×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2017
Drukāt

Slikta grants ceļa dēļ Varkavā darbu pārtrauc liels uzņēmums (6)

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Valsts grants ceļa, kas ved no Rožupes līdz Špoģiem, kritiskā stāvokļa dēļ darbību uz nenoteiktu laiku pārtraukusi viena no lielākajām Vārkavas novada lauksaimniecības, mežistrādes un kokapstrādes saimniecībām “Šņepstu Jaunāres”, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Šonedēļ kravas masas ierobežojumu dēļ kokapstrādē uz nenoteiktu laiku darbība tika pārtraukta, jo sagatavoto materiālu neesot iespējams piegādāt pasūtītājiem. Saimniecības apgrozāmie līdzekļi esot iesaldēti, bet vairāki darbinieki zaudējuši darbu.

“Šņepstu Jaunāres” ražošanas vadītājs Jānis Šņepsts raidījumam norādīja, ka ceļa dēļ saimniecība nav konkurētspējīga, uzņēmums arī nevar dabūt līgumus uz ilgu laika posmu. Ja šādā mitrā laikā kokmateriāls stāv ārā, tas trīs mēnešu laikā vienkārši sabojājas, skaidroja Šņepsts.

Raidījums vēstīja, ka gan Šņepsts, gan citi uzņēmēji un lauksaimnieki ir neizpratnē par to, kur valsts iegulda nodokļos saņemto naudu. Arī vēršanās atbildīgajās institūcijās pagaidām esot bez rezultāta un uz pēdējo – 26.martā – izsūtīto iedzīvotāju vēstuli atbilde pagaidām neesot saņemta.

Arī zemnieku saimniecības “Lazdas” kravas automašīnu šoferi raidījumam norādījuši, ka grants ceļš Rožupe-Rimicāni-Arendole-Špoģi sagādā lielas raizes, ik pavasari dēļ tā pasliktinās gan automašīnu tehniskais stāvoklis, gan šoferu veselība.

Kāds pienvedēja šoferis teica, ka 15 kilometrus garu ceļu posmu mērojis stundu, bet cits, ka mēdzot braukt pa citu ceļu, kā rezultātā nākas mērot liekus 30 kilometrus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ..tā ir priekšvēlēšanu reklāma šnepstam!

  2. pats uzņēmums nevar salabot vai piedalīties ceļa labošanā?
    pasi vien sagande ar smagajiem auto

    • Uz nodokļu celšanu un stāstīšanu, cik labi būs ceļi pēc 10 gadiem, valsts mums ļoti nadzīga, bet paiet 10 gadi, par nodokļiem uzceltas Gaismas pilis, cietumi, stutētas bankas u.t.t, bet ceļiem nekas nav ticis. Tad nu uzņēmēj- gribi rādāt, būvē ceļus pats, bet valsts dzīvos uz mežu un kūdras exporta ienākumiem!

  3. Vispār nosaukums ir Vārkava…

    • Tas ir labi, ja vēl ir iespēja apbraukt slikto ceļu. Mums te Jēkabpils novadā uz visām pusēm tikai grants ceļi un viens par otru sliktāks. Tagad jau viss atkusis un greiderēts, bet uz mēnesi katru rudeni un pavasari, ne ātrie var atbraukt, ne pats uz daru vari tikt. VID mājām, salūtiem, gaismas pilīm naudas pietiek, bet lai ceļam uzbērtu kaut 10 gados noputējušo vai grāvī no greiderēto grants slāni, naudas nepietiek.

  4. Vispār nosaukums ir Vārkava…

Draugiem Facebook Twitter Google+