×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
5. decembris, 2016
Drukāt

Par divu sieviešu nogalināšanu Ķīpsalā jaunietim piespriež mūža ieslodzījumu (11)

Apsūdzētais Ņikita Konokotovs tiek saslēgts rokudzelžos Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā pēc sprieduma - mūža ieslodzījums - pasludināšanas krimināllietā par divu sieviešu noslepkavošanu Ķīpsalā 2014.gada decembrī.Apsūdzētais Ņikita Konokotovs tiek saslēgts rokudzelžos Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā pēc sprieduma - mūža ieslodzījums - pasludināšanas krimināllietā par divu sieviešu noslepkavošanu Ķīpsalā 2014.gada decembrī.

Foto - LETA

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa šodien jaunietim par divu sieviešu noslepkavošanu Ķīpsalā 2014.gada decembrī piesprieda mūža ieslodzījumu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja tiesā, jaunietim kā galīgais sods tika noteikts mūža ieslodzījums, bez mantas konfiskācijas ar policijas kontroli uz trīs gadiem. Pilns spriedums būs pieejams 19.decembrī.

Tāpat tiesa nolēma, ka apsūdzētajam jāmaksā cietušo pieteiktās kompensācijas aptuveni 16 000 eiro apmērā. Viņam arī valstij jāsamaksā 3600 eiro kompensācija, ko iepriekš tā bija izmaksājusi cietušajiem.

Šobrīd prokurors Kaspars Cakuls ar saīsināto tiesas spriedumu ir apmierināts, bet viņš pēc iepazīšanās ar pilna sprieduma tekstu lems par tā pārsūdzēšanu, aģentūrai LETA teica Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Prokurors tiesu debatēs apsūdzētajam bija lūdzis piemērot mūža ieslodzījumu.

Tiesas spriedumu vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Pērn, kad tiesa sāka lietas izskatīšanu, apsūdzētais jaunietis savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos kategoriski noliedza.

Saskaņā ar apsūdzību 2014.gada 6.decembrī pēc alkoholisko dzērienu lietošanas apsūdzētais devies mājās, bet pa ceļam saticis savu pirmo upuri. Nolūkā nozagt sievietei naudu jaunais vīrietis viņai piezadzies no aizmugures un ievilcis krūmos. Apsūdzētais sācis sievieti žņaugt, līdz viņa nokrita. Pēc tam viņš vairākas reizes – ne mazāk kā septiņas – iesita sievietei pa galvu un krūškurvi. Vēlāk, kad sieviete sāpēs skaļi kliegusi, apsūdzētais vēl viņai pāris reizes iesitis.

Pēc tam apsūdzētais sievietei novilka zeķubikses, apakšveļu, paņēma blakus esošu koka zaru un vairākas reizes ievadīja zaru sievietes makstī. Pēc šo noziegumu veikšanas apsūdzētais pārmeklēja sievieti, lai atrastu kādu mantu, tomēr tas viņam neizdevās. Saprotot, ka viņš sievieti nogalinājis, jaunietis viņai virsū sametis koka zarus.

2014.gada 18.decembrī apsūdzētais pēc alkohola lietošanas devās uz savām mājām, kur netālu no dzīvesvietas pamanīja otru upuri. Apsūdzētais, būdams alkohola reibumā, ar nolūku viņu apzagt palūdza sievietei cigareti. Kad viņa atteikusi, apsūdzētais viņai piezadzies no aizmugures, sācis žņaugt un arī otru sievieti ievilcis krūmos.

Tur viņš sācis sievieti sist, vēlāk – tāpat kā pirmajam upurim – ievadīja koka zaru makstī. Pēc sievietes nāves viņš viņu pārklājis ar paklāja gabaliem, pirms tam sievieti aplaupot. Tāpat viņš jau vēlāk, pēc sievietes nāves, nolaupīja sievietes pasi.

Jau dažas stundas pēc otrās slepkavības policija aizdomās par noziegumu izdarīšanu aizturēja 1996.gadā dzimušu jaunieti.

Prokurors norādīja, ka ir pieteikta kaitējuma kompensācija – viens no cietušajiem pieteicis kaitējuma kompensāciju 1000 eiro apmērā, bet otrs cietušais – 500 000 eiro kompensāciju par morālo kaitējumu, kā arī 260 eiro par materiālajiem zaudējumiem.

Jaunietis joprojām atrodas apcietinājumā un tiesu psihiatriskajā ekspertīzē viņš atzīts par pieskaitāmu.

Jaunietis agrāk policijas redzeslokā nebija nonācis.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. aizvāciet tā mēsla bildi no interneta, cik ilgi mums vēl būs jāskatās uz to izdzimteni!

 2. Tas, ko es gribētu, – parunāt ar viņa māti. varbūt tēvu, ja tāds ir. Ko vajag darīt un kā audzināt, lai izaudzināt šādu kropli. Pēc sejas, starp citu, ne mūžam nepateiksi.
  Ko mums darīt, lai šādu neizaudzinātu. Man arī ir dēls.

 3. sim slepkavam-tinu idiotam vajag tagad vienu plaukstu nocirst un palaist briviba bez arsta palidzibas,vel ko tadu izdaris-otru plaukstu nocirst un lai skrien asinojot,tad bus tikai maciba parejiem tadiem debiliem tiniem. Un visus sos debilos tinus vajag kartigi macit bez zelastibas.

 4. Šim Konokoktovam jāpiemēro fiziskais sods vispirms. Tad kastrēšana. Pēc tam cietums uz mūzu.

 5. Lieciniewks ”Degpunktā ” stāstīja ka viena no upurēm esot lūgusies ; Ti že russkij, ti že horošij, ņeubivai meņa ” ! Re kā , fašisti latvieši viņai neko nenodarīja, bet labiņais krievs noslepkavoja !

 6. kaut kam ir jāmainās! Atbildēt

  Liberālisms ar savu tiesību pieprasīšanu ir novedis pasauli tur kur mēs esam. Idotisms sāk pacelt galvu un vēl pārliecināti smaidīt. Vai latviešu tauta ir vainīga, ja izaug šādi kropļi? Atdodiet šo izdzimteni krieviem, lai viņi audzina. … Jā, Vācijā turki un afgāņi, Francijā marokāņi, bet Latvijā krievi – mantojums no krievu okupācijas.

 7. Vins tak nevar but vesels.psihais kautkads

 8. kāpēc jābaro ,vajag atjaunot nāves sodu,par ko šie suņi kuri nokoda meitenīti un viņus nošāva ir sliktāki par šo ,,suni”.Suņiem tomēr ir savi instinkti un t.t. bet cilvēkiem taču ir jābūt cilvēkiem,bet ja tas ir vilkatis,tad liktenim bija jābūt vienādam.

 9. nezinu gan vai par nodoklu maksataju naudu tadu vajadzetu uzturet?

 10. man ir viens vienīgs iebildums pret nāvessodu – tas saucās “tiesas kļūdas”! ja vimaz to mēslu iedzīt Urāna bagātināšanas fabrikā!

Draugiem Facebook Twitter Google+