×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Slepkavnieks atzīst, ka nonāvējis piecpadsmit gadus veco meiteni (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Krimināllietā par pusaudzes noslepkavošanu pērn Mārupes novada Skultē apsūdzētais jaunietis atzīst savu vainu pilnībā.

Ar apsūdzēto tiesa sazinājās videokonferences režīmā.

Tiesas sēdes sākums bija emocionāls, jo sevišķi emocionāla bija noslepkavotās māte. Lielas un garas diskusijas bija par kaitējuma kompensācijas piedziņu, mātei nevarot noformulēt, cik lielu morālo vai materiālo kompensāciju viņa prasa. Rezultātā māte pieteica vairāk nekā 1361 eiro morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu.

Savukārt prokurore pieteica 1800 eiro kompensācijas piedziņu no apsūdzētā.

Šajā krimināllietā tika apvienotas divas lietas, proti, vēl viena lieta par zādzību nelielā apmērā. Apsūdzētais savu vainu abos noziegumos šodien pilnībā atzina. Apsūdzētais jaunietis atzina arī pieteiktās kompensācijas.

Apsūdzētais tiesas sēdē pauda, ka savu vainu nožēlo, kā arī atvainojās par nodarīto noslepkavotās meitenes ģimenei. Puisis atzina, ka ir pelnījis sodu.

Puisis stāstīja, ka tēvs bieži lietoja alkoholu, lai gan tagad vairs nedzer, kā arī tēvs mēdza viņu sist. Vēlāk puisis nonācis bērnunamā, tomēr pēc tam viņam parādījās problēmas ar likumsargiem.

Apsūdzētais patlaban mācās 9.klasē, un viņš uzturas Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Puisis iepriekš jau bija sodīts par tīšu vieglu miesas bojājumu nodarīšanu.

Jau ziņots, ka apsūdzība uzrādīta jaunietim, kurš 2015.gada 11.jūlijā kopā ar viņam pazīstamo 15 gadus veco meiteni atradās pamestas tehniskās apkopes stacijas ēkā netālu no lidostas “Rīga” lidlauka robežas. Kopīgas alkohola lietošanas laikā apsūdzētais, atriebības motīva vadīts, nolēma viņu noslepkavot, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Prokuratūra uzskata, ka apsūdzētais ar rokām saķēra cietušās kaklu un sāka žņaugt. Meitenes žņaugšana turpināta ar tīšu sitienu izdarīšanu pa viņas galvu. Apsūdzētais cietušajai arī nodarīja iekšējo orgānu bojājumus un izraisīja asiņošanu.

Pārliecinājies, ka cietusī vairs neizrāda dzīvības pazīmes, jaunietis viņas ķermeni iemeta tehniskās apkopes stacijas bedrē, pārklājot ar celtniecības atkritumiem.

Meitene bija pazudusi naktī uz 11.jūliju, lai arī vecāki uzreiz policijā nebija vērsušies. Nedaudz vēlāk Rēzeknes novadā aizdomās par meitenes slepkavību aizturēts tobrīd 17 gadus vecs puisis, kurš agrāk tiesāts par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu. Tiesa viņam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Policija noskaidroja, ka abi jaunieši bijuši pazīstami, dažas reizes tikušies un komunicējuši interneta sociālajos tīklos.

Ņemot vērā, ka meitene jau iepriekš bija nonākusi policijas redzeslokā par klaiņošanu, par viņas pazušanu uzreiz netika ziņots. Arī vēlāk meitene neatgriezās mājās, bet viņas mobilais tālrunis bija izslēgts.

Par slepkavību pastiprinošos apstākļos var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visi apstākļi, kas izveidojuši no viņa neprognozējamu slepkavu, kā arī ģenētiskais mantojums no tēva, liecina par līdzcilvēku apdraudējumu, bet tiesā tiek uzskatīts par vainu mīkstinošiem apstākļiem. Absurdu pasaule – ES ! Cik nākošie upuri būs “eiropas vērtību” vārdā. Cik noziedznieku pēc cietuma noslepkavo atkārtoti? Vai upuru skaitlis nepārsniedz Hitlera iznīcināto skaitu?

Draugiem Facebook Twitter Google+