×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2012
Drukāt

Slēdzot lielveikalus svētdienās, pieaugs pircēju neapmierinātība

Foto-LETAFoto-LETA

Aizliedzot lielveikaliem strādāt svētdienās, varētu pieaugt pircēju neapmierinātība, atzina aptaujātie tirdzniecības centru pārstāvji.

Tirdzniecības centra “Spice” direktore Iveta Lāce sacīja, ka, liedzot tirdzniecības centriem svētdienās strādāt, samazinātos to apgrozījums un pieaugtu apmeklētāju neapmierinātība. “Aizverot visus tirdzniecības centrus svētdienās, daļēji samazinātos to apgrozījums un pašreizējā ekonomiskajā situācijā tas diez vai būtu labi. Tāpat varētu pieaugt apmeklētāju un atpūtnieku neapmierinātība, jo ir pircēji, kuri labprāt nepieciešamos pirkums veic tieši svētdienās, kad tirdzniecības centros nav tik daudz apmeklētāju,” pastāstīja Lāce un piebilda, ka, piemēram, “Spicē”, kas ir pa ceļam uz Jūrmalu un lidostu, svētdienās iepērkas daudz ārvalstu un vietējie tūristi.

Viņa atzina, ka pašlaik ir grūti spriest, vai tirdzniecības centru pieejamība svētdienās ir galvenā problēma, kas traucē cilvēkiem pavadīt laiku kopā ar ģimeni. “Pilnīgi piekrītu savulaik izskanējušam katoļu baznīcas priestera Zbigņeva Stankēviča viedoklim jautājumā, ka ir ļoti svarīgi atlicināt vairāk laiku ģimenei. Uzskatu, ka ģimenes stiprināšana un laika veltīšana bērniem ir nozīmīga prioritāte, par ko jādiskutē, jo diemžēl, mūsu sabiedrības vērtību sistēmā bērnu audzināšanā un ģimenes stiprināšanā ieguldītajam laikam netiek atvēlēta pienācīgi liela loma. Tā kā nav attiecīgu pētījumu par šo tēmu, ir grūti spriest, vai tirdzniecības centru pieejamība svētdienās ir galvenā problēma, kas traucē indivīdiem pavadīt laiku kopā ar ģimeni,” klāstīja Lāce, rosinot Labklājības ministrijai veikt pētījumu par šo tēmu, lai precīzāk to izprastu un rastu pareizākos veidus problēmas risināšanai.

Pēc Lāces teiktā, pašlaik ārpus lielveikaliem ir maz vietu, kur bez maksas pavadīt laiku kopā ar ģimeni. “Manuprāt, aktuāls ir arī jautājums, kur bez maksas pavadīt laiku ar ģimeni un bērniem. Cik daudz rotaļu laukumu un citu bezmaksas atpūtas iespēju ir pilsētas bērniem? Tāpēc, lai veicinātu ģimeņu kopā būšanu, “Spice” sestdienās rīko dažādas radošās darbnīcas un bezmaksas pasākumus bērniem un ģimenēm, kas ir visnotaļ kupli apmeklēti,” sacīja Lāce un atzīmēja, ka ir būtiski cilvēkiem pašiem ļaut izvēlēties, kā pavadīt laiku.

Viņa arī pastāstīja, ka tendences mazumtirdzniecībā Eiropā liecina, ka šobrīd notiek tieši pretējais – sāk pagarināt tirdzniecības uzņēmumu darba laika stundas. “Runājot par tendencēm mazumtirdzniecībā, šobrīd Eiropā notiek tieši pretējais – sāk pagarināt tirdzniecības uzņēmumu darba laika stundas un strādāt arī svētdienās, it īpaši tas attiecas uz lielajiem universālveikaliem un tirdzniecības centriem. Manuprāt, kompromiss pie mums Latvijā varētu būt saīsināts darba laiks svētdienās, taču tad tam noteikti ir jābūt noteiktam ar likumu, lai būtu līdzvērtīgi konkurences apstākļi,” teica “Spices” direktore.

Arī “Linstow Center Management”, kas apsaimnieko Rīgas tirdzniecības centrus “Galerija Centrs”, “Mols”, “Origo”, “Dole” un tirdzniecības parku “Alfa”, komercdirektore Evija Majevska atzina – aizliedzot tirdzniecības centriem darboties svētdienās, pieaugtu pircēju neapmierinātība.

“Pircēji sagaida, ka tirdzniecības centri piedāvās ne tikai ērtu iepirkšanos, bet arī kvalitatīvas bezmaksas aktivitātes visai ģimenei, kas ir arī iespēja redzēt un uzzināt ko jaunu. Esošā situācija parāda, ka darba dienās cilvēki ir aizņemti un tieši brīvdienās izvēlas veikt nopietnākus pirkumus, un tikai priecājas, ka papildu praktiskajam ieguvumam un laika ietaupījumam, tirdzniecības centri ir padomājuši arī par papildu saturiskām aktivitātēm visām interešu un vecuma grupām,” norādīja Majevska.

Jau ziņots, ka Saeimas deputāts Viktors Valainis (biedrība “Brīvie demokrāti”) rosinājis diskusiju par tirdzniecības ierobežošanu svētdienās un uzskata, ka priekšlikums aizliegt svētdienās strādāt lielveikaliem gūs atbalstu Saeimā.

Jau 2010.gadā Zaļo un zemnieku savienības valdes loceklis Viesturs Silenieks virzīja priekšlikumu aizliegt lielveikaliem strādāt svētdienās. Toreiz šis priekšlikums neguva atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+