×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Slepkavība Ģertrūdes ielā: Meita pirms savas nāves zvanījusi mātei, lūdzot pēc palīdzības (14)

Foto LETAFoto LETA

Krimināllietā par kādas jaunas sievietes slepkavību, izmetot viņu pa Ģertrūdes ielas nama piektā stāva logu, abi apsūdzētie vīrieši savu vainu neatzīst.

Šodien prokurore nolasīja apsūdzību, kurā norādīts, ka abi apsūdzētie un bojāgājusī sieviete slepkavības dienā kopīgi lietojuši alkoholiskus dzērienus, bet vēlāk kompānijas starpā izcēlies strīds. Tā rezultātā vīrieši satvēra sievieti un izmeta no piektā stāva.

Kriminālprocesa gaitā netika noskaidroti nozieguma motīvi.

Cietušie pieteica kaitējuma kompensācijas vairāk nekā 510 000 eiro un 303 000 eiro apmērā, ko apsūdzētie neatzina.

Bojāgājušās māte savās liecībās stāstīja, ka neilgi pirms nāves meita piezvanīja viņai pa mājas tālruni, ļoti skaļi raudāja un lūdzās, lai palīdz ātrāk tikt prom no drauga dzīvokļa. Kopumā māte saņēmusi trīs zvanus. Apsūdzētais Mariss Švābe, pēc mātes teiktā, esot sitis bojāgājušo Ingu, māte visu laiku fonā dzirdējusi savu meitu raudam. Māte ļoti uztraucās pēc visa dzirdētā, devās pēc palīdzības pie brāļa, kurš devās uz Rīgu. Lasot liecības, bojāgājušās māte sāka raudāt.

Māte izteicās, ka netic, ka viņas meita bijusi stiprā alkohola reibumā, lai arī ekspertīze norādīja, ka jaunā sieviete bija lietojusi alkoholu. Bojāgājušās māte nenoliedza, ka meita bija iedzērusi vīnu, tomēr neuzskata, ka viņa bija stipri dzērusi. Sieviete esot aprunājusies ar ekspertiem, kas apliecinājuši, ka šādu ekspertīzi ir viegli falsificēt.

Savu meitu sieviete raksturoja kā gaišu, saulainu, smaidīgu cilvēku, kas ļoti rūpējusies par visiem un nekad nav bijusi agresīva. “Viņa nav pelnījusi to, ko viņa saņēmusi,” pauda bojāgājušās māte. Sieviete arī piebilda, ka šo gadu laikā Švābe ar viņu nav runājis, kā arī nav ieradies uz bojāgājušās bērēm.

Bojāgājusī ar savu draugu Švābi, kurš tagad sēdies uz apsūdzēto sola, sāka dzīvot kopā 2007.gada beigās. Kopā viņi nodzīvoja trīs mēnešus. Uz prokurores jautājumu, vai mātei kādreiz radās aizdomas, ka meitas draugs sievieti sit un pielieto pret viņu vardarbību, māte atbildēja noraidoši. Tomēr martā, savas nāves mēnesī, jaunā sieviete esot bijusi nomākta.

Māte liecībās arī bilda, ka, iespējams, viņas meita bija zinājusi informāciju, ka viņas draugs Švābe un drauga paziņa esot nodarbojušies ar nelegālo narkotiku tirdzniecību. Māte gan sacīja, ka to viņai nepateica meita, bet gan tas esot izkristalizējies šajos gados no citiem avotiem.

Kā ziņots, uz apsūdzēto sola šajā lietā sēdušies divi vīrieši – Švābe un Andrejs Dargiļs -, bojāgājušās draugs, ar kuru viņai bija attiecības, un viņa paziņa. Apsūdzība abiem vīriešiem uzrādīta pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta, proti, par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa. Par šādu noziegumu personu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Viens no apsūdzētajiem – Dargiļs – iepriekš ticis krimināli sodīts, tomēr sodāmība ir dzēsta.

Mirušās jaunietes māte Ina Meija pastāstīja, ka ilgus gadus izmeklēšana virzījās tikai uz pašnāvības versiju, kaut jau no 2008.gada tā tika izslēgta ar lietā esošiem pierādījumiem – trasoloģisko ekspertīzi, ko vēlāk apstiprināja arī izmeklēšanas eksperiments ar manekeniem, un poligrāfa ekspertīzi vienai no apsūdzētajām personām. Pašnāvības versiju esot izslēgusi arī starptautiskā ekspertīze, kura vēlreiz apstiprinājusi Latvijas ekspertu slēdzienus par slepkavību personu grupā.

Neraugoties uz minēto, pēc kriminālprocesa atjaunošanas izmeklētāji joprojām turpināja virzīt pašnāvības versiju, nosakot veikt mirušās pēcnāves psiholoģisko ekspertīzi, kaut gan eksperti kategoriski izslēdza jaunietes pašnāvību kā tehniski pat neiespējamu, skaidroja bojāgājušās jaunietes ģimenes locekļi.

“Manī izraisa neizpratni, kā šī pēcnāves ekspertīze tika veikta – netika ņemti vērā objektīvie lietas materiāli, tā tika balstīta uz falsifikāciju par manas meitas veselības stāvokli, pārsvarā ņemot vērā tik neticamus pierādījumus kā apsūdzēto nepatiesās, pretrunīgās liecības, kuras bija jāvērtē kritiski. [..] Arī man kā mātei netika uzdots pat neviens jautājums par manu bērnu – Inga bija dzīvi un cilvēkus mīloša, ar ļoti labu sirdi, un neviens man nepieradīs pretējo.

Ekspertīze tika veikta tendenciozi, cietušajai nepamatoti par ļaunu. Turklāt tā tika veikta laikā, kad lietā jau bija pilnīgi, neapšaubāmi pierādījumi par to, ka apsūdzētie melo un viņi vainojami nozieguma izdarīšanā,” aģentūrai LETA stāstīja mirušās jaunietes māte.

Pēc procesa atjaunošanas tika veikta ekspertīze daļai no drēbēm, lai arī šādu ekspertīzi Meija bija lūgusi veikt jau no 2008.gada, lai pierādītu vardarbību pret viņas meitu, jo “drēbes bija slapjas un asiņainas ar kritienu nesaistītās vietās”. “Vardarbību pret Ingu es arī skaidri dzirdēju, runājot pa telefonu ar savu meitu tajā liktenīgajā brīdī,” atceras māte.

Meija arī norādīja, ka attiecībā uz cietušā tiesībām saņemt kompensāciju no lietas materiāliem ir redzams, ka abi apsūdzētie nestrādā, “līdz ar to jāsecina, ka tas būs tikai “formāls pasākums”, un par to sieviete vēl nav domājusi. “Galvenais, par ko es tagad domāju un uz ko pēc astoņus gadus ilgas cīņas ceru, ir tomēr panākt taisnīgu, objektīvu un neatkarīgu tiesu un lai vainīgās personas atbild par izdarīto,” rezumē cietusī.

LETA jau ziņoja, ka, neņemot vērā poligrāfa jeb melu detektora ekspertīzes rezultātus un citus pierādījumus, kas varētu liecināt par izdarītu slepkavību, Valsts policija 2013.gada beigās pēc vairāk nekā piecu gadu izmeklēšanas nolēma izbeigt kriminālprocesu par gadījumu, kad mīklainos apstākļos Rīgā no kāda Ģertrūdes ielas nama piektā stāva loga izkrita, izlēca vai tika izmesta jauna sieviete.

Kriminālprocess tika izbeigts, jo policija atzina, ka bojāgājusī Inga Vinogradova izdarījusi pašnāvību, tomēr viņas māte Meija joprojām ir pārliecināta, ka sievieti pa logu izmetis viņas dzīvesbiedrs kopā ar savu draugu. Meitai nekad neesot bijusi vēlēšanās padarīt savai dzīvei galu, turklāt trasoloģijas ekspertīze, poligrāfa ekspertīze un eksperiments ar manekeniem izslēguši pašnāvību kā tehniski neiespējamu.

Bojāgājušās sievietes tuvinieki prokuratūrā pārsūdzēja policijas lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu. Prokuratūra atcēla policijas lēmumu, jo uzskatīja, ka tas ir priekšlaicīgs un nepamatots.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Narkotiku klātbūtne asinīs tik pārbaudīta? Varbūt tā iespaidā…

 2. Es godīgi sakot vispār nesaprotu, kāda velna pēc tika taisīta ekspertīze par iespējamo pašnāvības mēģinājumu, ja meita zvanīja mātei un lūdza to glābt. Vai tad kāds pirms mēģinājuma izdarīt sev galu tā rīkojas? Tas viss ir liels izsmiekls un kārtējo reizi tikai parāda, kas ir noteicošais faktors visas lietās – nauda. Nekad nesapratīšu tos cilvēkus, kas var tik vēsi pret kaut ko tādu izturēties. Es ne par kādu naudu viņus nepalaistu vaļā. Un likt ģimenei šo murgu izdzīvot atkal un atkal jau astoņus gadus. Vai tas ir cilvēcīgi? Vai ātrāk tam nevajadzētu pielikt punktu? Un sadzērušies vai nē, kādā tam starpība? Tas nebūt neattaisno vai nemazinā vainu. Neviens cilvēks sadzēries neizdarīs kaut ko tādu, ko pie noteiktiem apstākļiem nebūtu gatavs darīt arī skaidrā.

 3. Es atvainojos kurs no jums saja gadijuma bija klat,ka tik gudri dirs??
  Teksta ir rakstits ka sie abi kungi nestrada ar kadam naudam vini vareja piekukulot policistus??:D
  Ari zurnalisti var sarakstit visadus melus par labu cietusajai ja attiecigi samaksa lai tautu noskanotu pret it ka vainigajiem,kamer tiesa sos abus kungus nav atzinusi par vainigiem vai nevainigiem,ieteiktu nestrebt karstu un nesakt lincot nost cilvekus kuri iespejams nemaz nav vainigi..

  • Vienam no jauniešiem rados ir agstu stāvoša policijas amatpersona. Tāpēc arī neko nevar pierādīt. Un vecāki jauniešiem ir diezgan turīgi.

  • Puiši ņemas .. un kādai naivulē vēl jautājums no kurienes viņiem nauda…
   Zināji, ka par algu strādā tikai stulbiķi? Pārējie naudu taisa un zīmē 🙂

  • Abi kungi nestrādā…
   Kurš gan var atļauties tādu greznību???
   Par kādām naudām viņi vispār dzīvo???
   Par kādām naudām viņi nolīguši advokātus,kas pārstāv miljonārus???

  • Nu ja jau abi vīrieši nestrādātu, tad..
   -Netiktu īrēts dzīvoklis Rīgas centrā (Ģertrūdes iela, ja nemaldos), vai iegādāts- nezinu. Jebkurā gadījumā-komunālie maksājumi par kaut ko ir jāveic.
   – Advokāti, cik zinu-ar pa velti nestrādā.
   – Ir tak ikdienas izdevumi normālam cilvēkam
   Tātad- strādā gan viens, gan otrs.

 4. Da jataisa taisna tiesa tos ktoplus aprakt meza un mentus izpist dirsa un lieta darita.Tapat jau saj valsti taisnibas nekad nebus

 5. Pec tada pirma zvana es nestos savu bernu glabt…un nav svarigi cik man statos preti..savas meitas del es sieviete varu kalnus nogazt…….ps.manas meitas kavalieri..ir tikusi bridinati..ja nodaris pari…….tpfu tpfu tpfu….tie kuriem melna sirdsapzina sen atsijati….MANU BERNU NEVIENS NE APBIZOS…..:-)

  • 80 km nav 10 minūšu brauciens.
   Ina, lai izdodas tomēr tikt pie taisnības.

  • Māte metās jau pēc pirmā zvana glābt bērnu!!!Pārējos 2 zvanus zvanīja māte uz notikuma vietu,pat runāja ar Švābi,raudot lūdzās izbeigt to vājprātu! Tikai neviens neklausīja,pat lika noklausīties mātei bērna ciešanās!!!
   Policija- vieni atteicās braukt-neesot viņu kompetencē (vēlāk tomēr jau bija viņu kompetencē) , otri bija izsaukumā, ieradās tikai pēc pusstundas…par vēlu…

 6. Interesanti kādus kukuļus saņēma ierēdņi, kuri, neskatoties uz ekspertīžu slēdzieniem, turpina pastāvēt uz pašnāvību…sviests kaut kāds… Bojā gājušās radiniekiem jāpadomā par kompensācijas pietiesāšanu no policijas kā nākamo soli pēc šīs tiesas, jo mums, tomēr, ir tiesiska valsts…

Draugiem Facebook Twitter Google+