×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
22. decembris, 2017
Drukāt

Slēdz nelegālās televīzijas rūpalu, bilde pazūd 4000 mājsaimniecību (19)

Foto - PixabayFoto - Pixabay

Rīgā aizturēta persona, kura tiek turēta aizdomās par tādu televīzijas uztvērēju izplatīšanu, kuri nodrošina nelicencētu piekļuvi televīzijas programmām. Radītie zaudējumi Latvijas komersantiem mērāmi vairāk nekā 68 000 eiro, portālu la.lv informēja Valsts policija.

Valsts policijai pārtraucot personas veiktās noziedzīgās darbības, aptuveni 4000 mājsaimniecību visā Latvijas teritorijā tika liegta pieeja nelicencētajām televīzijas programmām.

Nolūkā apkarot nelegālās televīzijas izplatīšanu Latvijā, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas, veicot interneta monitoringu, ieguva ziņas par kādu ārpus Eiropas Savienības robežām reģistrētu komersantu, kurš aktīvi veica nelikumīgu uzņēmējdarbību.

Reģistrēts Austrumeiropā

Austrumeiropā reģistrētais komersants, izplatīja televīzijas uztvērējus, kas nodrošina nelicencētu pieeju televīzijas programmām Eiropā, tajā skaitā arī Latvijā, piesaistot klientus ar izvietotajām reklāmām interneta vidē, tostarp pazīstamās sociālajās vietnēs.

Īsā laikā, veiksmīgi sadarbojoties ar biedrību “Par Legālu saturu”, apzināti Latvijas teritorijā esošie komersanti, kuru autortiesības pārkāptas, izplatot nelicencēto televīziju. Radītie zaudējumi Latvijas komersantiem mērāmi vairāk nekā 68 000 eiro. Par notikušo 2015.gada 17.augustā Valsts policijā ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 148.panta pirmās daļas, par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Pamatojoties uz kriminālprocesā iegūtajiem pierādījumiem, 2017.gada 16.novembrī kriminālprocesam tika noteikta jauna kvalifikācija pēc Krimināllikuma 148.panta trešās daļas, t.i. par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, veicot televīzijas kanālu translēšanu, bez atbilstošas licences, tādejādi radot cietušajiem kaitējumu lielā apmērā.

Patiesībā organizē no Rīgas

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka Austrumeiropā reģistrētais komersants tiek izmantots nozieguma pēdu slēpšanai, savukārt patiesais nozieguma organizators un koordinators ir kāds 1982.gadā dzimis Latvijas valsts piederīgais. Turpinot izmeklēšanu, tika veiktas vairākas kratīšanas Rīgas reģionā – Centrā, Imantā, Zolitūdē un Iļģuciemā. Kratīšanās izņemti pierādījumi, kuri nepārprotami norāda uz aizturētās personas saistību ar izmeklēto noziegumu. Tāpat apzināta televīzijas retranslēšanas administrēšanas sistēmas atrašanās vieta un tās administratori.

Balstoties uz iegūto informāciju, 2017.gada 13.decembrī, izmeklēšanas darbību ietvaros tika veiktas izmaiņas televīzijas retranslēšanas administrēšanas sistēmā, kā rezultātā aptuveni 4000 klientiem, Latvijas IP adrešu diapazonā, tika liegta pieeja nelicencētām televīzijas programmām. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa informē, ka arī turpmāk tiks veikts Latvijas interneta segmenta monitorings ar mērķi identificēt resursus, kuri, neievērojot likumā noteikto kārtību, bez attiecīgās licences retranslē audio-vizuālo saturu. Jautājumos, kas saistīti ar licencēšanas kartību jāvēršas Nacionālo plašsaziņas līdzekļu padomē.

Vienlaicīgi Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa aicina iedzīvotājus elektroniski informēt Valsts policiju par analoģiska satura interneta vietnēm, kurām ir acīmredzama nelegāla izcelsme un kuras piedāvā Latvijas komercsabiedrību ražotus audiovizuālos produktus.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Caur satelite jau gadu desmitiem tauta skataas visu ko gribas.Aptuveni pieci dolari meenesii un neviens nekur neko nekad tev nenogriezz:) Un simtu gadu nav vajadzigs maksaat par nezin kaadaam telekoma dargajaam TV pakaam.

 2. Gribēju no Lattelecom pāriet uz Balticom. Interesē mūzikas kanāli. Ārprāts Balticom visi mūzikas kanāli ir tikai krievu, tikai viens ārzemju.
  Kur mūsu tiesības ? Kur valodas likums ?
  Domāju ka likumsargi jāiesūdz tiesā…

 3. Cik par stukačošanu maksā?

 4. patiesiba ir ta ka legalie tv pakalpojuma sniedzeji par saviem pakalpojumiem ples bargu naudu!un ne katrs to var atlauties!pie tam tev janem visa paka! kapec nevaretu but mazakas pakas,tiesi tadas ko vairums pensionaru,ar mazakiem ienakumiem cilveku skatitas!

  • Pensionāru pakete maksā pāris eiro. Mana mamma pat neskatījās visus kanālus, ko piedāvāja.

  • pensionāru un nelegālo TV labvēlis Atbildēt

   Jā jā, mēs zogam svešu intelektuālu īpašumu nabadzības dēļ! Nu varētu taču arī veikalā bez maksas, nabaga pensionāri, šo to paņemt, ne?

 5. Atceros tos laikus, kad zāle bija zaļāka un saulīte sildīja labāk, kā šādi te darboņi ārdijās par Skype. Redziet tas darīja Lattelecom zaudējumus. Un tagad kas? Visi zvana uz ārzemēm uz velna paraušanu un pilnīgi neko nemaksā par tālsarunām. Televīzijas iekārtas pārdodas AliExpress sākot no 30€ gabalā. Ja sajēdz tehnoloģijās kaut minimāli slēdz klāt un skaties uz velna paraušanu veidojot savas playlistes.

  • Nu Tu sastūmi pufaiciņu mazliet! Man tikko (aizvakar?) bija saruna ar Amigo pārstāvi tieši par zvanu uz Angliju. Pateicu visu,ko par viņiem domāju,beibe nometa trubu. Vot tā vajag ar tiem .idarasiem runāt! Tieši tāpat es runāju ar jebkuru reklāmas “guru” vai viasatveidīgajiem. Mani gan šī ziņa nekrata,-man TV kastes nav un pat domu neapsveru par tādas iegādi.

  • Tieši ta es pat vienu sat kasti nogadaju par 24$…atiecīgi softi dara brīnumus…un nu jau IP TV vispar spridzin visu gaisā…izvelies ko velies galvenais lai internets sakarīgs…..Bet ja godīg man personīgi neviena tv neiekardin…..pa retam uzsledzu interneta TV online …

 6. A legālajos kanālos pa baigo naudu jāskatās viens un tas pats veselu gadu

 7. Lielākais laupītājs ir LATTELECOM .Izveidojis monopoltiesības un tik laupa,jo citus operatorus nepielaiž lai translētu savas programmas|

  • Tehnoloģijas ir gājušas tik tālu, ka man to telecomu par brīvu vairs nevajag.

   • Šogad secināju, ka maksāju Lattelecom naudu, par ko varētu abonēt Netflix un Amazon.com kopā ņemot! Vēl paliktu pāri arī citiem! Bet skatos tikai TV3 ziņas! Dažreiz Panoramu, neko citu, tas ir šausmīgi.
    Pat Ziemassvētku laikā LTV nav ko atbilstošu skatīties! Merry Christmas?
    Seasons greetings Lattelecom šefam, par jaunībā pārdzīvoto.

 8. VIASAT ir blēži un laupītāji.Senāk noslēdzu ar viņiem līgumu uz 2 gadiem ,parakstot papīru ,kura otrā pusē ,ar sīkiem burtiņiem rakstītā līdzīgi kā uz lielveikalos pērkamās pārtikas ,neieskatījos.Vēlāk gan izlasīju ka par pirmstermiņa līguma laušanas man draud milzīgs sods,ja rodas tehniskas kļūmes pats esmu vainīgs,ja kādu periodu televīziju neskatos un uz to laiku gribu atteikt ,,pakalpojumu,, jāmaksā tā pat u.t.t..,,Nelegālais,, nav ne zaglis ne izspiedējs,bet vienmēr pieklājīgs un pretim nākošs visos gadījumos.

 9. Mums visiem kaimiņiem ir šķīvji un nelegālie kanāli.Viņi 1X mēn.samaksā kaut kādu summu atnākušam vecim kas itkā šos “apkalpo”un skatās N-tos kanālus.Saskaitiet cik šķīvju ir kaut uz vienas mājas.Tā ir tāda kārtejā valsts aplaupīšana kā ar OIK u.c.Kā tā valsts vēl vispār pastāv ar tādu vispusīgu zagšanu.

  • Tu domā ja cilvēkam šķīvis tad kaut kas nelikumīgs Man ar šķīvis vēl sākumā bija Satelīts tad pielēdzu to pašu šķīvi pie VIASAT . Kaimiņiem kābel tv man šķīvis . Švāgerim kreisais pie interneta pieslēgts . Kaut kāds vīriņš pieslēdza pa 5 eiro mēnesī Neko tur ne noķert ne atslēgt nevar.

   • Noķert nenoķers var bļoķēt dravinieka serveri -un pat izsekot no kurienes nāk !A ja tas ir russ serveris neko vini krievam neizdarīs….Jo vini pasi vairs nespej tikt gala ar to -pat otradi piedava sada veidz adrboniem pieeju paratiecigu samaks!Visiem beigu beigās labi!

 10. Suņi nemazgātie

Draugiem Facebook Twitter Google+