Latvijā
Politika

Slēgta gaisa telpa vietā, kur Krievija veiks raķešu pārbaudi0

Foto – AFP/LETA

Tā kā aviopārvadājumi tiek plānoti tiešsaistē, nejauša lidmašīnu nonākšana slēgtā gaisa telpā nav iespējama, aģentūrai LETA sacīja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs.

Lūgts komentēt CAA uzraudzības gatavību Krievijas Jūras spēku raķešu šaušanas pārbaudei, kas notiks no trešdienas līdz piektdienai, Gorodcovs sacīja, ka attiecībā uz komercpārvadājumiem patlaban visā Eiropas Savienībā informācija par kādiem ierobežojumiem uz gaisa telpas izmantošanu nonāk vienā tīmekļvietnē, kas darbojas centralizēti.

Tādējādi papildu uzraudzība no CAA puses nav nepieciešama, teica Gorodcovs, piebilstot, ka saskaņā ar starptautisko praksi šādos gadījumos gaisa telpai jābūt slēgtai vismaz septiņas dienas pirms šādu militāru izmēģinājumu veikšanas, kas arī esot veikts. Proti, gaisa telpa konkrētajā vietā jau ir slēgta.

Jau ziņots, ka Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs ir informējis Latviju, ka Krievijas Jūras spēki no 4. līdz 6.aprīlim virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā plānot veikt raķešu šaušanas pārbaudi.

CAA, atsaucoties Krievijas aicinājumam, ir piekritusi slēgt Latvijas gaisa telpu raķešu šaušanai paredzētajā zonā, aģentūrai LETA apstiprināja CAA direktors Gorodcovs. Viņš norādīja, ka gaisa telpas slēgšana ir standarta procedūra, kas tiek veikta, kad par to informē militāristi. Taču, pēc Gorodcova teiktā, šāda veida aktivitātes līdz šim Latvijā neesot bijušas.

Aizsardzības ministrija uzskata, ka Krievijas rīcība ir izaicinoša un drīzāk uzskatāma par spēka demonstrēšanu. Tāpat šādas mācības var apdraudēt civilo kuģu un gaisa kuģu satiksmi virs Baltijas jūras.

LA.lv