×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. decembris, 2013
Drukāt

Šlesers: valsts un pilsēta ir jāvada profesionāļiem (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Ainārs Šlesers

Partija “Vienoti Latvijai”, kuras kongress 7.decembrī notiek Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, cer līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām apvienot reģionālās partijas un piedāvāt nacionālu izlīgumu, pauž kādreizējais ministrs un Saeimas deputāts Ainārs Šlesers, kurš atgriezies aktīvajā politikā, iestājoties šajā partijā.

Kongresā Šlesers kandidēs uz līdera vietu partijā, kurai patlaban ir kopumā 12 pārstāvji Ilūkstes, Krāslavas, Viļakas, Viļānu, Madonas, Ropažu un Dagdas novada, kā arī Rēzeknes pilsētas domē.

Šlesers pastāstīja, ka šīs Rēzeknē dibinātās partijas vadība viņu uzrunāja pirms vairākiem mēnešiem. Šie cilvēki esot ieinteresēti partiju attīstīt. Viņi saprotot, ka, nepieaicinot savās rindās cilvēkus ar politisko pieredzi, ar zināmu atpazīstamību, kuriem ir konkrēts redzējums, vīzija par valsts turpmāko attīstību, partija “Vienoti Latvijai” tā arī paliks tikai reģionāla partija.

“Varbūt manu izvēli sekmēja arī tas, ka mana mamma ir dzimusi Latgalē, netālu no Rēzeknes. Sākumā man nebija nekādu plānu atgriezties politikā, biju gatavs tikai konsultēt partiju “Vienoti Latvijai”. Man ir ģimene, mazi bērni, kuri jāved uz skolu un bērnudārzu. Man par to bija nopietna saruna ar sievu, kura arī bija ļoti atturīgi noskaņota pret manu iespējamo atgriešanos politikā,” stāstīja Šlesers.

Pēc Šlesera domām, Latvijā partiju ir par daudz. “Mans mērķis ir mēģināt konsolidēt partijas – gan reģionālās, gan nacionāla mēroga partijas. Iestājoties partijā “Vienoti Latvijai”, es vēlos arī apvienot reģionu partijas un nodrošināt to pārstāvju ievēlēšanu parlamentā un panākt nacionālu izlīgumu. Es uzskatu, ka tieši reģionu pārstāvji varētu būt tie, kas aicinās veidot nacionālā izlīguma koalīciju pēc 12.Saeimas vēlēšanām,” norādīja Šlesers.

Šlesers atzīst, ka viņam simpatizē partijas “Vienoti Latvijai” programmatiskās nostādnes par atbalstu sabiedrībai, kura savu dažādību izmanto izaugsmei un kurā cilvēki viens otru ciena. Partija uzskata, ka valsts un pilsēta ir jāvada profesionāļiem, kuri zina savu darbu, ka partneri jāvērtē pēc to piedāvātajām idejām un risinājumiem, ne pēc piederības opozīcijai vai pozīcijai. “Vienoti Latvijai” pamatmērķis ir panākt labāku dzīvi visiem Latvijas iedzīvotājiem neatkarīgi no viņu dzīvesveida, kultūras, valodas un politiskajiem uzskatiem. Atbalsts augstākajai izglītībai, jaunu darba vietu radīšana, bezmaksas interneta ieviešana publiskās vietās, pilsētvides attīstības stimulēšana ilgtermiņā, rūpējoties par pašvaldību ceļu uzturēšanu, – tas viss īstenosies pašvaldības un valsts funkciju atbalsta rezultātā. Mēs paredzam to īstenot ar pārdomātu cilvēkresursu un zināšanu izmantošanu.

Pēc Šlesera domām, daudz kas būs atkarīgs no tā, vai reģionālo partiju un pašvaldību vadītāji spēs pārvarēt savas ambīcijas, savstarpējo greizsirdību un sadarboties, lai nākamajā Saeimā varētu paši pārstāvēt savu reģionu intereses. Lai to panāktu, vienotajā deputātu kandidātu sarakstā ir jāiekļauj cilvēki, kurus pazīst un ciena novados un pilsētās. Latvijas spēks būs stipros novados un stiprās pilsētās. Ne “Vienotībai”, ne nacionālajai apvienībai, nerunājot jau par Reformu partiju, nav nopietnas pārstāvniecības pašvaldībās. Ne Saeima, ne valdība nevarēs ignorēt partiju, kurā būs daudz reģionu līderu, ir pārliecināts Šlesers.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ar nepabeigtu vidusskolu?

 2. Nu baigajs profins atradies …muldona tu esi nevis profesionalis tu esi,tu pardotu man skiet pat miesigo mati par labu piki,tu esi vainigs ka Usakovs un SC valda Riga …tas notika tikai lai tu apmierinatu savas ambicijas, kauns un negods tu esi tautai nevis profesionalis …

 3. Interesanti, kāds profesionālis ir Šlesers? Viņam, šķiet, pat nopietnas vidējās izglītības nav. Varbūt kļūdos. Par Šlesera profesiju, izņemot, ka viņš ir buldozerists, tā īsti nav dzirdēts.

 4. Neskatiesties uz maniem darbiem, klausieties manos vārdos.

 5. Nu bet ne TEV….Atpūties………

 6. Steidzami jānostiprinās SIA Latvijas valsts.Citādi naudas plūsma sāk katastrofāli apsīkt.

 7. Tu biji domājis profesionāli apzagt valsti?

 8. Reģioni …Bet vērīgs pilsonis taču atcerēsies, ka jau pēcvēlēšanu naktī, pēc PLL fiasko, Šlesers skābu ģīmi TV teica; “Mūsu nākotne – reģionu partija!” Tā kā kārtējai biznesa plāns” SIA Politiskā partija” nevar būt pārsteigums.
  Tāpat kā “Gāzi grīdā! Ir jāstrādā krāniem un buldozeriem!”. Diemžēl Zolitūdē …

 9. jàvada profesionàļiem? Ślesers atkrït bez apspriešanas

 10. Kas cits ja ne šlusers? Beidzot vēl viens mākoņustūmējs atdzīvojies! Laikam pietrūcies naudas ?Tauta palīdzi, ziedo,vēlē,tici! Ha-ha!!!

 11. tobiš “gāzi grīdā” profesionāļiem, satelīta kungs? :)))

 12. kas bija tie, kas vadiija ieprieksheejos 20 gadus?

 13. Šlesera kungs! Vai tad nevarējāt mājās darbiņus atrast? Tik traki gribās ar politisko aerobiku nodarboties?

Draugiem Facebook Twitter Google+