×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. novembris, 2015
Drukāt

Slavēt ar mēru, stingrs “nē” un citi amerikāņu profesores Robinas Bermanes ieteikumi bērnu audzināšanas lietās

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Robina Bermane ir psiholoģe, psihiatrijas profesore Kalifornijas Universitātē Losandželosā (ASV) un mamma trim bērniem. Amerikā par bestselleru kļuvusi viņas grāmata: “Hate Me Now, Thank Me Later” – “Neieredzi mani tagad – vēlāk pateiksies”. Lūk, portāls Marieclaire.ru ir radis iespēju ielūkoties profesores grāmatas lapaspusēs un apkopojis 10 viņas ieteikumus bērnu audzināšanas jautājumos!

1. Nav vērts censties draudzēties ar bērnu

“Mēs – iztapīgā vecāku paaudze, kuriem spēj uzstāt pašu bērni,” atzīst grāmatas autore. Viņa apgalvo, ka bērnam ir svarīgi vecāka sejā saskatīt nevis draugu, bet autoritāti, līderi, padomdevēju, kurš spēj atbalstīt un palīdzēt. Un vēl viņš var stingri aizliegt un neizdabāt kaprīzēm, cienot bērna jūtas un vajadzības.

2. Stingrs “nē”

Bērnam ļoti nepieciešamas skaidras robežas, kas palīdz regulēt viņa uzvedību. Turklāt ir svarīgi, ka bērnam “ir tiesības uz jebkurām jūtām, taču ne uz jebkādu uzvedību”. Vecāku uzdevums ir iemācīt un iedvesmot, taču ne kaunināt un sodīt. Turklāt vecāku teiktam “nē” jābūt kā likumam. Tam jānozīmē “viennozīmīgi nē”, nevis “iespējams”.

3. Ļauj bērnam gūt pieredzi

Ir noderīgi dažas reizes nokrist, sasist ceļgalu, kaut ko saplēst, lai iemācītos patstāvīgi pārdzīvot negatīvās emocijas un sarūgtinājumu. Ja pret bērnu attieksies kā pret kristāla vāzi, viņš izaugs pārāk trausls un nepielāgojies visai skarbajai dzīves realitātei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+