×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Šlesera prieka asaras

Foto - LETAFoto - LETA

“Tā sauktā oligarhu lieta ir totāli izgāzusies, un pret mani izvirzītās apsūdzības ir baltiem diegiem šūtas.” Vakar paša sarīkotā preses konferencē optimistisku vaigu demonstrēja bijušais politiķis Ainārs Šlesers, kuram pagājušonedēļ pēc vairāku gadu izmeklēšanas šajā lietā piemērots aizdomās turamā statuss.

Kopš 10. Saeimas atlaišanas un neveiksmīgiem mēģinājumiem startēt nākamajās vēlēšanās Šlesers no politiskās skatuves bija pazudis. Vēlētāju uzticība zaudēta, politiskie partneri paklīduši, un interesi par viņu izrādīja vienīgi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāji. Ja var ticēt ekspolitiķa vārdiem, tie viņam ikdienā sekojot gluži kā spiegu filmās. Acīmredzot šāda pelēcīga ikdiena par Buldozeru tautā saukto bijušo politiķi nogarlaikojusi, tādēļ viņš nepalaida garām iespēju sasaukt preses konferenci un pagozēties kameru priekšā, stāstot par sev piemēroto aizdomās turamā statusu. Starp citu, arī vieta sarunai ar žurnālistiem bija izvēlēta zīmīga – viesnīca “Radisson BLU Rīdzene”. Tieši šīs viesnīcas numuros KNAB ilgāku laiku noklausījās Šlesera sarunas, kurās toreizējā amatpersona kopā ar vairākiem uzņēmējiem plānojusi dažādas finanšu shēmas.

Tagad Šlesers spriež, ka oligarhu lieta, tāpat kā 10. Saeimas atlaišana, ir bijusi toreizējā prezidenta Valda Zatlera un viņa biroja vadītāja Edgara Rinkēviča kopā ar specdienestiem kaldināts plāns, lai noturētos pie varas.

“Sabiedrībai tika vēstīts, ka “oligarhu lieta” esot ļoti smaga un nopietna, ka pamatā ir kukuļdošana, kukuļņemšana, naudas atmazgāšana, dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana. Kā, atlaižot Saeimu, sacīja Zatlers – notikusi valsts nozagšana. Diemžēl nedrīkstu atklāt, par ko man tagad beidzot noteikts aizdomās turamā statuss, bet tie nav šie skaļie panti. Tā bijusi tikai tukšas mucas rībināšana!” apgalvoja Šle­sers. Viņš arī sūkstījās, ka izmeklēšana tiekot apzināti stiepta garumā, lai pēc iespējas ilgāk mestu aizdomu ēnu pār viņu un neļautu atgriezties politikā. Tādēļ viņš gatavojas Eiropas Cilvēktiesību tiesā sūdzēties par savu politisko vajāšanu un pieprasīt vairāku miljonu kompensāciju. “Man pašam tos miljonus nevajag. Visus miljonus, ko iegūšu, ziedošu Latvijas bērnunamiem, daudzbērnu ģimenēm un dzimstības veicināšanai,” vēl nenomedīto lāčādu jau dalīja Šlesers. Tāpat, viņaprāt, pašreizējās Saeimas deputātiem vajadzētu izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju, lai izpētītu, cik pamatots bijis Zatlera rīkojums Nr. 2.

Tā dēvētā oligarhu lieta tika ierosināta 2011. gada maijā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Lietas ietvaros KNAB veica virkni kratīšanu, arī Aivara Lemberga Puzes īpašumā, Rīgas domē un brīvostas pārvaldē, Tautas partijas līdera Andra Šķēles ģimenei piederošās SIA “Uzņēmumu vadība un konsultācijas” telpās, kā arī laikraksta “Neatkarīgā Rīta Avīze” izdevēja SIA “Mediju nams” telpās un uzņēmēja Viestura Koziola kabinetā. Iecerēta bija arī kratīšana toreizējā deputāta Šlesera dzīvesvietā, tomēr Saeima tai nedeva atļauju. Pēc vairāku gadu izmeklēšanas lieta joprojām nav nodota prokuratūrai. KNAB par tās virzību komentārus nesniedz. Arī Ģenerālprokuratūra ir nerunīga. “Procesa virzītājs ir KNAB, un prokuratūrā šī lieta nav saņemta,” tāds bija vienīgais kopmentārs no prokuratūras preses sekretāres Unas Rēķes.

Tikmēr ziņu aģentūra LETA ziņo, ka KNAB oligarhu lietas ietvaros esot izbeidzis procesu pret Rīgas vicemēru un brīvostas valdes priekšsēdētāju Andri Ameriku. Pēc Amerika teiktā, KNAB lietas pret viņu ir pabeigtas, jo nav apstiprinājušies iespējamie noziedzīgie darījumi, kuros vicemērs būtu iesaistīts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+