Foto – Viesturs Serdāns

Slēpotājam Liepiņam 58.vieta pasaules čempionāta 15 kilometru distancē 0

Latvijas labākais slēpotājs Arvis Liepiņš trešdien guva 58.vietu Zviedrijā notiekošā pasaules čempionāta 15 kilometru distancē brīvajā stilā.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Par pasaules čempionu kļuva 34 gadus vecais zviedrs Jūhans Ulsons, kurš ļoti sekmīgi veica distances otro pusi, finišējot pēc 35 minūtēm un 1,6 sekundēm, bet Liepiņš čempionam zaudēja četras minūtes un 20,4 sekundes, kas deva 99,12 FIS kategorijas punktus.

Zīmīgi, ka Liepiņš par četrām vietām apsteidza titulēto norvēģi Peteru Nurtugu, kurš pēc tam, kad kļuva skaidrs, ka neiesaistīsies cīņā par titulu, acīmredzami samazināja ātrumu.

Iepriekš Ulsons šajā distancē arī guva sudrabu 2013.gada pasaules čempionātā un 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs. Tāpat pirms diviem gadiem viņš kļuva par pasaules čempionu 50 kilometru sacensībās, kā arī divreiz ieguvis olimpisko zeltu stafetes sacensībās.

Aizvadītajās sacensībās otro vietu guva francūzis Moriss Manifikā, kurš čempionam zaudēja gandrīz 17,8 sekundes, bet pie bronzas tika Norvēģijas sportists Annešs Glēšens, kurš bija vēl par 1,4 sekundēm lēnāks.

Vēl viens latvietis Indulis Bikše šoreiz ieņēma 79.vietu starp 85 finišējušajiem sportistiem, uzvarētājam zaudējot nepilnas sešas ar pusi minūtes un iegūstot 147,05 FIS punktus.

Pasaules čempionāts ilgs līdz svētdienai.