×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

Šlesers sola “Vienoti Latvijai” padarīt par ietekmīgu spēku (22)

Foto - LETAFoto - LETA

Kļūstot par partijas “Vienoti Latvijai” valdes priekšsēdētāju, sestdien savu atgriešanos Latvijas politikā pieteica Ainārs Šlesers. Ar sev tipisko pašpārliecinātību viņš sola līdz šim mazpazīstamo reģionālo partiju padarīt par ietekmīgu spēlētāju un pēc vēlēšanām veidot nāciju izlīguma koalīciju.

Uz kongresu sestdien Vēstures un kuģniecības muzejā bija ieradušies aptuveni 90 delegātu, tātad aptuveni trešdaļa no visiem partijas biedriem. Viņu vidū varēja manīt vairākus politikas veterānus, piemēram, Šlesera agrāko politprojektu līdzgaitniekus Jāni Krūmiņu un Jāni Zaržecki. Viesu vidū bija arī kādreizējie tēvzemieši Jānis Straume un Vents Balodis, atmodas laika aktīvists rakstnieks Vladlens Dozorcevs, kā arī reģionālo partiju pārstāvji no “Kuldīgas novadam”, Latgales partijas un citām. Kongresa tēma – tādas sabiedrības veidošana, ko vienotu politiskās vērtības, nevis nacionālā piederība.

“Mums pienācis laiks runāt par jaunu – politisko nāciju, kuras pārstāvji būtu ikviens šeit dzīvojošais neatkarīgi no tautības. Mums jābūt daudznacionālai, multilingvālai nācijai ar vienu valsts valodu,” sprieda “Vienoti Latvijai” Rīgas saraksta līderis Mareks Zeltiņš. Viņš pauda personīgu nožēlu, ka latviešu jaunieši vairs nezina krievu valodu, tādējādi kļūstot par zaudētājiem darba tirgū.

Līdzīgas noskaņas caurstrāvoja arī partijas jaunā līdera Aināra Šle-
sera runu. “Lozungi “Krievi nāk!” un “Fašizm neproidjot!” jāatstāj pagātnei. Ja kāds radikālis grib ar tiem ampelēties, lai to dara, bet valsts varā tādiem nav vietas, lai visādi pseidopatrioti, kas spēj tikai ar lāpām pastaigāties, nedzītu šo valsti strupceļā,” uzskata Šlesers. Vajagot veidot saimnieciski izdevīgas attiecības ar Krieviju. “Mums nav ko baidīties no kaimiņiem austrumos. Mums nepieciešama valdība, kas spētu kā līdzīgs ar līdzīgu sēdēt pie viena galda ar Putinu, Medvedevu un pārējo Krievijas vadību,” iekarsa jaunais partijas vadītājs. Šis tēzes viņš apkopojis īpašā manifestā. Mērķis esot jau nākamajā Saeimā uz nacionālā izlīguma pamata izveidot jaunu koalīciju. Tai varēs pievienoties tikai tie politiskie spēki, kas parakstīs Šlesera manifestu.

Kongress ilga vien nepilnas trīs stundas, un gandrīz pusi tā laika aizņēma Šlesera uzruna. Viņš, piemēram, aicināja Valdi Zatleru un pārējos Reformu partijas deputātus nolikt mandātus, ja nākamajā valdībā iekļūs ZZS, slavēja paša savulaik ieviestās aviosabiedrību atlaides. Un, protams, atgādināja par uzturēšanās atļauju tirgošanu, kas, viņaprāt, ne vien pilda valsts budžetu, bet pasargājot Latviju no Āfrikas un Tuvo Austrumu bēgļu straumēm. Debates, kas sekoja partijas jaunā līdera runai, bija daudz īsākas un galvenokārt bija veltītas Šlesera slavēšanai. Tām pievienojās arī Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume, aicinot Šleseru būt par to cinīti, kurš gāzīs “trūdošo viltus tiesiskuma koalīcijas vezumu”. Pēc kongresa kādreizējais tēvzemietis viens no pirmajiem steidza parakstīt Šlesera manifestu.

Partijas vadības vēlēšanās iztika bez pārsteigumiem. Līdzšinējais priekšsēdētājs Rihards Melnis pats atteicās no sava amata, un viņa vietā delegāti vienbalsīgi ievēlēja A. Šle-seru. Partijas valdē strādās arī Rīgas Tehniskās universitātes Projektu pārvaldības departamenta direktors Mareks Zeltiņš un viņa padotā Dace Vītola, kā arī uzņēmējs Andris Pudāns un SIA “Rēzeknes ūdens” valdes loceklis Gunārs Spradzenko.

Kongresa noslēgumā Šlesers informēja, ka aicinās partiju nekandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, bet koncentrēties uz cīņu parlamenta vēlēšanās. Nacionālā izlīguma koalīciju veidot nobriedušo Šleseru nebūt nemulsina tas, ka viņa vadītās partijas reitings pašlaik ir krietni zem 5% barjeras, jo savulaik no līdzīgām pozīcijām viņš ar Jauno partiju iekļuva gan parlamentā, gan valdībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. PILNĪGI GARĀM, ŠLESERA KUNGS!?! TAS NAV JŪSU SPĒKOS!!! TIE IR KĀRTĒJIE “ROZĀ” SAPŅI!!!

 2. Secinājums ir tikai viens. Šizofrēnija ir ļoti smaga slimība!

 3. un baķka arī piedalās šai tizlajā farsā. Cerams, ka tā viņu ietekme nebūs Latvijā, bet kaut kur citur… vēlams cietumā…

 4. Nu Cirmuļgalva,ko tur teikt…

 5. Ietekmīgs spēks ir tikai Pleskavas divīzijai.

 6. Vai Šlesers = Leščinskis jau samaksājis Latvijas valstij savu iepriekšējo partiju parādus ? …Vai arī – visu Latvijas valsti šis cilvēks uzskata par idiotiem un mīkstmiešiem ?!

 7. Kā klauns šis tipiņš vēl derētu, bet laist tuvumā varai un naudai viņu nedrīkst, jo ne viņam saprašanas, ne godaprāta.

 8. Vinu pasargas un svetis.

 9. Buldozeram laiks uz politisko svalku, tāpat, kā viņa kompanjoniem sc, tp, rp uc politiskām drazām.

 10. Jā.MARSIETIS brauks uz buldozera vai ar raķeti ?Vai arī saplūksies dēļ lielā LR budžeta pīrāga?Kur tad kurmju sitējs,ka nedzird? Un kur mazā hūtīte?Pār Latviju sāk lidināties maitasputni.Būsim modri!

 11. Protams, ka solīsi! Kas Tev cits atliek!!

 12. Labs puika, galvenais sašķelt nacistu balsis. Manām pasakām tic 65% rīdzinieku

 13. Jo ātrāk atgriezīsies politikā,jo labāk LV !

 14. Lesčinski,ja tu gribi līdzināties Ādolfam,tad izburto kaut reizi “Main kamf”.Ādolfs nāca ar meliem un lozungiem vienu reizi / gandrīz/ un uzvarēja.CIK reizes tu jau esi kārpījies un gāzies mēslos ?Tu jau lien atkal ar milzu meliem,ka SC ņi pri čom.lai gan pats biji viņu izveidotās “V.L'” atklāšanā! Spradzenko tev var palīdzēt mozgus atsvaidzināt.To tautu “draudzību”,padomju tautu МЫ ПРОХОДИЛИ !!Un ar Hrusčoviem pat pie galda sēdējām…

 15. Sākas drūzmēšanās pie 7 miljardi eiro kaudzes? Kur lielā buldozera lāpsta, hūte, puķu zemes spainītis un vekseļu kaudzes īpašnieki? Ka tik nesaplucas, jo tik lielas summas nedalās….

 16. Labāk noziedznieku līga !, smukāk skan un labāk raksturo jūsu blici.

 17. Ļoti negatīvas emocijas pārņem redzot šī “kunga” foto. Pilnībā neinteresē Šlesera aktivitātes.

 18. Kangari atkal sarosījušies.

 19. TB/LN Nk kongresos no Staumes mtes nāca nelāga šņabja dvinga.domāju kļūdos, bet laikam nē ja arī no dvēseles nāk nelaba smaka.

 20. Nu kur tik aplam liela pašpārliecinātība ? Ar muti sis kungs brauc kā ar Rollroisu. Nu nekas nav izdomāts, viss tikai tāda grābstīšanās, turklāt galvenokārt savā kabatā! Kas tā Latvijai par nelaimi – šie šleseri, godmaņi,šķēles, repšes.?

 21. Darbavietu būs 2×50.000!

Draugiem Facebook Twitter Google+