Mežaparka pasākums “Nike Riga Run” ikvienu aicina veselīgam dzīvesveidam. Tajā ir iespēja bez maksas izmēģināt dažādas sporta aktivitātes pieredzējušu treneru vadībā, domājam piedalīties arī šogad.

Ralfs: – Esmu Rīgas centra cilvēks, traucoties ar skritulenēm, var ātrāk nokļūt gan darbavietā, gan uz mācībām Rīgas valsts 3. ģimnāzijā. Nereti kustību gan ierobežo luksofori, taču, zinot īsākos ceļus, tik un tā ietaupu laiku un galapunktā nonāku paredzētajā brīdī.

 

Elita Drāke, uzņēmēja, biedrības ”Emergo” vadītāja, jogas un veselīga dzīvesveida speciāliste. Drake

– Jābūt līdzsvaram starp garīgo un materiālo dzīvi, kā arī harmonijai starp ķermeni un garu. Tāpēc sevi rūdu ne vien fiziski, bet arī garīgi, esmu meditējusi, nodibinājusi jogas skolu. Joga ir daudz vairāk nekā vingrojumu komplekss, tā attīsta vienlaikus gan ķermeni, gan intelektu, garu.

Par savu veselību sāku rūpēties jau jaunībā – sāku apmeklēt pirtis un iet uz fitnesa nodarbībām, ar laiku tam pievienojās jogas nodarbības un peldēšana. Akcentēju – dzīve ir jāpieņem tāda, kāda tā ir, nevis tāda, kādu mēs to iedomājamies, un vairāk jādomā gaišas domas. Tad arī biežāk uzsmaidīs veiksme.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+