×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Slepkavība ievārījuma dēļ: stājies spēkā 16 gadu cietumsods mātei

Foto - LETAFoto - LETA

Apsūdzētā Gaļina Renga tiek konvojēta uz Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas sēdi, kur sāk izskatīt krimināllietu par sava astoņus gadus vecā dēla nogalināšanu izēstas ievārījuma burciņas dēļ.

Pašlaik ir stājies spēkā spriedums, ar kuru Gaļinai Rengai piespriests 16 gadu cietumsods par sava astoņus gadus vecā dēla nogalināšanu izēstas ievārījuma burciņas dēļ.

Kā informēja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja, līdz ar AT Krimināllietu departamenta lēmumu par atteikšanos pārbaudīt nolēmuma tiesiskumu 6.maijā stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas 2015.gada 17.decembra spriedums, ar kuru apsūdzētā atzīta par vainīgu un sodīta.

Departaments šādu lēmumu pieņēmis, jo atbilstoši Kriminālprocesa likumā noteiktajam departaments nolēmuma tiesiskumu kasācijas kārtībā pārbauda tikai tādā gadījumā, ja kasācijas sūdzībā izteiktā prasība pamatota ar Krimināllikuma pārkāpumu vai šā likuma būtisku pārkāpumu. Līdz ar to lietā stājas spēkā apelācijas instances tiesas spriedums, ar kuru apsūdzētā sodīta ar brīvības atņemšanu uz 16 gadiem un ar policijas kontroli uz trīs gadiem.

LETA jau ziņoja, ka par Latgales priekšpilsētas tiesas notiesājošo spriedumu apelācijas sūdzību iesniedza apsūdzētās Rengas aizstāvis advokāts Armands Stumbergs. Latgales priekšpilsētas tiesa 2014.gada 2.jūnijā par sava dēla nogalināšanu apsūdzētajai Rengai piesprieda 16 gadu reālu cietumsodu ar policijas kontroli uz trīs gadiem un bez mantas konfiskācijas. Līdz ar to tiesas piespriestais sods ir lielāks nekā prokurora prasītais – reāla brīvības atņemšana uz 13 gadiem bez mantas konfiskācijas un ar policijas kontroli uz trim gadiem.

Kā ziņots, 2012.gada 8.augustā mediķi saņēma izsaukumu uz kādu Rīgas centra dzīvokli, kur viņi konstatēja, ka 2004.gadā dzimušais zēns, uz kura ķermeņa bijuši redzami miesas bojājumi, jau ir miris.

Policisti aizdomās par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kā rezultātā iestājusies bērna nāve, aizturēja 1979.gadā dzimušo bērna māti un 1973.gadā dzimušo bērna patēvu, kuriem tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Neilgi pēc nonākšanas cietumā patēvs izdarīja pašnāvību pakaroties.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības apsūdzētā ieslēdza savu mazgadīgo dēlu vannasistabā, tādējādi neļaujot iziet pastaigāties. Atrodoties vannasistabā, puisēns bez pieaugušo atļaujas apēda ievārījumu. Apsūdzētā ar savu vīru nolēma mazgadīgo fiziski sodīt, līdz ar to bērnam tika nodarīti miesas bojājumi, kas nebija savienojami ar dzīvību.

Māte pie kriminālatbildības tiek saukta pēc Krimināllikuma (KL) 174.panta 2.daļas par cietsirdību un vardarbību pret nepilngadīgo, kā arī pēc KL 117.panta 2. un 10.punkta par slepkavību, kas izdarīta personu grupā, vainīgajam apzinoties, ka upuris ir bezpalīdzības stāvoklī. Par to var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+