Latvijā
Politika

Šlesera veterānu avangards 20

Foto: Dainis Bušmanis

Partija “Vienoti Latvijai” vakar rādīja savu sarakstu līderus. Īpaša iepazīstināšana gan nebija nepieciešama, jo viņu vārdi un darbi vēlētājiem jau zināmi.

Vidzemes apgabalā saraksta līderis būs Ivars Godmanis, Zemgalē – Aigars Kalvītis, Kurzemē – Jānis Straume, Latgalē – Jānis Jurkāns, bet Rīgā – partijas līderis Ainārs Šlesers.

Par vienu premjera kandidātu “VL” nav vienojusies. Kā paskaidroja Šlesers – nebūtu pareizi atņemt tautai tiesības pašai noteikt Ministru prezidentu. Tādēļ valdības vadītāja postenim partija virzīšot to saraksta līderi, kurš Saeimas vēlēšanās gūs vislielāko vēlētāju atbalstu.

“Par mums runā daudz ko, bet ir divas lietas, ko neviens nevar noliegt, – mums ir pieredze un mēs esam Latvijas patrioti,” partijas rīkotā preses konferencē apgalvoja I. Godmanis. Viņš un pārējie sarak­sta līderi apgalvoja, ka politikā atgriežas, tikai nesavtīgu un patriotisku iemeslu vadīti, nevis peļņas dēļ, jo pašreiz valdošie politiķi vedot valsti bezdibeņa virzienā un ar provokatīviem lozungiem veicinot etnisko konfrontāciju starp latviešiem un cittautiešiem.

“Es pats savulaik deviņdesmito gadu sākumā izmantoju līdzīgus lozungus, bet tā bija cita situācija, kad šeit atradās okupācijas karaspēks, pilsonības jautājums nebija atrisināts un pastāvēja daudz neskaidrību. Tolaik cieta nacionālradikāla politika deva zināmu līdzsvaru, bet šodien ģeopolitiskā situācija ir mainījusies. Turpināt būvēt valsti uz etniskas pretnostatīšanas principa būtu bezatbildīgi un bezperspektīvi,” stāstīja kādreizējais tēvzemietis Straume.

Pārējie saraksti vēl tiekot sastādīti, bet Rīgas sarakstā aiz Šlesera vieta varētu atrasties arī bijušajam saskaņietim un Rīgas domes deputātam Vadimam Jerošenko, arodbiedrības “Enerģija” vadītājai Jevgēnijai Stalidzānei, Lietišķo sieviešu apvienības vadītājai Irinai Pētersonei. Izteikt atbalstu Šlesera politisko veterānu komandai bija ieradušies arī vairāki bijušie premjeri no “Latvijas ceļa” laikiem – Māris Gailis, Vilis Krištopans, Andris Bērziņš un Valdis Birkavs. Viņi paši gan politikā atgriezties nedomā, bet esot gatavi atbalstīt Šlesera partiju gan ar padomu, gan finansiāli.

Ne bijušās LPP/”LC” vadītāju Šleseru, ne kādreizējo Tautas partijas līderi Kalvīti nemulsina fakts, ka viņu partijas pēc neveiksmēm vēlēšanās likvidētas un tā arī nav atmaksājušas valstij 2006. gada vēlēšanās pārsniegtos tēriņu griestus. Saskaņā ar KNAB lēmumu TP palika valstij parādā nedaudz vairāk kā pusmiljonu latu, bet LPP/”LC” – aptuveni pusmiljonu latu. Neviens no viņiem nejūtas vainīgs pie notikušā, bet vaino “Vienotību”, kas esot savērpusi pseidotiesisku likumu mudžekli un izmantojusi savu ietekmi uz drošības dienestiem, lai izrēķinātos ar politiskajiem konkurentiem. “Un tas joprojām turpinās! Paskatieties, cik viegli viņi šādā veidā noņem no trases neērtu tieslietu ministri – gluži vienkārši liedzot viņai pielaidi valsts noslēpumam,” gadījumu ar Baibu Broku atgādināja Šlesers.

Pirms pusgada intervijā “Latvijas Avīzei” Šle­sers apgalvoja, ka jau pirms vēlēšanām izveidošot savu koalīciju ar visu deklarāciju. Pagaidām gan tā nav tapusi. Partija būtu ieinteresēta sadarboties ar “Latvijas attīstībai”, Reģionu aliansi, Ingunas Sudrabas partiju “No sirds Latvijai” un neizslēdz sadarbību arī ar “Saskaņas centru”. Taču pagaidām neviena no nosauktajām partijām nav izrādījusi lielu vēlmi bloķēties ar viņa jauno politisko projektu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Notiesātais Bērziņš ST apstrīd liegumu cietumā lietot datoru jeb “portatīvo skaitļotāju”
3 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Iveta Grigule lieto interesantu salīdzinājumu. Krauze histēriski rejot kā mazs čivava
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Urbanovičs līdzšinējo valdības veidošanas procesu nosauc par “sliktu dāvanu simtgadē”
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
17 tūkstoši zaudējuši cerības atrast darbu Latvijā: jaunākie CSP dati
58 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Koļegovas brālis skaidro shēmas, kā sadarbojies ar māsu naudas darījumos
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Piektdien saglabāsies apmācies laiks
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
2 stundas