×
Mobilā versija
Brīdinājums +25°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Šlesera veterānu avangards (20)

Foto: Dainis BušmanisFoto: Dainis Bušmanis

Partija “Vienoti Latvijai” vakar rādīja savu sarakstu līderus. Īpaša iepazīstināšana gan nebija nepieciešama, jo viņu vārdi un darbi vēlētājiem jau zināmi.

Vidzemes apgabalā saraksta līderis būs Ivars Godmanis, Zemgalē – Aigars Kalvītis, Kurzemē – Jānis Straume, Latgalē – Jānis Jurkāns, bet Rīgā – partijas līderis Ainārs Šlesers.

Par vienu premjera kandidātu “VL” nav vienojusies. Kā paskaidroja Šlesers – nebūtu pareizi atņemt tautai tiesības pašai noteikt Ministru prezidentu. Tādēļ valdības vadītāja postenim partija virzīšot to saraksta līderi, kurš Saeimas vēlēšanās gūs vislielāko vēlētāju atbalstu.

“Par mums runā daudz ko, bet ir divas lietas, ko neviens nevar noliegt, – mums ir pieredze un mēs esam Latvijas patrioti,” partijas rīkotā preses konferencē apgalvoja I. Godmanis. Viņš un pārējie sarak­sta līderi apgalvoja, ka politikā atgriežas, tikai nesavtīgu un patriotisku iemeslu vadīti, nevis peļņas dēļ, jo pašreiz valdošie politiķi vedot valsti bezdibeņa virzienā un ar provokatīviem lozungiem veicinot etnisko konfrontāciju starp latviešiem un cittautiešiem.

“Es pats savulaik deviņdesmito gadu sākumā izmantoju līdzīgus lozungus, bet tā bija cita situācija, kad šeit atradās okupācijas karaspēks, pilsonības jautājums nebija atrisināts un pastāvēja daudz neskaidrību. Tolaik cieta nacionālradikāla politika deva zināmu līdzsvaru, bet šodien ģeopolitiskā situācija ir mainījusies. Turpināt būvēt valsti uz etniskas pretnostatīšanas principa būtu bezatbildīgi un bezperspektīvi,” stāstīja kādreizējais tēvzemietis Straume.

Pārējie saraksti vēl tiekot sastādīti, bet Rīgas sarakstā aiz Šlesera vieta varētu atrasties arī bijušajam saskaņietim un Rīgas domes deputātam Vadimam Jerošenko, arodbiedrības “Enerģija” vadītājai Jevgēnijai Stalidzānei, Lietišķo sieviešu apvienības vadītājai Irinai Pētersonei. Izteikt atbalstu Šlesera politisko veterānu komandai bija ieradušies arī vairāki bijušie premjeri no “Latvijas ceļa” laikiem – Māris Gailis, Vilis Krištopans, Andris Bērziņš un Valdis Birkavs. Viņi paši gan politikā atgriezties nedomā, bet esot gatavi atbalstīt Šlesera partiju gan ar padomu, gan finansiāli.

Ne bijušās LPP/”LC” vadītāju Šleseru, ne kādreizējo Tautas partijas līderi Kalvīti nemulsina fakts, ka viņu partijas pēc neveiksmēm vēlēšanās likvidētas un tā arī nav atmaksājušas valstij 2006. gada vēlēšanās pārsniegtos tēriņu griestus. Saskaņā ar KNAB lēmumu TP palika valstij parādā nedaudz vairāk kā pusmiljonu latu, bet LPP/”LC” – aptuveni pusmiljonu latu. Neviens no viņiem nejūtas vainīgs pie notikušā, bet vaino “Vienotību”, kas esot savērpusi pseidotiesisku likumu mudžekli un izmantojusi savu ietekmi uz drošības dienestiem, lai izrēķinātos ar politiskajiem konkurentiem. “Un tas joprojām turpinās! Paskatieties, cik viegli viņi šādā veidā noņem no trases neērtu tieslietu ministri – gluži vienkārši liedzot viņai pielaidi valsts noslēpumam,” gadījumu ar Baibu Broku atgādināja Šlesers.

Pirms pusgada intervijā “Latvijas Avīzei” Šle­sers apgalvoja, ka jau pirms vēlēšanām izveidošot savu koalīciju ar visu deklarāciju. Pagaidām gan tā nav tapusi. Partija būtu ieinteresēta sadarboties ar “Latvijas attīstībai”, Reģionu aliansi, Ingunas Sudrabas partiju “No sirds Latvijai” un neizslēdz sadarbību arī ar “Saskaņas centru”. Taču pagaidām neviena no nosauktajām partijām nav izrādījusi lielu vēlmi bloķēties ar viņa jauno politisko projektu.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Kādu uzdevumu un shēmas tagad realizēs?

 2. Kaut kas notiek un tuvojas, ja šie mūdži sāk aktivizēties. Vara sāk slīdēt ārā no rokām un ir apdraudēta viņu drošība pie siles un varbūt pat dzīvošana brīvībā?

 3. neko jau labu savā valdīšanas laikā neizdarija, laikam naudas pietrūcis, ka jāatgriežas politikā….

 4. Jūs vēl nevarat rimties,tauta jūs sen ir izmetusi vēstures miskastē, kautarī tur manāmas pēdas neviens neesat atstajuši izņemot lielību, graustus un tukšu plātīšanos. smiltis….

 5. Skelisti,kas solija katrai jaunai gimenei drosus 3 bernus un citu fignu,uzskatu ,ka balsot varam tikai par nacionaliem,un sie vecie pe….,lai vavulo sava starpa…

 6. Visiem viņiem ir liela pieredze Tautas apkrāpšanā.Cilvēki mīļie,neesiet dumji un neiekrītiet šajās lamatās.

 7. godmanis ņirdz par latviešu naivumu!Pretigi tipi raujas pie siles!

 8. devils together!

 9. Laiks retinat moshkus Atbildēt

  Likvidejami gnidas

 10. Šlesers jau pagājušā gadsimta 80 gados apkrāpa cilvēkus.Par to,kā tas notika varētu veselu grāmatu uzrakstīt!

 11. Vai tiešām šiem kungiem nav ne mazākās pašcieņas? Vai aizmirsusies tik pamācošā pasakas par zelta zivtiņu-daudz grib, maz tiek un jāatgriežas pie sākotnējās nabadzības

 12. Godmaņa purns bildē uzskatāmi parāda, ka viņš atklāti ņirgājas par vēlētājiem, uzskatot tos par tik dumjiem, ka viņi varētu balsot par godmani.
  “ir divas lietas, ko neviens nevar noliegt, – mums ir pieredze un mēs esam Latvijas patrioti,” partijas rīkotā preses konferencē apgalvoja I. Godmanis.” – jā, pieredze valsts sagraušanā un novešanā postā godmanim ir nepārspējama, to tiešām neviens kaut cik domāt spējīgs cilvēks nevar noliegt.

 13. šie zagļi un shēmotāji

 14. Arī šeit tiek dzēsti visi asākie komentāri,kaut šie agļ unshēmotāji ir pelnījuši īstas lamas un rupjus apzīmējumus

 15. Kam un kāpēc vajadzīgas šādas reportāžas no politisko līķu kapsētām? Vai par tām tiem maksāts?

 16. Citēju augstāk teikto – tiek veicināta etniskā konfrontācija starp latviešiem un cittautiešiem.Vai latviešiem ir kāda konfrontācija ar te dzīvojošiem lietuviešiem ,igauņiem,poļiem ,baltkrieviem,ukraiņiem ,gruzīniem ,armēņiem,moldāviem,čigāniem …. Nav dzirdēts.Toties visi šeit minētiem cittautiešiem viņu zemēs draud konfrontācija no krievu puses.

 17. Nesanaks kungi nesanaks pietiekosi esiet Latviju isaimniekojusi tauta nau neko aizmirsusi .

 18. Šlesers visā savā polītiskā darbībā nav izdarījis absolūti neko labu, produktīvi paliekošu Latvijai. Tikai parādi, draugu būšana un latviešu saskaldīsana, sākot jau ar Rīgas domes vēlēšanām. T.s. sadarbība ar SC novedīs pie īstas divkopienas un eventuāli pie Putinisma. Beigas Latvijai. Machinātors, neizglītots virpotājs, šizofreniski domājošs psichopats. Visam, kam peķeras, salaiž grīstē, kautvai Latvijas pastu, dzelzceļu, u.c. Hitlers, Staļins, Putins, – visi šie viņa modeļi būtībā bija/ir paranoidi. Lai Dievs mūs no viņiem pasargā.
  Un Repšem, Sudrabai, Godmanim, šķiet nav vairs ienākumu godīgas dzīves iztikšanai.

 19. … ‘ Turpinat buvet valsti uz etniskas pretnostatisanas principa butu bezatbildigi un bezperspektivi … ‘ ta Straume … !!!!!!!

  … ‘ … mums ir pieredze un mes esam patrioti ..’ . ta Godmanis … !

  So partiju janosauc par ‘ Vienoti Latvijai ar Kajinam Gaisa ‘ … jo turpinas totalais PATIESIBAS ACGARNISMS – , jeb ‘Lielo Melu’ ideologiska PATIESIBAS INVERSIJA !!!

  … LIEKAS KA SIE PATRIOTI DZIVO UZ MENESA UN ZDANOKAS, PAREXA K&K, SLESERI, USIKOVI UN URBANOVICI UN LINDERMANI IR GATAVI ATDOT VISU AIZSTAVOT LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMI UN NACIONALAS, LATVIESU AUTOHTONAS PAMATTAUTAS VALSTS BUTIBAS, AUTONOMIJAS UN PASTAVIBAS PRINCIPUS …

  … VAI PUCEI ASTE PLAUKST …. VAI !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+