×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Šlesera partijas tumšie zirdziņi (24)

Foto - LETAFoto - LETA

“Vienoti Latvijai” lokomotīvēm būs ko rauties, jo vairākums deputātu kandidātu ir sabiedrībai nepazīstami. Turklāt dažiem iepriekšējā politiskā darbība bijusi neveiksmīga.

Neapturamā Aināra Šlesera jaunais politiskais projekts – partija “Vienoti Latvijai” – par sarakstu līderiem izvēlējies politiskos veterānus no dažādām pajukušām partijām – ekspremjers Ivars Godmanis (agrāk “Latvijas ceļš”) vadīs Vidzemes sarak­stu, cits ekspremjers Aigars Kalvītis (agrāk Tautas partija) – Zemgales sarakstu. Latgales apgabala sarak­sta priekšgalā būs atjaunotās Latvijas Republikas pirmais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns (agrāk partija “Saskaņa”), bet Kurzemē – ilggadējais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume (agrāk “TB”/LNNK). Rīgas sarakstu vadīs partijas līderis Šlesers. Apsūbējušajām lokomotīvēm nāksies vilkt pilnā sparā, jo zem viņiem sarakstos atrodami lielākoties plašākai sabiedrībai nepazīstami kandidāti bez politiskas pieredzes.

Starp retiem izņēmumiem jāmin no “Saskaņas centra” izraidītais Rīgas domes deputāts Vadims Jerošenko (otrais numurs Rīgas sarakstā) un bijušais aizsardzības ministrs Vinets Veldre (trešais Zemgalē). Kandidātu rindās atrodams arī bijušais Kuldīgas mērs un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns. Taču interesanti, ka kuldīdznieks Zalāns šoreiz startē no Zemgales, nevis Kurzemes saraksta. Viņš pats skaidro, ka sarakstu veidošanas procesā kandidāti sagrupējās ap tiem sarakstu līderiem, kas tuvāki pēc domu gājiena, nevis dzīvesvietas. “Tā kā mani kandidēt uzaicināja Aigars Kalvītis, tad, manuprāt, ir tikai korekti būt ar viņu vienā apgabalā,” teica Zalāns, kurš savulaik bija pašvaldību ministrs Kalvīša valdībā.

“Vienoti Latvijai” Kurzemes sarakstā ar sesto numuru kandidē zvērināts advokāts un astotās Saeimas deputāts Mihails Pietkevičs (agrāk Tautas partija). Viņa vārds vēlētājiem varētu būt piemirsies, bet daudz labāk atmiņā varētu būt palikusi viņa palama – “Mākoņu pastnieks”. Šo iesauku deputāts Pietkevičs izpelnījās savu likumdošanas iniciatīvu dēļ, kas daudziem šķita tapušas An­dra Šķēles un viņam pietuvināto personu interesēs.

Šlesera partijas sarakstā atrodams liels skaits uzņēmēju – teju katrs otrais kandidāts vada vienu vai vairākus uzņēmumus (pat tie kandidāti, kas ir darba ņēmēji, paralēli veic kādu uzņēmējdarbību). Viens no zināmākajiem – kādreizējais AS “Laima” valdes priekšsēdētājs Ivars Kalvišķis, kurš no saldumu ražošanas vairāk pievērsies būvniecības un pilsētas attīstības projektiem. Taču par vēl vienu kustību “Par labu Latviju” šo projektu nevarētu saukt, jo ievērojamu uzņēmēju “Vienoti Latvijai” kandidātu listē ir maz. Iespējams, viņus varēsim atrast ziedotāju sarakstos.

Partijas “Vienoti Latvijai” deputātu kandidātu saraksts 12. Saeimas vēlēšanām

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. taa ir politisko liikju Atbildēt

  eksgumaacija…..

 2. Domāju, cik aprobežotam, jeb prātā-jukušam, jābūt cilvēkam, lai balsotu par šiem ļautiņiem…???

 3. Katram savas personīgās simpātijas/antipātijas. Ja distancējamies no tā un konsekventi/racionāli skatamies uz Šleseru un viņa patreizējās partijas piedāvājumu – nav kam piesieties. izvirzītie mērķi un plāns kā tos īstenot ir pamatoti – var redzēt kā tas uzlabotu kopējo situāciju valstī.

 4. Paskatieties uz visu partiju piedāvājumiem/mērķiem! Racionālu kodolu pagaidām saskatu vien šī puiša – “Vienoti Latvijas” programā. Mērķi racionāli, praktiski izpildāmi (nelidinās ar neizpildāmiem solījumiem, kā citas pārtijas), galvenais- redzu kā tas veicinās uzņēmējdarbību valsti.

 5. Norveģija iesaldēs Šlesera draugu kontus arī Norveģijā, jo visi saprot, ka Putins ar Ukrainu ir pārkāpis sarkano līniju un neviena nopost PSRS valstīm nav turpmāk pasargāta

 6. Alkatigam Sleseram Atbildēt

  un vina lidzgaitniekiem butu gan jasaredz, ka Putina rezimam un tas naudai vairs nav nekada nakotne. Tas tronis driz kritis un luzis tukstots gabalos un vilks sev lidzi uz nebutibu ari visus savus atbalstitajus.

 7. Šlesera kungs tik lepni ar sieviņu sēdēja ,,Jaunajā vilnī,,, labāk to dārgo biļešu naudu būtu ziedojis kādam Latvijas bērnu namam vai slimnīcai, un tie dollāri ko viņš taisa nu nekādi nenonāk Latvijai, tikai savā kabatā.

 8. Neveiksmīga pieredze? Šlesera (esot valdībā) pienesums LV ekonomikai līdz šim ir bjis viens no lielākajiem.

 9. Katrā partijā ir zināmāki un mazāk zināmi cilvēki! Svarīgākais, lai šie indivīdi zina ko dara, kā attīstīt valsts ekonomiku! Piedodiet, bet šie kungi prot piesaistīt $ LV.

 10. Neizprotams raksts! Vai uzņēmēji tagad ir kkādi mēlnie zirgi? Mazāk aizrauties ar šaha spēli, LA!

 11. dark horses?

 12. ak lielums “Vieno†i Latvijai” deputā†u kandidā†u sabiedrībai nepazīstami.
  ne neapturamā, bet grūti apturamā un līdz šim diemžēl neapturētā Aināra Šlesera jaunais poli†iskais projekts – par†ija “Vieno†i Latvijai” par sarakstu līderiem izvēlējies poli†iskos ve†erānus no dažādām pajukušām par†ijām – ekspremjers Ivars Godmanis (agrāk “Pleskavas ceļš” (LC = ceļš uz Elli)), Aigars Kalvītis (agrāk Tau†as par†ija), Jānis Jurkāns (agrāk par†ija “Saskaņa”), Jānis Straume (agrāk NAcionālpsihopā†s).

 13. Nu tak visiem uzņēmējiem arī dikti gribas tikt pie tā Eiropas naudas “poda”.

  • Un ja vel passkatās , cik TUKŠAS kabatas = paradi pat līdz miljardam eiro ! Ne jau kopā – bet dažam personīgi !

 14. PĒC 5 no viņiem tiešām “skumst” iestāde ar restotiem logiem!!! Iznireļu bars, kuram zem kājām laikam zeme sākusi iegrimt NEGAUSĪBAS UN NEKAUNĪBAS REZULTĀTĀ!!! Daudzi komentētāji runā par KAUNU, GODU!??? Vai viņi maz GRIB sajēgt šo vārdu PATIESO nozīmi????????? Taču skumjākais visā ir tas, ka mūsu valstī likumi šos tipus AIZSARGĀ un ĻAUJ ATKAL PACELT NEKRIETNĀS GALVAS jaunām NELIKUMĪBĀM… Arī vēlēšanu kandidēšanas noteikumi STEIDZAMI JĀPĀRSKATA!!! NEVAR pieļaut kaitnieciska rakstura personu pielaidi iekļūt kandidātu listēs!!!!!!! UNIKĀLA IR MŪSU MAZĀ LATVIJA AR VISATĻAUTĪBU UN PĀRPRASTO DEMOKRĀTIJU…. Šie kungi savos gados domāšanā iet atpakaļgaitā, CEROT uz vēlētāju ĪSO ATMIŅU…Ja ATKAL pie siles raujas tādi kadri kā Godmanis, Kalvītis un Šlesers, tad labi nebūs…Savukārt ceru, ka tauta saprot tagadējo situāciju un NEPIEĻAUS NEPRĀTU – EKSPERIMENTĒŠANU ar LATVIJAS TURPMĀKO NĀKOTNI!??

 15. Vajag būt ļoti lielai nekaunībai, lai bijušos un caurkritušos vecos kadrus, kas izsaimniekojuši Latviju, vēlreiz
  liktu priekšā vēlētājam. Tas nozīmē, ka Šlesers Latvijas vēlētāju uzskata par tik lielu muļķi, ar ko var viegli manipulēt. Vēlēšanas parādīs, vai viņam ir taisnība.

 16. VISI SALASNAS ,SLESERS ,PATS GALVANAIS HADmann-ziids

 17. Tikai jautājums – kuram šis ir biznesprojekts? Saku priekšā , tas kurš ir spējis visus šos ”laimes nesējus” samierināt un sasēdināt pie viena galda.

 18. PIETIEK JAU AR TADIEM UZVARDIEM…GODMANIS,KALVITIS,STRAUME,SLESERS…. BUTU ROTAJUMS JEBKURAM CIETUMAM!

 19. Paskatoties uz siem viriem uzreizi nelabi paliek.

Draugiem Facebook Twitter Google+