Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Termiski apstrādātas sliekas — noderēs ne tikai cūkām, bet arī putniem (2)

Foto - LETAFoto - LETA

“Vai cūkām drīkst izēdināt sliekas?” jautāja 
GAVARE TALSU NOVADĀ.

Cūkas ir visēdājas, tās labprāt ēd sliekas. Šis netradicionālais barības līdzeklis ir ļoti labs proteīna avots tāpat kā, piemēram, zivju milti, gaļas un kaulu milti, piena produkti. Novārītas vai izkaltētas sliekas ir bioloģiski pilnvērtīgas olbaltumvielas, kas noder ne tikai cūkām, bet arī putniem, zivīm.

LLU Lauksaimniecības fakultātes Agrobiotehnoloģijas institūta docente Lilija Degola brīdina, ka svaigas, ar smiltīm pilnas sliekas cūkām var izraisīt metastrongilozi, bet, piemēram, putniem – helmintozi. Tādēļ, lai novērstu dzīvnieku saslimšanu, šis gaļas produkts pirms izēdināšanas termiski jāapstrādā (aplej ar +100 °C karstu ūdeni vai izkaltē un sasmalcina). Tad to var izmantot nobarojamo cūku ēdināšanai, pievienojot barības maisījumam.

Svaigās sliekās ir 12–20% sausnas un 10–14% olbaltumvielu, savukārt izžāvētos vai novārītos tārpiņos ir 60–70% sausnas (jo vairāk barības līdzeklī sausnas, jo lielāka tā barotājvērtība), līdz 2,4% kopējo tauku, 0,4–3% pelnvielu. Dzīvnieku organisms spēj sagremot aptuveni 80% organisko vielu. Papildbarībai izmantojot slieku biomasu, tā nodrošina nobarojamām cūkām līdz 10%, dējējvistām 15%, bet broilercāļiem līdz 20% nepieciešamās proteīna devas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Brazīlijā vēl ir ciltis, kas arī ēd sliekas. Varbūt gaļas vietā, ko ārsti atzinuši kā neveselīgu, pāriesim uz sliekām arī mēs?

  2. Nu latvieši, ķersimies pie gaļas šķirņu utu nobarošanas ! Rezultāts būs pārsteidzošs !

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+