×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

Slēpotāju vilciens “Sniedziņš”

madona2_10

25. februārī no Rīgas uz Madonu dosies slēpotāju vilciens “Sniedziņš”. Vietējie tūrisma organizatori sarūpējuši interesantas programmas gan slēpotājiem, gan zinātkāriem ekskursantiem.

 

A/s “Pasažieru vilciens” nodomu atjaunot padomju laikos populārā slēpotāju vilciena “Sniedziņš” reisus janvāra sākumā neļāva īstenot klimatiskie apstākļi. Citkārt ziemīgajā Vidzemes augstienē ar kaut cik vērā ņemamu sniega cepuri varēja lepoties vienīgi Gaiziņš. Nu baltuma visapkārt pārpārēm, un beidzot arī sals sastindzinājis lietavās izvilgušo zemi. Tiem, kuri nelaidīs garām izdevību nokļūt uz Latvijas sniegotā jumta, Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā februāra pēdējā sestdienā jāierodas jau agri no rīta – slēpotāju vilciens uz Madonu aties plkst. 8.29. Inventāru, protams, labāk ņemt līdzi, taču iespējams to arī iznomāt uz vietas, no 20. līdz 24. februārim piesakoties pa tālruni 28656196 (“Lido” kalns) vai 29216473 (Golgāts).

“Agrāk “Sniedziņš” kursēja līdz Ērgļiem, tagad sliežu ceļš uz turieni nojaukts, taču brauciena galapunktam nav būtiskas nozīmes, jo attālums no Madonas līdz Gaiziņkalnam ir apmēram tāds pats.

 

Lai vilciena pasažieri varētu saturīgi pavadīt brīvdienas, esam izveidojuši četras ziemas atpūtas programmas – ar kalnu slēpošanu, slēpju pārgājieniem, kā arī divus klasiskus ekskursiju maršrutus, kas notiks jebkuros laika apstākļos, arī tad, ja pēkšņi viss sniegs būs nokusis,” iedrošina Madonas TIC vadītāja Sanita Soma.

 

“Mazliet pāri plkst. 11 ierodoties Madonas stacijā, ceļotājus sagaidīs autobusi ar gidiem, kas visu dienu būs atpūtnieku rīcībā. Tas nozīmē, ka autobusos varēs atstāt personīgās mantas, kamēr tiks baudīti ziemas prieki uz kalna. Slēpošana paredzēta Golgāta un “Lido” kalna trasēs no plkst. 12 līdz 17, kad gaidīs ekskursija uz Ķirsona muižu, kur ar priekšnesumiem iepriecinās Vestienas pagasta pašdarbnieki. Dalības maksa: Ls 3,50. Par pacēlāju karti (5 stundas: Ls 2 (bērniem) – 4 (pieaugušajiem) un pusdienām jādomā pašiem.

Tiem, kuri neaizraujas ar kalnu slēpošanu, domāta ekskursija “Kāpēc Madona ir ziemas galvaspilsēta?”. Kopā ar gidu būs iespējams apmeklēt Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāles, jauno sporta centru un novada slēpošanas vēsturei veltītu izstādi, kas atklāj, kā Gaiziņkalnā slēpoja pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem. Pēc tam autobuss ekskursijas dalībniekus aizvizinās līdz Gaiziņkalnam, pa ceļam iepazīstinot ar Smeceres sila slēpošanas bāzi, kur ikviens fizkultūrietis var slēpot arī diennakts tumšajā laikā, z/s “Līvi” kazu fermu, kurā tapušie sieri savulaik nonākuši pat uz Valsts prezidentes mielasta galda, un “Lido” kalna atpūtas kompleksu. Pēc pusdienām tiks izrādīta Ķirsona muiža un meža izglītības centrs “Pakalnieši” – tur bērni un pieaugušie varēs iesaistīties “Notikumos Vilku kalna mežā”.”
madona_10

Lielāko daļu šīs ekskursijas apskates objektu redzēs arī tie, kuri kājām dosies pārgājienā Gaiziņa apkaimē (6 km) vai piedalīsies slēpošanas pārgājienā “Apkārt Gaiziņkalnam” (4 – 8 km), kas sāksies un beigsies Golgāta pakājē. Dalības maksa ekskursijās: 3 – 6 lati bērniem līdz 10 gadu vecumam, 10 lati pieaugušajiem. Cenā ietilpst brauciens ar autobusu, ieejas maksas apskates objektos, gida pakalpojumi un kārtīgas pusdienas. Papildus jāmaksā par inventāra nomu, ja tā nepieciešama, un, protams, par vilciena biļeti. Sanita Soma brīdina, ka vietu skaits uz ekskursiju programmām ir ierobežots un dalību nepieciešams pieteikt no 20. līdz 24. februārim, zvanot uz Madonas TIC pa tālruni 29130437.

Atceļā no Madonas slēpotāju vilciens “Sniedziņš” dosies plkst. 19.14 un Rīgā pienāks plkst. 21.06. Brauciena laikā iespējami arī dažādi pārsteigumi. Biļetes var iegādāties visās a/s “Pasažieru vilciens” kasēs 10 dienas pirms brauciena, cena maršrutā Rīga–Madona–Rīga: Ls 6,83.
Mazāk jāmaksā būs tiem, kuri iekāps pa ceļam, jo vilciens pieturēs arī Jāņavārtos, Ogrē un citās stacijās, bet ne visās (informatīvais tālrunis 67232135). Nākamreiz slēpotāju vilciens uz Madonu dosies sezonas noslēgumā – 17. martā. Sekojiet līdzi jaunumiem mājas lapās: www.pv.lv un www.madona.lv.

 

Vērts apskatīt

• 4. februārī plkst. 10 “Smeceres krogā” (autoceļa Pļaviņas – Gulbene 37. km) tiks dots starts autofotoorientēšanās sacensībām “Madona – Jēkabpils”. Dalībnieku galvenais uzdevums – pēc organizatoru izsniegtās kartes un fotogrāfijām atrast un nofotografēties pie interesantākajiem šā reģiona apskates objektiem, veikt tajos kādu uzdevumu un septiņu stundu laikā sasniegt finišu Ķirsona muižā pie Viešūra ezera. Vairāk: www.autofotorientesanas.lv.

• 4. februārī plkst. 12 – 16 pasākumu cikla “Praktiskās dzīves gudrību skola” ietvaros kulinārijas darbnīcu “Kad svētki pie durvīm, bet rasols jau apnicis” Cesvaines puses viesu mājā “Pie sievasmātes” vadīs tās īpašniece Anita Greidiņa (jāpiesakās pa tālr. 29247779).

• 12. un 19. februārī Madonā (Saieta lauk. 1) rokdarbu darbnīcu “Īru mežģīņu adīšana un tamborēšana” vadīs Vanda Podiņa (pieteikties pa tālr. 26987948).

• 19. februārī keramiķa Jāņa Seiksta mājās–darbnīcā Madonā (Dumpu ielā 16) varēs apgūt podnieka iemaņas, savām rokām veidojot saimniecībā noderīgus traukus vai suvenīrus. Jāpiesakās pie saimnieka (tālr. 26126247).

• 8. un 9. februārī Madonas slēpošanas bāzē “Smeceres sils” notiks starptautiskas slēpošanas sacensības “FIS Skandināvijas kauss distanču slēpošanā”.

• 11. februārī plkst. 18 Madonas daudzfunkcionālajā hallē (Gaujas ielā 13) notiks deju lieluzvedums “Durvis vaļā!”, kurā piedalīsies vairāk nekā 1300 bērnu un jauniešu (7 – 20 g. v.) no visas Latvijas. Uzvedumā apvienotas show, hiphop, breakdance, laikmetīgās un džeza dejas. Biļetes: Ls 2 – 4.

 

Kas jāapskata

1. Madonas muzeja izstāžu zāles (Skolas 10a).

2. Lazdonas luterāņu baznīca (pie pilsētas robežas ceļa Madona – Varakļāni malā).

3. Vestienas muiža.

 

Kur nakšņot

1. Viesnīca “Ķirsona muiža” (Vestienas pag. pie “Lido” kalna).

2. Viesnīca “Smeceres krogs” (Mārcienas pag.).

3. Viesnīca “Madona” (Saieta lauk. 10).

 

Kur paēst

1. Mājas virtuve “Rudzons” (Madona, Saules 15).

2. Kafejnīca “Kore” (Saieta lauk. 10).

3. Krodziņš “Šlāgeris” (Raiņa 10a).

4. Viesnīcas “Ķirsona muiža” kafejnīca.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+