×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Šlesers grib veidot ekspremjeru partiju (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Politiķis Ainārs Šlesers 12. Saeimas vēlēšanas varētu startēt ar jaunu partiju, kas zem viena karoga apvienos vairākus kādreizējos valdības vadītājus, šodien ziņo laikraksts “Neatkarīgā”.

Jaunajai partijai iecerēts piesaistīt kādreizējos Ministru kabineta vadītājus Māri Gaili, Ivaru Godmani, Aigaru Kalvīti, Induli Emsi, Valdi Birkavu. Katrs no viņiem ir bijis sava laika redzamākā figūra, kuras vārds politikas vēsturē ierakstīts gar ar pozitīviem, gan negatīviem vērtējumiem.

Šlesers pagaidām uz telefona zvaniem neatbild, taču to, ka ideja, veidot ekspremjeru partiju, pastāv, “Neatkarīgajai” apliecināja vairāki aptaujātie politiķi.

Otrās brīvvalsts pirmais premjerministrs Godmanis joprojām ir aktīvs politiķis, kurš pēdējos piecus gadus strādājis Briselē. Pēc neveiksmīgā mēģinājuma atrast jaunu partiju startam šā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, viņa politiskā kapacitāte pagaidām ir neizmantota, savukārt pats ekspremjers neslēpj vēlmi turpināt politisko karjeru. Sarunā ar “Neatkarīgo” Godmanis nesniedza tiešu atbildi uz jautājumu, vai Šlesers viņu ir uzrunājis iesaistīties jaunajā partijā, taču pēc frāzes “nāks laiks, nāks atbildes” laikraksts secina ka šāda ideja Godmanim neesot sveša.

Daudz atklātāks ir brīvvalsts otrais Ministru prezidents Birkavs, kurš jau ilgus gadus darbojas informācijas tehnoloģiju un būvniecības nozarē. “Esmu par šo tēmu garām ejot, runājis ar Aināru Šleseru, taču mans viedoklis nav maināms. Es pie politikas neatgriezīšos, tas man ir noiets etaps. Varu palīdzēt ar padomu, bet neko vairāk,” laikrakstam atklājis Birkavs.

Birkava pēctecis valdības vadītāja amatā – Gailis – neslēpj, Šlesers ir viņu uzrunājis. “Atbildi vēl neesmu devis. Jāpadomā. Taču pret savu iespējamo atgriešanos politikā esmu noskaņots skeptiski. Man nav tādu ambīciju. Ideja nenoliedzami ir laba, jo visi ekspremjeri ir pieredzējuši cilvēki. Taču man privāti dzīvē ir citi izaicinājumi un projekti. Tagad esmu pats sev saimnieks un nodarbojos ar lietām, kas mani patiesi interesē. Lai atkal iekāptu saduļķotajā politikas vidē, būtu nopietni jāpadomā. Turklāt šaubos, vai cilvēkiem, kuri reiz vadījuši valdību, būtu interesanti kļūt par ierindas Saeimas deputātiem,” atzina Gailis.

Atgriezties aktīvajā politikā negrasās arī ekspremjeri Andris Bērziņš un Indulis Emsis, kuri abi sarunā “Neatkarīgajai” uzsvēra – tas laiks ir pagājis uz neatgriešanos.

“Neatkarīgajai” nav izdevies noskaidrot ko par šo ieceri domā Andris Šķēle. Savukārt Kalvītis, kurš šobrīd esot Amerikas Savienotajās Valstīs, bijis mazrunīgs; “Esmu uzrunāts. Domāju.”

Līdzīgu atbildi šobrīd sniedzis arī kādreizējais Ministru prezidents Vilis Krištopans, kurš nenoliedz sarunas faktu ar Šleseru, taču pagaidām viņš vēl nav formulējis konkrētu attieksmi pret varbūtējo atgriešanos politikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Laikam sievai vairs normālas dārglietas nevar nopirkt, baidās, ka aizies pie hūtes…

 2. vajagzība pēc jauna cauruma likumos,caur kuru noblēdīt finanses-sekli peld-sarkanā .. redzama….

 3. “Jaunajai partijai iecerēts piesaistīt kādreizējos Ministru kabineta vadītājus Māri Gaili, Ivaru Godmani, Aigaru Kalvīti, Induli Emsi, Valdi Birkavu.” Šie minētie premjeri bija prokrieviskākie un pret latviskumu nelabvēlīgākie – tāpēc saprotama krieva Šļesera vēlme viņus visus apvienot vienā putina režīma pabalstītā veidojumā.

 4. Vai tad ar pašreizējās partijas līdera godu nepietiek? Var jau darbu apvienošanas kārtībā pieķert vēl pāris partijas, varbūt ar kādu varēs ielīst Saeimā. Re kā šim sagribējies komandēt pat pašus ekspremjerus! Būtu jau liels gods ar pamatskolas izglītību komandēt bijušos valstsvīrus.

 5. Būtu labāk tās krievu lidmašīnas triecis prom

 6. LA nekādi nevar iztikt bez Šlesera ģīmja avīzē. Kā nedēļa paiet, tā bilde avīzē! Savdabīgs paņēmiens, kā
  propagandēt šo buldozeristu, kaut arī viņš jau tagad ir politisks līķis.

 7. Vai Šlesers jau atdevis savu iepriekš dibināto partiju parādus Latvijas valstij ? Ak nav ! TAD ŠLESERAM NAV TIESĪBU DIBINĀT JAUNU = JAUNUS PARĀDUS LATVIJAS VALSTIJ !!! ..ATDOD PARĀDUS ŠLESER !!!!

 8. Buldozeristam jau nauda beigusies, domā veidus kā tikt pie varas, tas ir naudas.

 9. Nav probleemu. LLai veido. Vieniigaa probleema – kas par shaadu vanjku dirsu laiziitaaju partiju balsos. Pat videejam Latvijas veeleetaajam (IMHO – idiotam) pietiek smadzenju, lai nebalsoto par shaadiem atkritumiem.

 10. Dažam labam tiešām kaut kas smadzenēs sagriezies. Ak, jā, dalīs taču ES fondu naudu. Iepriekšējā sazagtā jau izsaimniekota, vajag jaunu porciju.

 11. labāl lai šitais minhauzens dibina muļķu partiju, tas viņam noteikti labāk izdosies…. 😀 😀

 12. vai šis raksts bija paredzēts ievietošanai humora sadaļā…?

 13. A uz Minhauzena muzeju šlesers negrib aizbraukt?

 14. Nevaru saprast: smieties vai raudāt lasot šādas ziņas.

Draugiem Facebook Twitter Google+