×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. oktobris, 2016
Drukāt

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (75)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Trešdienas, 5. oktobra, pusdienlaikā Liepājas pašā malā Karostas rajonā, kādus simt metrus no Atmodas bulvāra, krūmiem un kokiem aizaugušā teritorijā kāda sieviete atrada apdegušu līķi. Kaut arī vēl notiek ekspertīzes, ne piederīgajiem, ne Valsts policijai nav šaubu, ka atrastais ir 24. septembrī pazudušais Egils Kuļikausks. Viņam 17. decembrī būtu palikuši 16 gadi. Nu puisis jau ir guldīts zemes klēpī. 8. oktobrī policija aizdomās par slepkavību aizturēja divus Egila vienaudžus. Policija par izmeklēšanas gaitu neko nesaka, taču neoficiāli man zināms, ka aizturētie, kas atrodas policijas izolatorā, turas pie versijas: visi trīs Karostā dzēruši un pēc tam izšķīrušies. Man izdevās atrast avotu (nevēlas atklāt savu vārdu), kurš apgalvo, ka aizturētie aizrāvušies ar spaisa lietošanu. Diezgan ticami, ka to darījis vai vismaz pamēģinājis arī Egils. Šodien tiesa lems, vai aizturētos paturēt apcietinājumā.

99,9%, ka vainīgi

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Rimants Kārkliņš par 99,9% esot pārliecināts, ka aizturētie ir vainojami slepkavībā. Lai būtu skaidrība par visiem 100%, lai iegūtu visus nepieciešamos pierādījumus, lai noskaidrotu nāves laiku un iemeslus, no mirušā paņemti audi, lai veiktu daudzas ekspertīzes, tajā skaitā DNS un apreibinošu vielu atklāšanai. Ekspertīzes var ilgt mēnešiem. Vai ekspertīzēm pakļauti arī aizturētie, R. Kārkliņš ne noliedz, nedz apstiprina.

“Šis ir sevišķi smags noziegums. Pie tā strādā mūsu labākie izmeklētāji un speciālisti no Rīgas. Izmeklēšanas interesēs maz ko varu stāstīt. Pierādījumi ir savākti – pretējā gadījumā jau tiesa neļautu apcietināt aizdomās turētos nepilngadīgos. Abi puiši kā aizdomās turamie mūsu redzeslokā bija jau pirms līķa atrašanas. Kad Egilu atrada, pazīmes norādīja, ka slepkavību nav izdarījuši profesionāļi. Ir vairāki liecinieki. Aizdomās turētie un arī pats Egils iepriekš ir bijuši policijas redzeslokā,” saka R. Kārkliņš, bet neatklāj, ko izmeklēšanā teikuši aizturētie, vien to, ka abi esot mazrunīgi. Kad policistam nosaucu aizturēto vārdus, viņš diplomātiski atbild: “Dzirdējuši esam. Noslepkavotā paziņas.”

Liepājā parādījies īpaši negants spaiss

No cilvēkiem, kas pārzina Liepājas ielās notiekošo, uzzināju, ka tieši septembrī pilsētā apritē parādījies spēcīgas iedarbības spaiss. Pieredzējušie lietotāji vienu devu varot dabūt par pieciem eiro, pie jaunajiem – spaisam ejot no rokas rokā – tas nokļūstot jau par 10 – 15 eiro. Pēdējās dienās policija aizturējusi arī vienu narkotiku dīleri, iespējams, saistībā ar notikušo slepkavību. Kā man saka, jaunieši iecienījuši apreibināties, pēc spaisa pīpēšanas pa virsu uzdzerot lēto alu no plastmasas divlitru pudelēm.

Vismaz viens no aizturētajiem skaitījies Egila draugs un pat viesojies pie viņa mājās. Abi bijuši jau tiesāti.

Par vienu aizturēto zināms, ka bijis vienkāršs puisis, kam diemžēl māte nesen izdarījusi pašnāvību, bet tēvs izmisīgi mēģina dēlam nodrošināt alibi un uzskata, ka Egila slepkavībā vainojama kāda sekta.

Pazīmes liecinot, ka Egils nogalināts 24. septembra vakarā vai naktī. Par otru aizturēto zināms, ka viņš pirms dažiem gadiem trenējies basketbolā un pats spēlējis Latvijas Jaunatnes basketbola līgā. Trenere Ināra Biciņa atceras, ka puisis pie viņas bijis kādu gadu, neesot bijis nekāds ļaunais, varbūt uzvedies brīvāk nekā citi, īsti nepakļāvies disciplīnai. “Viena epizode gan iespiedusies atmiņā. Garderobē tika aizdedzināta kāda puiša jaka, un aizdomas krita tieši uz viņu. Es piezvanīju vecākiem, lai viņi savā starpā vienojas. Kā tas beidzās, nezinu,” stāsta trenere. Kā zināms, Egils tika atrasts apdedzis… Pēc neoficiālas informācijas, viņš bijis izģērbts un ķermeņa augšdaļa aplaistīta ar degošu šķidrumu, kas aizdedzināts. Tā sadedzis, ka seja gandrīz neatpazīstama. Visticamāk, miris pirms dedzināšanas un vardarbīgā nāvē.

Pievienot komentāru

Komentāri (75)

 1. vau cik skarbi!!!!!!!!!!

 2. Es Egīlu pazinu loti labi ,tie dazi jusu komentari ir tik nejedzigi . protams kaa jau pusaudzis vins medza uzpipet kautko iedzert . Varbut kautko pa reizei lietoja piemeram zaliti . bet kaa draugs vins bija loti labs uz izpalidzigs . domajat cilveki ko runajat vinu nepazistot

  • Tur jau tā lieta, ka “kaa jau pusaudzis vins medza uzpipet kautko iedzert . Varbut kautko pa reizei lietoja piemeram zaliti” NAV norma. Tāpēc ari tādi komentāri. Tas tikai jums, pusaudžiem, liekas, ka tas ir forši un normāli. Tas ir stubli, un jo vēlāk to sapratīsiet, jo vairak šādu gadijumu būs.

 3. Putins nav vainīgs spaisa tirgošanā? Pat Ušakovam nepiesiet – Rīgā apkaroja. Filipīnās narkotirgotājus apšauj ar valdības atļauju

 4. Ir tāds jēdziens – dabiskā atlase. Skarbi. Bet patiesi.
  Ja būtu gribējis dzīvot un attīstīties, – dzīvotu, mācītos, nezagtu un neklaiņotu.
  Bet, ja jau tēvs cietumnieks, tad ko gaidīt? Kāda ģenētika, kādas vērtības?

 5. Tie komentāri visbieżāk ir briesmīgi sarakstīti….it kā cilvēki dzīvi nebūtu dzīvojuši….

 6. Jaunieši ir jaunieši …Visu gribas pamēģināt pirmo cigareti , alu utt… Bet neviens jau nekad nevar zināt kad pienāks pēdējā diena … ari gultā guļot var vienkārši nomirt! Vairs jau neatgriezt to kas aizgājis .ļoti , ļoti žēl viņa radinieki. Arī ja pret bērniem izturas stingri viņi tāpat tāda vecumā bēg no mājām un grib izkaludeties . Kad es biju tajā vecumā es arī pīpēju gar stūriem un kādu grādīgo pirku , bet tajā laikā laikam gan laikam varēja uzticēties draugiem … Tagad nesaprotu , kas ar pasauli notiek … bērni ir mežoņi. Grib tēlot stilīgos. Bet tas kas mazāk stilīgs tam vienmēr jācieš no apsmiesanas. ..iespējams Egils nevarēja aizstāvēties , vai centās. ..Ir ļoti grūti tagad spiest kā bija … Bet ļoti ļoti žēl šī ģimene …

 7. Lasot sos komentarus domaju cik stulbi un naivi cilveki seit! Ko var pastastit par so visu par skolam utt pac jau nu nesen ka esu pabeidzis skolu. skola biju loti liels huligans ja nu ta varetu teikt, pipeju spaisu bastoju skolu utt. Biezi bija problemas ar policiju beigu beigas pat ar tiesu un realu sodu (nosacitu atbrivosanu)pec ka man lika saprast kadu dzivi es velos sev! kapec ta nu atbilde ir tiri vienkarsa skola ir divu veidu cilveki kas ir normali sez macas censas kaut ko sasniegt un tadi kam par visu ir nosplauties pie kadiem tu pievienosies tas ir katru pasu zina.Un skolotajas vai vecaki tur neko nepadaris

  • ja pēc stundām skolā bērns dodas uz
   Sporta skolu vai
   Mūzikas skolu vai
   Mākslas skolu vai
   Deju kolektīvu vai kori, tad viņam uzrodas jau daudz gudrāki(!!!) draugi, jo ar viņiem ir kopīgas(!) intereses!
   Valkāties aiz garlaicības kur pagadās, tur daudz smadzeņu nevajag!
   Kādā citā skolā tēvs nesagaidījis dēlu mājās, pēc stundām plkst. 15:00, tāpēc devās meklēt dēlu uz skolu. Pa ceļam uz skolu tēvs atrada dēlu 1 pašu sniegā guļam ielas malā … Tēvs atveda dēlu mājās un ļāva izgulēties… Nākamajā dienā dēls stāsta, ka “kopā ar draugiem tusējuši”… Uz tēva jautāju: kā tas gadījās, ka tu 1 pats gulēji sniegā? To dēls nav varējis atcerējies …Protams nosaucis t.s. draugu vārdus. No tā brīža tēvs ar auto dēlu veda no skolas mājās un pēc tam uz treniņu sporta skolā!
   T.s. dēla draugi ložņāja ap auto, bet laikam neuzdrošinājās prasīt, lai viņus arī ved… Pēc 3 mēnešiem šiem dēla bijušajiem draugiem uzradās citi draugi, bet dēlam uzradās draugi no sporta skolas…
   Svarīgi bērniem iemācīt prast izvēlēties īstus(!!!) draugus ar kopīgām(!!!) interesēm …

  • Šķiet, ka Tev, diemžēl, skola nav nākusi par labu un vajadzētu atkārtot pāris gadiņus. 🙂

 8. Lasu un brīnos KĀ māte stāsta par …SAVU dēlu …
  Skaidri redzams, ka māte …NEBIJA viņam autoritāte …
  Jo
  1) neprata saglabāt ģimeni – izšķīrās no sava vīra, kas dēlam BIJA autoritāte …
  KĀPĒC izšķīrās no dēla tēva, arī miglā tīts …

  • kas tev par daļu, kāpēc izšķīrās?? ne par to te ir stāsts!

  • Zini – Tu vienkārši esi aprobežotā un varētu pastāvēt klusu vismaz šādā brīdī…..
   Kāda Tev daļa, kas un kādēļ šķīrās….puse pasaules ir šķīrusies …..
   Iespējams,ka vecis aizskrēja pie pusaudzes – tagad tāda mode….
   Ko bāzies ar savām muļķībām…

  • Nav ko brīnīties…ka pašai nesanāk šos vārdus nožēlot – gudriniece……
   Ko Tu zini par otra cilvēka dzīvi….priekiem un bēdām….
   Tā var rakstīt aprobežota muļķe….

   Atradusi veci – autoritāti…..
   Iespējams,ka pats pie pusaudzes aizgāja – tagad tāda mode….

  • Tikai kādam ir jāved tas mazais bērns uz tiem pulciņiem kuri ir vakaros.Te gudri runā kāda dzīvi neredzējusi kundzīte,kurai droši vien vecmāmiņas palīdz izvadāt un ir auto.Bet ir gadījumi,kad vienam staigāt pa pulciņiem ir bīstami 7 vai 10 gadus vecam bērnam tumšos rudens vakaros.Mamma strādā garas darba stundas citreiz līdz pat 22.00 vakarā. Muldēt var un nosodīt tikai tādi ,kam dzīvē nav bijis grūtību.Un skolu attieksme ir vienkārši drausmīga.Kas tā par dalīšanu tas tāds ,un tas šitāds.Ir ļoti normāli,ja puika blēņas dara ,jo kas izaugs no tāda,kas sēž skolas solā no zvana līdz zvanam un zubrī uz devītniekiem – pilnīga nulle ,lielisks citu pavēļu izpildītājs un kārtējais Latvijai tik raksturīgais memmesdēliņš.No razbainiekiem sanāk lieliski uzņēmēji. Tā ,ka učuki nedaliet pa savām stulbajām kategorijām bērnus.Kas pie velna jums psiholoģiju nemāca ??? Jebkuru bērnu slavējot un pieņemot var izveidot par ģēniju,un tāds ,kuram liek strādāt vasaras darbus jau ir pazemots un nemotivēts censties! Johaiī kur debīla izglītības sistēma Latvijā. Tādus skolotājus vajag atlaist ,kas neņem bērnu savā klasē.Tas nav skolotājs bet parodija.Turklāt katram bērnam ir sava uztvere – citam audiālā ,citam kinestētiskā ,citam vizuālā.Par maz jūs strādājat ,trūkst kompetences ,protat tik algas pieprasīt. Bet par ko jums maksāt? Tā ir ka nogruzīti ar birokrātiju un papīru aizpildīšanu.
   Mātes visos laikos ir audzinājušas bērnus vienas ,un nekas ,visi izauga normāli.Tagad bērnus sabeidz bērnudārzi,kur tie mazie nošķirti no ģimenes nīkuļo un slimo ,un saņem pirmo milzīgo traumu ,garas dienas pavadot kā zoodārzā ar svešiem cilvēkiem, tad evielas, skola apstrādā,mīlestības trūkums ,TV ,datorspēles un lūdzu jums – narkomāns. Slima ir mūsu visa sabiedrība ,kādas ir vispārējās vērtības? Nauda un sekss. Reti kuram ģimene.

   • Palasot Jūsu komentāru, ir pilnīgi skaidrs, ka vairāk par trijnieku pēc desmit punktu sistēmas Jūs skolā nekad neesat redzējusi. Kārtējā infantilā māte analfabēte, kas savam briesmonim atļauj kāpt visiem uz galvas, bet, ja kaut kas atgadās, vienmēr vainīgi citi.

   • Atkal arī par skolām. Ta drausmīgi sabeidz mazo cilvēciņu ,kuram jau tā bēdu pāri galvai, vecāki šķīrušies, rocība maza, droši vien kā parasti atradās “uzbraucēji” gan no bērnu ,gan skolotāju puses. Tadā sabiedrībā grūti būt normālam, Gandrīz neiespējamā misija. Nevēlēšanās cīnīties ar šīm spaisu un tml tirgoņu sērgām. Ja būtu vēlēšanās ,sen būtu izķerti. Lai miers dvēselei un sods vainīgajiem. Vienaldzīgajiem, spaisu, alkoholisma piesedzējiem, lobētājiem ?

  • Tikai kādam ir jāved tas mazais bērns uz tiem pulciņiem kuri ir vakaros.Te gudri runā kāda dzīvi neredzējusi kundzīte,kurai droši vien vecmāmiņas palīdz izvadāt un ir auto.Bet ir gadījumi,kad vienam staigāt pa pulciņiem ir bīstami 7 vai 10 gadus vecam bērnam tumšos rudens vakaros.Mamma strādā garas darba stundas citreiz līdz pat 22.00 vakarā. Muldēt var un nosodīt tikai tādi ,kam dzīvē nav bijis grūtību.Un skolu attieksme ir vienkārši drausmīga.Kas tā par dalīšanu tas tāds ,un tas šitāds.Ir ļoti normāli,ja puika blēņas dara ,jo kas izaugs no tāda,kas sēž skolas solā no zvana līdz zvanam un zubrī uz devītniekiem – pilnīga nulle ,lielisks citu pavēļu izpildītājs un kārtējais Latvijai tik raksturīgais memmesdēliņš.No razbainiekiem sanāk lieliski uzņēmēji. Tā ,ka učuki nedaliet pa savām stulbajām kategorijām bērnus.Kas pie velna jums psiholoģiju nemāca ??? Jebkuru bērnu slavējot un pieņemot var izveidot par ģēniju,un tāds ,kuram liek strādāt vasaras darbus jau ir pazemots un nemotivēts censties! Johaiī kur debīla izglītības sistēma Latvijā. Tādus skolotājus vajag atlaist ,kas neņem bērnu savā klasē.Tas nav skolotājs bet parodija.Turklāt katram bērnam ir sava uztvere – citam audiālā ,citam kinestētiskā ,citam vizuālā.Par maz jūs strādājat ,trūkst kompetences ,protat tik algas pieprasīt. Bet par ko jums maksāt? Tā ir ka nogruzīti ar birokrātiju un papīru aizpildīšanu.
   Mātes visos laikos ir audzinājušas bērnus vienas ,un nekas ,visi izauga normāli.Tagad bērnus sabeidz bērnudārzi,kur tie mazie nošķirti no ģimenes nīkuļo un slimo ,un saņem pirmo milzīgo traumu ,garas dienas pavadot kā zoodārzā ar svešiem cilvēkiem, tad evielas, skola apstrādā,mīlestības trūkums ,TV ,datorspēles un lūdzu jums – narkomāns. Slima ir mūsu visa sabiedrība ,kādas ir vispārējās vērtības? Nauda un sekss. Reti kuram ģimene.

  • agrak vai vēlāk visam bija slikti jabeidzās, jo bērns pie darba nebija pieradinats, vienīgais bērns, bez tēva audzis, izlutinats, nekadu radosu interesu, ko tā mamiņa domāja, labākais sinī gadījumā ir tas, ka viņs gāja boja, lai cik briesmīgi tas arī neizklausītos, jo aizgaja pie Dieva, sliktāk ir ar pāri darītajiem, viņu liktenis kādreiz var būt daudz briesmīgāks un mūžīgs. Mūžīgo mieru dod Egilam Dievs un mūžīgā gaisma lai atspīd viņam. amen

 9. Es izsaku lidzjutibu Egila mammai un teetim. Radiem.Turaties

 10. Viss kas notiek apkārt atstāj iespaidu uz jauniešiem un tā nav vecāku audzināšanas vaina, visi degradējas, kas šādā valstī var nesabojāt smadzenes ?! Viss kas notiek apkārt atstāj iespaidu uz jaunieša smadzenēm… Apkārt cilvēki pazūz un pēctam tiek atrasti miruši visi saprot, ka tā ir realitāte.

 11. Tur ir vainīga tikai nepareiza audzināšana ,kur atbildīgi abi vecāki ,ko tad domāja kad bērnu taisīja un audzināja ?

  • nu kāda tur audzināšana? 15 gadi čalim. Galva pašam uz pleciem. Zināja ko dara, ar kādu kompāniju iesaistas.

   • Tieši TĪŅA vecumā (13-16 gados) bērniem ir vajadz;īgs ĢIMENES atbalsts – ABU VECĀKU atbalsts …
    Mātes stāstījumā tik dzirdam ento skolu mainīšanu, iešanu ar draugiem, kad un uz kurieni ienākprātā, un “negantu spaisu” …
    Mātes teiktajā nedzird, ka ģimene ( tēvs un māte) kaut kur KOPĀ dotos – nu kaut vai ar tēvu KOPĀ makšķerēt, tad varētu izrunāt visas VEČU lietas – kā izvēlēties draugus un tml.

  • >>>Māra 21. oktobris, 2016 17:53 Atbildēt

   Un ko tu domā, kad taisi dārzeņus tusiņu laikā?

 12. Ar vai bez “indigo”, bet jādzīvo būs tepat, uz parastās zemes, tādā sabiedrībā, kāda nu tā mums ir. Un vecāku galvenais pienākums ir bērnu šai dzīvei sagatavot, nevis sapņot par nez kādu pārcilvēku, ka visi to uz rokām nēsās.

 13. Māte pati nebija nekāds enģelis, esmu dzirdējis un esmu pārliecināts, ka tā ir- Nabaga egilu majas ar dratim situsi ir..forsha berniba

 14. Narkotiku iefiltrēšana sabiedrībā un ģimeņu jaukšana – šķiršanās.
  Tie abi ir speciāli postoši procesi.
  tapat kā tagadejā homosex, porno izplatība u.tml.

 15. Pasekojiet berniem kur vini dodas. Vai tik ne iz turaidas ielu pec jaunas devas . Tur ik dienu staiga jaunieshi ir manita policija bet tas vinus neaptur. blakus esoshaja priežu mezina ieiet paspiežot roku apmainas ar to meslu. Policija arestejiet tos lopus! Apnicis skatities

 16. Ir tiešām svarīgi sajust, kā jūtas mūsu bērni. Arī viņiem mēdz būt ļoti smagi ap sirdi, un tad viņi var izturēties nesaprotami, jo nezin kā izkļūt no savām sajūtām. Ar prātu mums bieži vien neizdodas vienam otru saprast. Jāsajūt ar sirdi.
  Lai mums visiem izdodas

 17. Žēl, ka skolu sistēma ir tik vienveidīga- visi taču nav izštancēti pēc viena ģīmja un līdzības! Ir bērni, kuri ir ļoti jūtīgi, vai kuru temps ir lēnāks, bet tas nenozīmē, ka šie bērni ir jāizdabū no skolas ārā. Kad vienreiz beigsies tā padomiskā tipveida domāšana un citu cilvēku uztvere? Par manu bērnu skolotāji atļāvās izteikties ļauni un teica, ka viņam nav vietas skolā. Cīnījos ar sistēmu, bērns pabeidza vidusskolu un tagad jau trešo gadu ar labām sekmēm studē augstskolā par budžeta līdzekļiem. Izsaku līdzjūtību Egila mammai: Tavs bērns bija un paliks Tavs mīļais un jaukais puika, neskatoties uz viņa pusaudža perioda problēmām (jo kam gan tādu nav).

 18. JĀATCERAS, KA KATRS VECĀKS IR ATBILDĪGS PAR SAVU BĒRNU UN SAVA BĒRNA DZĪVI! NE NO ŠĀ VAI TĀ TĀDS BĒRNS NEVAR IZAUGT! BĒRNI PRASA NEMITĪGU UZMANĪBU UN JA TĀS NAV, TAD RODAS PROBLĒMAS KĀ AR EGILU! VECĀKI ŠĶIRAS, BET CIEŠ BĒRNI… DIEMŽĒL!? SKUMJI, BET TĀDS IZNĀKUMS GAIDA IKVIENU, KURŠ SEVI UN SAVU UZVEDĪBU NEANALIZĒS, JO JAUNIEŠI TAGAD IR ĻOTI AGRESĪVI, NEŽĒLĪGI!? LĪDZJŪTĪBA EGILA MAMMAI.

 19. trakums ar to kirilicu komentāros! Man personīgi riebjas tie meimurojumi, kuri aizņem tādu vietu un labuma nekāda’!? Skaidrs, ka Ilze ir dura!!! Paldies par pārējiem komentāriem!!!

  • Vai tas nav trakums,ka jūs vārda “muļķe” vietā lietojat vārdu “dura”?Bet par tekstu krievu valodā šausminaties.Vai Ilzei vajadzēja iztulkot to latviski?Kas saprot,tas izlasīs.

 20. Sodīšana pakarot, daudziem potenciālajiem slepkavām liktu aizdomāties, bet ja tagad tād kropļi saņems katrs pa 10 gadiem, varbūt mazāk, jo nepilngadīgi, tad tā nu gan mācība…

 21. Pārlasot jūsu komentārus, rodas iespaids, ka Latvijā dzīvo nežēlīgi jaunieši kuri to vien dara, kā pīpē, lieto alkoholu, kā arī narkotikas, bet tā tas NAV, neaizmirstiet tos jauniešus kuri kaut ko cenšas sasniegt dzīvē, lai vai kāda būtu bijusi viņu bērnība, vai kāda ir esošā situācija, jaunieši var arī neaiziet neceļos, ja viņiem būs PATIESI draugi pie kuriem vienmēr aiziet un no sirds izrunāties, šī traģēdija, kas notikusi Liepājā, ir PATIESI nežēlīga, es neuzskatu ka to tā vienkārši var ņemt un izdarīt, jebkuram cilvēkam ir sirdsapziņa, bet ja tiešām šie jaunieši šo noziegumu ir pastrādājuši, nu tad cerēsim, ka viņi paši atzīsies, jo tāpat agri vai vēlu patiesība nāks gaisam. Un velos ieteikt vecākiem kaut ko – skatieties uz savu bērnu, rūpējieties par viņu, ja viņš/a ir nomākts centieties izrunāties, jo ja bērnam nepieversīs uzmanību, viņš var meklēt kompāniju, kas viņu pieņems un viņš tajā jutīsies kā savējais, bet bieži vien šīs kompānijas izrādās ne tās labākās.
  Izsaku visdziļāko līdzjūtību Egīla mātei.

 22. Brīvās Latvijas ikdiena – iela un tirgus tagad vada, valda un iedvesmo jauniešus. Valsts kratās vaļā no ikviena lieka “balasta”. Situācija gluži kā Z.Mauriņa aprakstos gr. “Apnicība un steiga” par R-Eiropas īstenību 1950. – 1960. gados.

 23. Kad par pavasara klaiņošanu un nenākšanu uz stundām skolā bijušas nopietnas pārrunas, par sodu piekritis jūnijā skolā pastrādāt saimniecības darbus – lai uzlabotu priekšstatu par sevi.

  cik nozēlojami aprobezoti no skolotāju puses, mēģināt ar fizisku darbu pierādīt, ka esi labāks kā esi.
  Līdzjūtība tuviniekiem….

 24. Liepājā no grūtiem bērniem kratās vaļā.No mana dēla atkratījās 10, 6, 8, 15 skolas.Milzu paldies vakarskolai,kur manu grūto dēlu pieņēma un viņš ieguva izglītību..Vai Liepājas vakarskolā strādā ģēniji? Ka viņi varēja,bet citas skolas agrāk vai vēlāk atkratījās.

 25. Tas,ka sieviete paliek viena ar bērnu ir mūsu valsts problēma numur viens.Valstij vajadzētu atbalstīt vientuļās mātes,jo tādās ģimenēs cieš tieši bērni. Un kas tās par skolām Liepājā ,kas neņem bērnu skolā? .Kaunieties ,tieši uz jūsu sirdsapziņas ir Egila nāve. Mammai jācīnās lai savu bērnu iekārtotu skolā ,jāatdod internātskolā un tas notiek ik soļa tepat mums blakus .Tas arī traumēja bērna sirsniņu.Neizsakāmi sāp arī mums, citām mammām ,mēs visi kopā esam līdzvainīgi par tādiem bērnu likteņiem un salauztām dzīvēm.Lai gaiši un silti Egilam tajā saulē.

  • Bet vai jūs, Inese, saprotat, kas notiek ar pārējiem 20 klases skolēniem, ja skola labprātīgi paņem pretī tādu bērnu, kas nespēj noturēties rāmjos? Tad ir 20+1 potenciālie pašnāvnieki un tikpat sabojātu bērnību. Diemžēl problēma ir tajā, ka šādu specskolu daudz vairs nav. Un, ja klasē ir 1 tāds, cieš visi. Nu neesam MĒS līdzvainīgi

  • Barga apsūdzība skolai/ skolām kurās mācijies/sačkojis upuris. Kā paliek ar vainīgajiem?

 26. nu tumsas pasaule pievāca gaišo dvēselīti .

  • Kāds tāds? Tev jau birka uzkarināta “Tāds”. Starp citu Egils bija vienīgais normālais starp tiem 20 ,ieskaitot tādu “normālo” pelēkās massas pārstāvi kā Linda. Kas iespējams ir skolotāja ,kas vēl sačakarēs simtiem bērnu dzīves.

   • Tātad normāli ir 15 gadu vecumā dzert alu un stipro alkoholu, pīpēt spaisu, dīkdienīgi klaiņot, bet bērni, kuri tā nedara- tie vairs nav normālie?Inese, vai Jūs lūkojaties greizajā spogulī, ka šādi uztverat pasauli? Es savu meitu uzaudzināju viena, man NEKAD, NEKAD nav bijis ar viņu tā dēvēto pusaudžu problēmu, jo tādām blēņām nekad viņai nav bijis laika. Viņa pēc stundām nodarbojās ar sportu un dejošanu, atestātā zemākā atzīme bija 8 un ar tādām pašām sekmēm beidza augstskolu. Tie vecāki, kas runā, ka slinki un dīkdienīgi pusaudži- tā ir norma, tādi jau mūsdienu jaunieši ir, visā vaino citus, ne sevi, vienkārši nevēlas ar saviem bērniem nodarboties, ģimenē nav nekādu tradīciju un kopīgu pasākumu. Viņi nebrauc ekskursijās, neapmeklē koncertus un pat nelasa grāmatas, kuras gluži par velti var ņemt bibliotēkās.

    • Ne visiem vecākiem ir iespējas vest bērnus uz koncertiem,ekskursijām. Daži vecāki ir spiesti strādāt pa 14 stundām,lai pabarotu,apģērbtu un varētu elementārās skolas lietas nopirkt…bet tas nebūt nenozīmē,ka tāpēc no bērniem izaugs dzērāji,spaisa pīpētāji,utt…biežāk tieši no tām perfektām ,ar saviem bērniem pārņemtām ģimenēm pusaudži noraujas no vecāku jūga un visādas stulbības sadara…bet zem lupas ir tikai bērni no sociāli zemākiem plauktiem,bērni,kuru vecāki ir spiesti vairāk laika pavadīt darbā,lai tikai nodrošinātu savu ģimeni…
     Arī mani ar brāļiem māte audzināja viena pati un strādāja divos darbos…vai tāpēc mums būtu tiesības viņai kaut ko pārmest?
     Jā,ir arī vecāki,kuriem alkohols ir svarīgāks,bet tā jau ir cita kategorija.
     …mēs vecāki varam ielikt pamatus bērna uzvedībā,attieksmē,nākotnē-bet otrā daļa ir apkārtējo cilvēku ietekme-skola,draugi,paziņas,utt…
     Arī Egila mammai neviens nav tiesīgs kaut ko pārmest!Viņa zaudējusi savu bērnu,lai arī kāds viņš bija-bet viņš bija viņas dēls !Un tā vietā ,lai izteiktu līdzjūtību(kas dažiem ir svešvārds)labāk nomelnot…kauns par tiem visszinošiem cilvēkiem…
     ..lai Egilam vieglas smiltis …
     Mātei visdziļākā līdzjūtība…

 27. kad POLICIJA IZĶERS šos spaisa tirgoņus un kad tiesu vīri viņiem spriedīs taisnīgu un bargu sodu?
  P.S.Vai ir tāds,kurš vēl tic ,ka tās baisās, jaunu cilvēku avārijas un slepkavības nav spaisa ietekmē izraisītas? Tas ir slēpts GENOCĪDS pret tautu…es citādāk to nevērtēju.

 28. Narkotikas un to tirgotāji.

  Ne velti ir valstis, kur par narkotiku tirgošanu nāvessods paredzēts, jo pēc būtības, tirgotājs, mantkārības dēļ, ir slepkavības un sagrautu dzīvju iniciators.

 29. Mammīt, turies ………

 30. Tā karosta Liepājā ir tas pats kas daugavgrīva Rīgā,policija tur ierodas ja ksutkas ir noticis,protamsja kāds izsauc,kas attiecas uz tiem murmuļiem,vis ticamākais viņus izlaidīs,pirmkārt nepilngadīgi,otrkārt cietumi itkā pārpildīti,banānu republika.

 31. Tikos ar Egilu ,kad viņš gāja 1.kl.Malkojām ar mammu un Egila omi kafiju un es vērsos ar sarunu pie Egila,kurš bija pāris gadus vecāks par manu mazmeitu.Mani pārsteidza bērna pieaugušā cilvēka runa.Kad vaicāju,ko viņš gribētu lai viņam uzdāvina,bērns sarosījās un atbildēja,ka tie ir Lego konstruktori.Izrādījās,ka bērns no tiem gatavo neticami skaistas lietas,kādas bērni viņa vecumā nav spējīgi izgatavot ! Tālāk saruna ievirzījās par datoriem.Es toreiz gatavojos pirkt sev jaunu un biju gatava atdot savu veco Egilam.Es viņam teicu,ka viņš varēs iemācīties rakstīt un Egils kā vanadziņš uzklupa ,teikdams : “Es pats,es pats ! “,neļaudams man pat īsti paskaidrot,kas ir jādara.Ko es ar to gribu teikt? Egils bija INDIGO bērns,kuru nāvē noveda sačakarētā skolu sistēma,kura nav gatava atpazīt INDIGO un nevēlas ar tādiem nodarboties.Arī spaiss,par kuru negrib tā īsti runāt ne prese,ne nodarboties ar tirgoņu ķeršanu policija,nu kā āža kāja ir izlīdusi no maisa.Tāda ir patiesība,kurngi un dāmas !

  • Nu nav tādu Indigo, nedzen te sviestu. Kaut kas ir bijis nepareizi pašā sākumā, varbūt, ja vecāki šķīrās nosacīti neilgi pēc tam, bērns kādu laiku juta to, ka nav ok. Un iekšēji kļuva patstāvīgāks, jau mazs būdams. Tad no tās nevajadzības sajūtas vaļā tikt nevar līdz briedumam. Un kā pa diedziņu aiziet viss pārējais…

   • Tev ir pieraadiijumi, ka nav INDIGO beernu? Vai taa ir vienkaarshi tava paarlieciiba bez pamatojuma?
    Daudz gadus atpakalj zinaatnieki pilnaa nopietniibaa uzskatiija, ka zeme ir plakana…

   • Nerunā par lietām, ar ko Tev nav bijusi saskarsme. Ja Tu un Tavi bērni esat “normāli un parasti”, tad priecājies, bet nevērtē citus pēc savējo mērauklas. Ir bērni, kas nesaprotamā kārtā “stāv” pāri citiem, bet lielākoties viņus salauž. Tādi kā Tu.

    • +10. salauž viņus apkārtējie sava stulbuma dēļ, jo viņi ir pārāk akli neredzot – lielai daļai darbs, mājas, tv. viņiem bērni ar tādi paliek – vazājas apkārt, garlaikojoties un dzerstoties

   • Kristaliskas vibracijas berns Atbildēt

    Pierado ka tadu “indigo” nav. Ir cilveki ar dazadiem sajutu limeniem. Tas ka tu esi parasts un neattistits lidz tadam limenim la indigo vai kristaliskie nenozime ka tadu bispar nav.

    • Tad jau visas slepkavas un bernus ar problemam saucam par indigo.. mamma ar vainiga. Ljaava bernam slaistities gulet lidz pusdienlaokam un neko nedarit. Vajag nodarboties ar beernu un dot darbu. Tad nebutu jaavaino skolas un tas jamaina. Vecaki ir nr 1 paraugs un dzives skolotaji!!!!

 32. Sirds lūzt.Nu kāpēc tā notiek.

  • Tu esi tas visa zinātājs,vai ne? Tad kāpēc tu to pieļāvi,ka slakterdakteri viņam grūž iekšā psihotopās vielas.? Kāpēc pieļāvi,ka noved līdz pašnāvībai skolotāji,kur atsakās ar tādu strādāt un cik ir šādu nelaimīgo,varbūt ka tu to zini,ko?

  • Jā ,sistēma sabeidz gudros un jūtīgos indigo bērnus.

   Всемирный феномен Индиго – одна из самых мистических и противоречивых тем современности. Людям Индиго, рождённым в 70-80-90х годах, в нашей стране сначала не придавали значения, но в дальнейшем о них заговорили профессионалы, имеющие дело непосредственно как с подростками, так и с детьми.
   Одним они кажутся удивительными, другим – странными, «не от мира сего», и даже психически ненормальными, третьи понимают мысли и поведение Индиго и разделяют их чувства одновременного сострадания и гнева по поводу всего происходящего в окружающем мире.
   Дети Индиго любопытны буквально всем, кто более или менее интересуется паранормальными явлениями. Но развлекательные СМИ приукрашивают способности детей Индиго в своих интересах. Скептики, наоборот, не скрывают своей усмешки.
   Как разобраться во всём этом? После вступления их в подростковый возраст, а затем и во взрослую жизнь, о них забывают.
   Куда исчезают Индиго?.. Как и чем они живут теперь? Что происходит с ними 10 — 20 — 30 лет спустя?.. И почему Индиго становятся менее интересны СМИ спустя годы?.. Может быть, это становится кому-то не выгодно?
   Интервью со Взрослыми Индиго для меня, как для журналиста, оказалось буквально «выстраданным», так как, оказывается, Индиго предпочитают скрываться (в отличие от многих молодых людей, стремящихся пропиарить себя любым способом).
   Они живут обычной жизнью, не претендуя на лавры избранных. Но и «серыми мышками» их тоже не назовёшь. Так или иначе, они заявляют о себе оригинальными хобби, общественной деятельностью и творчеством. В силу понятных причин, их фамилии не будут разглашены.
   Чтобы не обидеть поклонников Индиго, сразу оговорюсь, что многие провокационные и жёсткие, на первый взгляд, вопросы были заданы мною специально, чтобы вызвать реакцию.
   Итак, Саша и Юля – с виду обычные молодые люди. У Юли два высших образования. А Саша… бросил обычную школу и совсем не жалеет об этом.
   — Саша, как получилось, что ты окончил всего восемь классов и бросил школу? Ведь Индиго, как мне представлялось, обладают повышенными интеллектуальными способностями?
   Саша: Школу я никогда не любил. Если бы с первого класса я знал о жизни заключённых, то школу бы назвал зоной. Я не мог думать как все, делать как все, подчиняться особой иерархии… Тяжёлое время для всех… Но если ты не такой, как все, – ты изгой и для учителя, и для учеников.
   Юля: Я испытывала в школе те же самые проблемы. Идти в школу было для меня настоящей пыткой. Это было кошмаром. Больше всего было обидно, что меня не понимают не сверстники, а взрослые люди. Я видела их лживость, лицемерие, их гордость и жестокость, пассивность и инертность. Они говорили одно, а думали совершенно другое. Это отвратительно. Один раз я пыталась покончить с собой. Со временем я поняла, что от меня хотят, и научилась притворяться. У меня были хорошие отметки. Но я не понимала, зачем всё это нужно.
   Например, почему многие дети так не любят математику? Почему она так недоступна для понимания? Потому что математика – это, прежде всего, понимание пространства. Дети помнят пространство, из которого пришли. Но оно полностью искажено людьми, а потому отторгается сознанием ребёнка. Математику можно сделать намного интереснее относительно практической стороны жизни. Ведь есть совершенно другие системы исчисления.
   Вы наверняка о них слышали. С помощью понимания алгоритмов можно объяснять многие процессы, которые происходят в материальной жизни, и это будет увлекательно. Но это почему-то прерогатива учёных, а не простых людей…
   Биология и химия – ещё более нужные предметы, которые могли бы пригодиться именно в практической повседневной жизни, но… Например, знание своей собственной анатомии у выпускника школы отсутствует полностью. Он даже толком не знает, как правильно питаться! Потому что химия ему преподавалась «отдельно от его тела». Ему не объясняли, что такое химия тела и что происходит с веществами, которые попадают в его организм. А главное, как сохранить окружающую природную среду хотя бы в том состоянии, в котором она досталась от потомков. Об этом мало кто беспокоится… Про историю я вообще молчу. История, написанная в школьных учебниках, полностью дезориентирует и искажает мировоззрение ребёнка. Я ненавижу историю!
   — Судя по всему, у вас есть свои соображения по поводу школьной программы? С чего бы вы начали обучение человека?
   Юля: Астрономия, Наука о природе и Анатомия. Я говорю не только о физическом теле, а об анатомии всех тел. Это называется состав человеческого существа. Только так можно развивать душу. Затем изучение и анализ существующих религиозных доктрин не для укрепления, а для их идеалистического опровержения. История человечества, рас и народов должна рассматриваться, не как история жизни на Земле, но во вселенной, и вообще, в космосе. Такая история и такой источник знаний есть, а артефакты с нынешними возможностями радиоуглеродного анализа более чем убедительны, они могут быть доступными для общества, но некоторые люди по-прежнему не допускают их разглашения в массы. Получается, сегодня человек не имеет права знать о прошлом. Не зная о прошлом, нельзя сделать будущее лучше. Следует также сделать выводы, для чего стремились подтасовать историю, и чтобы это больше никогда не повторялось!
   — Хм… Вы могли бы написать новый учебник истории для детей?
   Юля: Я могла бы написать о возникновении и строении человеческого существа на Земле. То, чего, как кое-кто полагает, знать обывателю не положено. Но это никому не нужно. А наша обычная история – это политика. Это по части Саши… Политика мне претит.
   (Небольшая беседа с Сашей по поводу истории вызвала у меня комплекс неполноценности… Мои познания, даже на уровне институтской программы, померкли перед Сашиными. Саша отлично разбирается не только в истории, но и в литературе. И это человек, не окончивший даже восемь классов…
   Саша и Юля кажутся совершенно разными. В отличие от эмоциональной Юли, Саша холодно и адекватно называет конкретные имена, точные даты и события, описывает произведения, публикации и труды известных деятелей.)
   — Саша, такое впечатление, что ты долгое время занимался самообразованием, но что тогда тебе мешает поступить в институт?
   Саша: Не нужны преподаватели. Но я делаю, что мне интересно. Я умею отбрасывать ненужную информацию. Уродливый багаж знаний не нужен. Он бесполезен.
   — Читая об Индиго, можно услышать много мнений. Но выводы таковы: общество не готово вас принять. Особо «ретивые и талантливые» подвергаются постоянному прессингу, очень рано переживают духовный кризис, и, в конце концов, кончают жизнь самоубийством. Отчего так происходит? Разве вы такие слабые и так сильно зависите от мнения окружающих людей?
   Юля: Я страдаю с самого детства. Сколько себя помню. В этом никого не виню. Но я не понимаю, как можно быть счастливым, когда ежесекундно на Земле происходит насилие. В то время как мы говорим, умерли уже сотни людей, среди них дети. Если бы они умерли от старости… Но они умерли от насилия, от войны, от голода, от несправедливости, от болезни, которые можно было вылечить. Но этого не произошло. По вине других людей. В нашем общем Доме. Это зло приносит мне боль. И я не знаю, сколько я ещё выдержу.
   — Саша, а от чего страдаешь ты?
   Саша молчит.
   Юля (смеётся): У Саши – лёгкая степень аутизма. В общем… Иногда он боится разговаривать. Но я знаю, что Саша тоже страдает. От того, что люди разучились чувствовать боль друг друга.
   — Говорят, что люди Индиго прежде всего отличаются цветом ауры. Это правда?
   Юля: Человек постоянно изменяется. В сущности, термин «индиго» – придумали сами люди. Индиго может стать любой. Как только изменяется сознание, изменяется аура. Есть люди, которые познают и начинают чувствовать невидимый духовный мир самостоятельно, не ориентируясь на авторитеты. Их нельзя обмануть. Тогда их аура приобретает однородный чистый цвет.
   — Вы видите цвет собственной ауры? Какого она цвета?
   Юля: Я отчётливо видела свою ауру в детстве. Она была цвета сварки. После полового созревания я перестала видеть. Так бывает.
   — Но всё же, какие-то способности у вас остались? Расскажите о них.
   Юля: Есть кое-что. Я могу чувствовать людей на расстоянии. Реже слышу странные запахи и звуки, которые дают мне нужные сигналы. Но это не интуиция. Я бы не назвала это интуицией. Хорошо чувствую зло. А также чувствую энергию недавно умершего. Могу испытывать внетелесный опыт по собственному желанию.
   — Это то, что люди испытывают во время клинической смерти?
   Юля: Это совсем не связано со смертью. Это просто другое состояние. Другое тело. Оно есть у всех. В этом состоянии можно общаться, не взирая на культурные, языковые, временные и пространственные барьеры.
   — Может и меня научите?
   Юля: Я уже говорила! Есть много всего, чем искренне готова делиться, просто это никому сейчас не нужно! А любопытство или жажда новых развлечений и впечатлений – не способ познать себя.
   — Теория развития любой цивилизации подобна человеку, подразумевает рождение, зрелость, старость и умирание. Когда ожидать конца? Будет ли апокалипсис, о котором так много говорили в 2012 году?
   Юля: Нет. И вообще никогда не будет, если достичь единства и терпимости. Особенно людей не должна разлучать религия. Я мечтаю, чтобы все религии были отменены и люди вспомнили правила, по которым живёт вселенная. Нынешние люди не далеки от животных: исконный мотив войн примитивен – территория и пища. Под пищей можно понимать все ресурсы.
   Апокалипсис уже начался. Это просто волна, которая длится 30-50-лет. Апокалипсис – это не конец. Это – изменение. Мир начал изменяться. Время течёт быстрее. Старение происходит быстрее. В 18-м веке человек жил и думал медленнее, чем теперь. Открытия происходят быстрее. Всё быстро. Это плохо. Человек не успевает. Ему мало времени. Тот, кто будет беспокоиться только о своём здоровье и имуществе, ничего не заметит. А многие люди уже сейчас, когда выходят на улицу, чувствуют ветер. Он особенный.
   Саша: Тот, кто захочет, тот останется. Много людей будет в эпицентре метаморфоз. Огненных, водных и земных. Вы перезагружали свой компьютер? Это почти то же. Потом время опять будет течь медленнее.
   — Ты уже принял решение?
   Саша: Да. Но не могу сказать вам, какое.
   — Юля, а ты?
   Юля: Я останусь. Буду помогать людям, когда они окажутся в другом состоянии. Я уже пробую это делать.
   — Мы все умрём?
   Юля: Если заразитесь болезнью Духа – вы умрёте. Такая смерть – самая ужасная. Я уже говорила о душах умерших. Но иногда я вижу и ходячие трупы. На улице, в метро… Человек движется, но внутри он мёртв. А ещё меня очень пугают те, кто задаётся вопросом о существовании души. Значит, они ничего не чувствуют у себя внутри. Это страшно.
   — Саша, ты сказал о «перезагрузке». Ну и как ты думаешь, что будет с нами после неё?
   Саша: Точная копия нас. Но другое тело.
   — Так это буду Я или не Я?.. Саша, ты можешь по-конкретнее?
   Юля: Саша имеет в виду тонкое тело. Оно станет на октаву ниже или выше. Подведение итогов. Либо произойдёт резкий скачок – эволюция, либо деградация и утрата. «Апокалипсис» означает то, как меняется человек в глобальном смысле. Он меняется не постепенно, а волнами. Одновременно, вместе с Землёй.
   — Юля, такое впечатление, что вы переводите Сашу. Это затрудняет диалог.
   Юля: Я могу не переводить…
   — Земля принадлежит людям или кому-то ещё?
   Саша: В каждом лепестке – свои существа. Лепестки – частично взаимопроникаемы. Но Землю посещают и другие.
   — Какие цели они преследуют?
   Саша: Разные. Есть учителя. Гуманисты. Исследователи. Генетики. А есть хищники.
   — Если «хищники» захватят планету, кто-нибудь нам поможет?
   Саша: Этот вопрос трудный. В космосе есть такой закон: если на какой-то планете разумные существа убивают друг друга, то на них смотрят, как на низших. Материал. С ним можно делать, что угодно. Он может лишиться всякой помощи и опеки.
   — Земляне уже лишились этой опеки?
   Саша: Нет, но подписали договор.
   — Какой договор?
   Саша: Вынужденный.
   — Что такое Бог?
   Саша: Существо, которое создало наш Дом. Таких существ полно во вселенной. Эти существа разные, как и люди.
   Юля: Когда-то и сам человек тоже имел возможность создавать и изменять пространство вокруг себя. Способность человека к творчеству – способность творить, — это рудимент бога, атрофированная способность, доставшаяся от этого Существа.
   — Почему это существо создало такой мир? Какой-то он жестокий и несовершенный…
   Юля: Это только материальная сторона. Поэтому она так груба. Она создана для метаморфоз. Чтобы менять другой мир – тонкий. Чтобы любое вещество видоизменилось, нужно грубо действовать. Например, горение.
   — Как выглядит это Существо?
   Саша: Я не знаю.
   Юля: Я тоже. Но мне кажется, в нашем мире мы видим его, как солнце. Мы все – дети этого солнца. Наша душа – это часть вещества, похожего на плазму. Мы все отправимся туда, в конечном счёте.
   — Юля, как вы нашли другу друга? Вы и Саша.
   Юля: Мы можем чувствовать друг друга на расстоянии. Отзываемся. Хотя живём в разных городах. Каждый сам принимает решение стать видимым. Сейчас нас пятеро. Имеется ввиду, которые проявились и встретились физически. Но недавно я нашла ещё одну девушку. Случайно увидела её фото в интернете. И сразу всё поняла, без лишних слов. Она тоже.
   В будущем мы все можем слиться, как капля. Многие отказываются. Становятся тёмными Индиго. Они не понимают сами себя, теряются, иногда начинают злиться и привлекать к себе внимание, делая всё наоборот. На самом деле им одиноко и тревожно. Надо быть дружнее и добрее. Но многих портят собственные родители, общество и воспитание.
   — Чем вы занимаетесь?
   Юля: Живём. Каждый занят своими делами. Большая часть этих дел – бессмысленна. Ведь важны только те дела, которые приносят пользу Свету.
   — Ну и какую конкретно последнюю пользу вы с Сашей принесли этому Свету?
   Юля: Я дала надежду совершенно отчаявшемуся в жизни человеку. Теперь он на правильном пути. Раньше он употреблял тяжёлые наркотики. Вы, вероятно, не поверите, но можно перестать быть наркоманом без помощи специальной клиники.
   А Саша стал абсолютным веганом. Я тоже стараюсь не есть мясо убитых животных, не пользоваться косметикой, которую испытывают на животных, я не плачу за это деньги… тому, кто обогащается на всём этом. Ещё один мой знакомый, которого вы называете Индиго, работает с детьми, помогает развитию их творческого начала. Дети обожают его. А коллектив старается его выжить почему-то. Другие дела — в мире невидимом – вам не видимы. Но они есть.
   — Юля, прости за нескромный вопрос, но ты хочешь завести семью, детей?.. В общем… как размножаются Индиго?
   Юля (совершенно серьёзно): Так же, как и все. Но в мои планы это не входит. Мне очень тяжело принять такое решение – подарить такой ужасный Дом новому человеку. Все Индиго, которых лично я знаю — бездетны… опубликовано econet.ru

   P.S. И помните, всего лишь изменяя свое потребление – мы вместе изменяем мир! © econet

   VkontakteFacebook12.5K

   • Tas viss ir aiz matiem pievilkts, to pašu psiho-psiho izgudrota teorija naudas raušanai. Katrs bērns tad ir “osobennijs”.

   • tikai netirs, Ilze Atbildēt

    par indigo! Tu vispār zini, kas ir indigo?? Nafig te to krievu tekstu iebāzi? Par indigo var arī latviski lasīt. Ej un izlasi, pirms te pārgudri tirs!

  • Jā ,sistēma sabeidz gudros un jūtīgos indigo bērnus.

   Всемирный феномен Индиго – одна из самых мистических и противоречивых тем современности. Людям Индиго, рождённым в 70-80-90х годах, в нашей стране сначала не придавали значения, но в дальнейшем о них заговорили профессионалы, имеющие дело непосредственно как с подростками, так и с детьми.
   Одним они кажутся удивительными, другим – странными, «не от мира сего», и даже психически ненормальными, третьи понимают мысли и поведение Индиго и разделяют их чувства одновременного сострадания и гнева по поводу всего происходящего в окружающем мире.
   Дети Индиго любопытны буквально всем, кто более или менее интересуется паранормальными явлениями. Но развлекательные СМИ приукрашивают способности детей Индиго в своих интересах. Скептики, наоборот, не скрывают своей усмешки.
   Как разобраться во всём этом? После вступления их в подростковый возраст, а затем и во взрослую жизнь, о них забывают.
   Куда исчезают Индиго?.. Как и чем они живут теперь? Что происходит с ними 10 — 20 — 30 лет спустя?.. И почему Индиго становятся менее интересны СМИ спустя годы?.. Может быть, это становится кому-то не выгодно?
   Интервью со Взрослыми Индиго для меня, как для журналиста, оказалось буквально «выстраданным», так как, оказывается, Индиго предпочитают скрываться (в отличие от многих молодых людей, стремящихся пропиарить себя любым способом).
   Они живут обычной жизнью, не претендуя на лавры избранных. Но и «серыми мышками» их тоже не назовёшь. Так или иначе, они заявляют о себе оригинальными хобби, общественной деятельностью и творчеством. В силу понятных причин, их фамилии не будут разглашены.
   Чтобы не обидеть поклонников Индиго, сразу оговорюсь, что многие провокационные и жёсткие, на первый взгляд, вопросы были заданы мною специально, чтобы вызвать реакцию.
   Итак, Саша и Юля – с виду обычные молодые люди. У Юли два высших образования. А Саша… бросил обычную школу и совсем не жалеет об этом.
   — Саша, как получилось, что ты окончил всего восемь классов и бросил школу? Ведь Индиго, как мне представлялось, обладают повышенными интеллектуальными способностями?
   Саша: Школу я никогда не любил. Если бы с первого класса я знал о жизни заключённых, то школу бы назвал зоной. Я не мог думать как все, делать как все, подчиняться особой иерархии… Тяжёлое время для всех… Но если ты не такой, как все, – ты изгой и для учителя, и для учеников.
   Юля: Я испытывала в школе те же самые проблемы. Идти в школу было для меня настоящей пыткой. Это было кошмаром. Больше всего было обидно, что меня не понимают не сверстники, а взрослые люди. Я видела их лживость, лицемерие, их гордость и жестокость, пассивность и инертность. Они говорили одно, а думали совершенно другое. Это отвратительно. Один раз я пыталась покончить с собой. Со временем я поняла, что от меня хотят, и научилась притворяться. У меня были хорошие отметки. Но я не понимала, зачем всё это нужно.
   Например, почему многие дети так не любят математику? Почему она так недоступна для понимания? Потому что математика – это, прежде всего, понимание пространства. Дети помнят пространство, из которого пришли. Но оно полностью искажено людьми, а потому отторгается сознанием ребёнка. Математику можно сделать намного интереснее относительно практической стороны жизни. Ведь есть совершенно другие системы исчисления.
   Вы наверняка о них слышали. С помощью понимания алгоритмов можно объяснять многие процессы, которые происходят в материальной жизни, и это будет увлекательно. Но это почему-то прерогатива учёных, а не простых людей…
   Биология и химия – ещё более нужные предметы, которые могли бы пригодиться именно в практической повседневной жизни, но… Например, знание своей собственной анатомии у выпускника школы отсутствует полностью. Он даже толком не знает, как правильно питаться! Потому что химия ему преподавалась «отдельно от его тела». Ему не объясняли, что такое химия тела и что происходит с веществами, которые попадают в его организм. А главное, как сохранить окружающую природную среду хотя бы в том состоянии, в котором она досталась от потомков. Об этом мало кто беспокоится… Про историю я вообще молчу. История, написанная в школьных учебниках, полностью дезориентирует и искажает мировоззрение ребёнка. Я ненавижу историю!
   — Судя по всему, у вас есть свои соображения по поводу школьной программы? С чего бы вы начали обучение человека?
   Юля: Астрономия, Наука о природе и Анатомия. Я говорю не только о физическом теле, а об анатомии всех тел. Это называется состав человеческого существа. Только так можно развивать душу. Затем изучение и анализ существующих религиозных доктрин не для укрепления, а для их идеалистического опровержения. История человечества, рас и народов должна рассматриваться, не как история жизни на Земле, но во вселенной, и вообще, в космосе. Такая история и такой источник знаний есть, а артефакты с нынешними возможностями радиоуглеродного анализа более чем убедительны, они могут быть доступными для общества, но некоторые люди по-прежнему не допускают их разглашения в массы. Получается, сегодня человек не имеет права знать о прошлом. Не зная о прошлом, нельзя сделать будущее лучше. Следует также сделать выводы, для чего стремились подтасовать историю, и чтобы это больше никогда не повторялось!
   — Хм… Вы могли бы написать новый учебник истории для детей?
   Юля: Я могла бы написать о возникновении и строении человеческого существа на Земле. То, чего, как кое-кто полагает, знать обывателю не положено. Но это никому не нужно. А наша обычная история – это политика. Это по части Саши… Политика мне претит.
   (Небольшая беседа с Сашей по поводу истории вызвала у меня комплекс неполноценности… Мои познания, даже на уровне институтской программы, померкли перед Сашиными. Саша отлично разбирается не только в истории, но и в литературе. И это человек, не окончивший даже восемь классов…
   Саша и Юля кажутся совершенно разными. В отличие от эмоциональной Юли, Саша холодно и адекватно называет конкретные имена, точные даты и события, описывает произведения, публикации и труды известных деятелей.)
   — Саша, такое впечатление, что ты долгое время занимался самообразованием, но что тогда тебе мешает поступить в институт?
   Саша: Не нужны преподаватели. Но я делаю, что мне интересно. Я умею отбрасывать ненужную информацию. Уродливый багаж знаний не нужен. Он бесполезен.
   — Читая об Индиго, можно услышать много мнений. Но выводы таковы: общество не готово вас принять. Особо «ретивые и талантливые» подвергаются постоянному прессингу, очень рано переживают духовный кризис, и, в конце концов, кончают жизнь самоубийством. Отчего так происходит? Разве вы такие слабые и так сильно зависите от мнения окружающих людей?
   Юля: Я страдаю с самого детства. Сколько себя помню. В этом никого не виню. Но я не понимаю, как можно быть счастливым, когда ежесекундно на Земле происходит насилие. В то время как мы говорим, умерли уже сотни людей, среди них дети. Если бы они умерли от старости… Но они умерли от насилия, от войны, от голода, от несправедливости, от болезни, которые можно было вылечить. Но этого не произошло. По вине других людей. В нашем общем Доме. Это зло приносит мне боль. И я не знаю, сколько я ещё выдержу.
   — Саша, а от чего страдаешь ты?
   Саша молчит.
   Юля (смеётся): У Саши – лёгкая степень аутизма. В общем… Иногда он боится разговаривать. Но я знаю, что Саша тоже страдает. От того, что люди разучились чувствовать боль друг друга.
   — Говорят, что люди Индиго прежде всего отличаются цветом ауры. Это правда?
   Юля: Человек постоянно изменяется. В сущности, термин «индиго» – придумали сами люди. Индиго может стать любой. Как только изменяется сознание, изменяется аура. Есть люди, которые познают и начинают чувствовать невидимый духовный мир самостоятельно, не ориентируясь на авторитеты. Их нельзя обмануть. Тогда их аура приобретает однородный чистый цвет.
   — Вы видите цвет собственной ауры? Какого она цвета?
   Юля: Я отчётливо видела свою ауру в детстве. Она была цвета сварки. После полового созревания я перестала видеть. Так бывает.
   — Но всё же, какие-то способности у вас остались? Расскажите о них.
   Юля: Есть кое-что. Я могу чувствовать людей на расстоянии. Реже слышу странные запахи и звуки, которые дают мне нужные сигналы. Но это не интуиция. Я бы не назвала это интуицией. Хорошо чувствую зло. А также чувствую энергию недавно умершего. Могу испытывать внетелесный опыт по собственному желанию.
   — Это то, что люди испытывают во время клинической смерти?
   Юля: Это совсем не связано со смертью. Это просто другое состояние. Другое тело. Оно есть у всех. В этом состоянии можно общаться, не взирая на культурные, языковые, временные и пространственные барьеры.
   — Может и меня научите?
   Юля: Я уже говорила! Есть много всего, чем искренне готова делиться, просто это никому сейчас не нужно! А любопытство или жажда новых развлечений и впечатлений – не способ познать себя.
   — Теория развития любой цивилизации подобна человеку, подразумевает рождение, зрелость, старость и умирание. Когда ожидать конца? Будет ли апокалипсис, о котором так много говорили в 2012 году?
   Юля: Нет. И вообще никогда не будет, если достичь единства и терпимости. Особенно людей не должна разлучать религия. Я мечтаю, чтобы все религии были отменены и люди вспомнили правила, по которым живёт вселенная. Нынешние люди не далеки от животных: исконный мотив войн примитивен – территория и пища. Под пищей можно понимать все ресурсы.
   Апокалипсис уже начался. Это просто волна, которая длится 30-50-лет. Апокалипсис – это не конец. Это – изменение. Мир начал изменяться. Время течёт быстрее. Старение происходит быстрее. В 18-м веке человек жил и думал медленнее, чем теперь. Открытия происходят быстрее. Всё быстро. Это плохо. Человек не успевает. Ему мало времени. Тот, кто будет беспокоиться только о своём здоровье и имуществе, ничего не заметит. А многие люди уже сейчас, когда выходят на улицу, чувствуют ветер. Он особенный.
   Саша: Тот, кто захочет, тот останется. Много людей будет в эпицентре метаморфоз. Огненных, водных и земных. Вы перезагружали свой компьютер? Это почти то же. Потом время опять будет течь медленнее.
   — Ты уже принял решение?
   Саша: Да. Но не могу сказать вам, какое.
   — Юля, а ты?
   Юля: Я останусь. Буду помогать людям, когда они окажутся в другом состоянии. Я уже пробую это делать.
   — Мы все умрём?
   Юля: Если заразитесь болезнью Духа – вы умрёте. Такая смерть – самая ужасная. Я уже говорила о душах умерших. Но иногда я вижу и ходячие трупы. На улице, в метро… Человек движется, но внутри он мёртв. А ещё меня очень пугают те, кто задаётся вопросом о существовании души. Значит, они ничего не чувствуют у себя внутри. Это страшно.
   — Саша, ты сказал о «перезагрузке». Ну и как ты думаешь, что будет с нами после неё?
   Саша: Точная копия нас. Но другое тело.
   — Так это буду Я или не Я?.. Саша, ты можешь по-конкретнее?
   Юля: Саша имеет в виду тонкое тело. Оно станет на октаву ниже или выше. Подведение итогов. Либо произойдёт резкий скачок – эволюция, либо деградация и утрата. «Апокалипсис» означает то, как меняется человек в глобальном смысле. Он меняется не постепенно, а волнами. Одновременно, вместе с Землёй.
   — Юля, такое впечатление, что вы переводите Сашу. Это затрудняет диалог.
   Юля: Я могу не переводить…
   — Земля принадлежит людям или кому-то ещё?
   Саша: В каждом лепестке – свои существа. Лепестки – частично взаимопроникаемы. Но Землю посещают и другие.
   — Какие цели они преследуют?
   Саша: Разные. Есть учителя. Гуманисты. Исследователи. Генетики. А есть хищники.
   — Если «хищники» захватят планету, кто-нибудь нам поможет?
   Саша: Этот вопрос трудный. В космосе есть такой закон: если на какой-то планете разумные существа убивают друг друга, то на них смотрят, как на низших. Материал. С ним можно делать, что угодно. Он может лишиться всякой помощи и опеки.
   — Земляне уже лишились этой опеки?
   Саша: Нет, но подписали договор.
   — Какой договор?
   Саша: Вынужденный.
   — Что такое Бог?
   Саша: Существо, которое создало наш Дом. Таких существ полно во вселенной. Эти существа разные, как и люди.
   Юля: Когда-то и сам человек тоже имел возможность создавать и изменять пространство вокруг себя. Способность человека к творчеству – способность творить, — это рудимент бога, атрофированная способность, доставшаяся от этого Существа.
   — Почему это существо создало такой мир? Какой-то он жестокий и несовершенный…
   Юля: Это только материальная сторона. Поэтому она так груба. Она создана для метаморфоз. Чтобы менять другой мир – тонкий. Чтобы любое вещество видоизменилось, нужно грубо действовать. Например, горение.
   — Как выглядит это Существо?
   Саша: Я не знаю.
   Юля: Я тоже. Но мне кажется, в нашем мире мы видим его, как солнце. Мы все – дети этого солнца. Наша душа – это часть вещества, похожего на плазму. Мы все отправимся туда, в конечном счёте.
   — Юля, как вы нашли другу друга? Вы и Саша.
   Юля: Мы можем чувствовать друг друга на расстоянии. Отзываемся. Хотя живём в разных городах. Каждый сам принимает решение стать видимым. Сейчас нас пятеро. Имеется ввиду, которые проявились и встретились физически. Но недавно я нашла ещё одну девушку. Случайно увидела её фото в интернете. И сразу всё поняла, без лишних слов. Она тоже.
   В будущем мы все можем слиться, как капля. Многие отказываются. Становятся тёмными Индиго. Они не понимают сами себя, теряются, иногда начинают злиться и привлекать к себе внимание, делая всё наоборот. На самом деле им одиноко и тревожно. Надо быть дружнее и добрее. Но многих портят собственные родители, общество и воспитание.
   — Чем вы занимаетесь?
   Юля: Живём. Каждый занят своими делами. Большая часть этих дел – бессмысленна. Ведь важны только те дела, которые приносят пользу Свету.
   — Ну и какую конкретно последнюю пользу вы с Сашей принесли этому Свету?
   Юля: Я дала надежду совершенно отчаявшемуся в жизни человеку. Теперь он на правильном пути. Раньше он употреблял тяжёлые наркотики. Вы, вероятно, не поверите, но можно перестать быть наркоманом без помощи специальной клиники.
   А Саша стал абсолютным веганом. Я тоже стараюсь не есть мясо убитых животных, не пользоваться косметикой, которую испытывают на животных, я не плачу за это деньги… тому, кто обогащается на всём этом. Ещё один мой знакомый, которого вы называете Индиго, работает с детьми, помогает развитию их творческого начала. Дети обожают его. А коллектив старается его выжить почему-то. Другие дела — в мире невидимом – вам не видимы. Но они есть.
   — Юля, прости за нескромный вопрос, но ты хочешь завести семью, детей?.. В общем… как размножаются Индиго?
   Юля (совершенно серьёзно): Так же, как и все. Но в мои планы это не входит. Мне очень тяжело принять такое решение – подарить такой ужасный Дом новому человеку. Все Индиго, которых лично я знаю — бездетны… опубликовано econet.ru

Draugiem Facebook Twitter Google+