×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Slēgti visi “Tiimari Latvia” veikali, un sākts uzņēmuma likvidācijas process (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Slēgti visi uzņēmuma SIA “Tiimari Latvia” veikali, un sākts uzņēmuma likvidācijas process, biznesa portālam “Nozare.lv” apstiprina bijusī “Tiimari” reģionālā direktore Ineta Zaharova.

Iepriekš jau vēstīts, ka Somijas mājas un kancelejas preču mazumtirgotājs “Tiimari” pērn, 18.septembrī, iesniedzis bankrota pieteikumu. Lēmumu iesniegt bankrota pieteikumu uzņēmuma pārstāvji skaidroja ar vājajiem pārdošanas rezultātiem un nespēju piesaistīt finansējumu darbības turpināšanai.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka likvidācijas process sākts šī gada 13.maijā, bet 27.maijā mainīts uzņēmuma nosaukums – no “Tiimari Latvia” uz “VLTN Latvia”.

Zaharova “Nozare.lv” atzīmē, ka līdzšinējie četri “Tiimari” veikali ir slēgti no 1.maija. “Lēmums par veikalu slēgšanu tika pieņemts šī gada aprīļa sākumā. To pieņēma “Tiimari Latvia” kapitāla turētāja Somijas kompānija “Tiimari Retail Oy”, kas pagājušā gada septembrī iesniedza “bankrota pieteikumu”.

Bijusī “Tiimari Latvia” vadītāja Zaharova arī norāda, ka kopumā Latvijā esot tikuši nodarbināti 24 darbinieki, no kuriem lielākā daļa esot atraduši darbu citur, pārējie vai nu ir aizbraukuši, vai arī meklē darba vietu citos Latvijas uzņēmumos.

Jautāta, vai pirms lēmuma pieņemšanas par veikalu slēgšanu šī gada aprīlī bija kaut kas paredzams saistībā ar “Tiimari” darbību Latvijā, Zaharova stāsta, ka tādas skaidrības nav bijis.

Pagājušā gada nogalē ir bijusi informācija par centieniem pārdot Latvijas struktūrvienību, taču šie centieni nav noslēgušies ar pārdošanas darījumu. Šķiet, ka tāpēc arī šī gada pavasarī tika pieņemts lēmums slēgt biznesu ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā kopumā, atzīmē Zaharova.

“Lai arī pērn rudenī vēl nebija skaidrības, kas notiks ar Latvijas “Tiimari” uzņēmumu un veikaliem, tomēr jāņem vērā – ja bankrotē māteskompānija, tad, visticamāk, bankrotēs arī meitaskompānijas,” piebilda Zaharova.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Tiimari Latvia” apgrozījums pērn bija 1,14 miljoni eiro, bet 2012.gadā – 1,16 miljoni eiro. Pērn uzņēmums darbību noslēdza ar peļņu 7153 eiro, bet 2012.gadā uzņēmums cieta zaudējums 102 929 eiro apmērā.

SIA “Tiimari Latvia”, kas pēc likvidācijas procesa sākšanas ir kļuvusi par “VLTN Latvia”, dibināta 2011.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Somijas “Tiimari Retail Oy”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Man jau šis veikals patika. Iepirkos ORIGO. Tur varēja iegādāties daudz foršu mazu nieciņu saiem “mākslas darbiem”. Žel, ka vairs nav ši veikala

Draugiem Facebook Twitter Google+