×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
4. marts, 2018
Drukāt

Slepenie jubilāri (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Vietējā presē tradicionāli vienas no lasītāju iecienītākajām ziņām ir vēstis par jubilejām, zelta kāzām, laulībām, bērnu dzimšanu un arī cilvēku aiziešanu aizsaulē.

Taču nu šādu ziņu publicēšanas prakse kritusi valsts iestāžu nežēlastībā, piemēram, Datu valsts inspekcija uzskata, ka šādu ziņu publicēšana bez attiecīgo cilvēku piekrišanas uzskatāma par Fizisko personu datu aizsardzības likuma pārkāpumu.

Tādējādi attiecīgā informācija būtu publicējama, neminot konkrētus vārdus un uzvārdus, lai gan šādā gadījumā faktiski zustu apsveikumu publicēšanas jēga.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Datu valsts inspekcija ir “grāvī” ar saviem lēmumiem.. Neko stulbāku es neesmu dzirdējusi. Varētu jau aizliegt arī vārda un uzvārda lietošanu,… ieviest numerāciju…,izgudrot vēl kaut ko stulbāku.

  2. Manam vīram šogad apaļa jubileja – 70 gadi. Agrāk avīzītē būtu publicēts pašvaldības apsveikums, dzejoļi, būtu vēl citi jauki novēlējumi. Tagad no tā visa nekā! Vīrs saskumis, ka vienīgais, kas no viņa vēl vajadzīgs ir nodoklis no pensijas. Cilvēks pats vairs nav nekāda vērtība, par viņu var vienkārši aizmirst. Man pēc 2 gadiem tāda pati jubileja. Arī mani sagaida aizmirstība un skumjas. Kā gan tikko vēl Olgu Dreģi varēja pieminēt un sveikt viņas 80. jubilejā? Vai tad tas nav personas datu pārkāpums? Ja jau visi vienlīdzīgi, tad visi, bez izņēmumiem!

  3. Ja mēs visi esam cilvēki ar mazo burtu, neviens nav izceļams: kukainīši. Ja ilgi kādu nesatiec, uzskati par mirušu! Visi sociālajos tīklos čipēti, vienalga – slepeni. Kādas muļķības! Aiz tā slēpjas atkal kādas biznesa lietas! Datu aizsardzība? Miljonārus vajag slēpt, lai tauta nezin savus varoņus. To gan!

  4. Kāda nu vairs datu aizsardzība. Mūsu dati pieejami visiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+