×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Kingsman: Slepenais dienests

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Metjū Vons jau paziņojis: ja filma “Kingsman: Slepenais dienests” sasniegs labus kases panākumus, taps arī turpinājums. Par kasi akurāt nav šaubu, taču, vai viduvējs spiegu trillerītis to ir pelnījis, tas ir cits jautājums.

Kas kopīgs Ostinam Paueram, Džonijam Anglim, Smārtam un Džeimsam Bondam? Protams, viņi visi ir spiegi, un taču tikai Bonds iederas nopietnā kategorijā, kamēr pārējie ir vien karikatūras, kā nu kurš producents vēlējies izcelt Bonda līdzinieku labākās vai sliktākās īpašības. Stilīgais britu producents, režisors un scenārists Metjū Vons (“Zvaigžņu putekļi”, “X cilvēki: Pirmā klase”) idejas savas jaunākās filmas “Kingsman: Slepenais dienests” scenārijam aizņēmies no spiegu komiksu sērijas, kas atklāj jauna puiša ienākšanu tik intriģējošajā spiegu pasaulē, taču tā īsti nav definējis, uz kuru pusi sliekties: trilleri, komēdiju vai parodiju, tāpēc arī rezultāts, aizņemoties ikdienas sarunvalodu, ir ne cepts, ne vārīts, turklāt ekrāna laiks – 2 stundas 9 minūtes – prasīt prasās pēc apšķērēšanas.

Pēc tēva nāves mīklainos apstākļos Egsija pārticīgā dzīve ar katru gadu kļūst arvien nabagāka un nožēlojamāka. Atteikusies pieņemt palīdzību no mirušā vīra kolēģa, Egsija māte ne vien zaudējusi formu, bet arī sapinusies ar apšaubāmu tipiņu, kurš ne vien viņai pagādājis bērnu, bet arī regulāri aplaimo ar jaunu zilumu un ir pirmais džeks ciemā, to nodrošinādams ar trulu izsitēju dūrēm. Tie tad kļūst par Egsija skolotājiem izdzīvošanā uz ielas, taču, kad situācija savelkas pavisam draudīga, viņš nolemj ķerties pie telefona, lai uzgrieztu mistisko numuru, kas reiz tika pieminēts kā glābiņš, un kā uz burvja mājienu nonāk Harija Hārta sabiedrībā, kurš ir izcils spiegs. Abu pirmā tikšanās ir sākums Egsija pārvērtībām no ielu kaušļa par augstākās raudzes spiegu džentlmeni, kam ir tas gods atšķetināt īpaši sarežģītu lietu, ko pasaules sagrābšanai savās netīrajās rokās izplānojis varaskārs un ļoti bagāts jauno tehnoloģiju ģēnijs.

Ar līksmību un skaļiem būkšķiem Egsijs iet sava aizbildņa pēdās, taču kontrasts starp abiem ir graujošs – pie drēbnieka tērptajam un iznesīgajam Kolinam Fērtam blakus noliktais Tarons Edžertons zaudē vienos vārtos, taču tas nav galvenais. Par svarīgāku filmas “Kingsman: Slepenais dienests” režisors Metjū Vons izvēlējies izklaidi, iemetot tajā gan piezīmes par britu impērijas reiz tik spoži pulēto pašlepnumu, gan amerikāņu tehnoloģiju magnātiem, kas grasās savās rokās sagrābt visu pasauli, gan “pelēko masu”, kas būtībā nolemta lielo vīru spēlītēm. Un visam pa vidu, protams, ir britu spiegi, audzināti visekstrēmākajās mācībās, lai nestu atbildību par pasaules kārtību, un viņu īpaši slepenie uzdevumi, kuru veikšanai nepieciešamas gan virāžas, kas itin labi piestāv mūzikas videoklipiem, gan atsauksmes uz popkultūru (“Bada spēles”), gan arī, protams, uz spiegu filmu klasiku un jo īpaši jau pašu Džeimsu Bondu kā labāko no mūsdienu bruņiniekiem pareizā uzvalkā un pareizi piemeklētās kurpēs.

UZZIŅA:

“Kingsman: Slepenais dienests”/”Kingsman: The Secret Service”

ASV, Lielbritānija, 2014.

Režisors: Metjū Vons

Lomās: Kolins Fērts, Tarons Edžertons, Marks Strongs, Semjuels L. Džeksons, Maikls Keins, Sofija Kuksone, Sofija Butella, Marks Hamils, Džeiks Devenports

No 20. februāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+